Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 21:16

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach o jest bardzo wygodna, ale glosna ;)
natomiast poziom halasu w MF jest bardzo dobry (ktory raz to powtarzam), swiadczy o tym rekord pod tym wzgledem dla ktoregos z modeli serii 6000, nie wiem czy aktualny.
wartosci liczbowe postaram sie poszukac, w jednym z komentarzy do mojej fotki dodalem link do filmiku na youtube i tam mozna porownac (mniej wiecej) jak glosno jest w axionie w stosunku do radia i glosu ktorym mowi przez chwile moj tato
EDIT
na stronie MF podaja 70 db, dla serii 6000, wiem ze ktorys model zszedl ponizej, a to juz bardzo dobry wynik
np. JD podaje dla serii 7000 waterloo - 72 db, 6030 - 70,6 db;
claas axion 850 - 74 db;
MF 8240 - 72 db (konedata.net), wiec dla 5465 z 2006 roku z nowsza kabina napewno bedzie mniej wlasnie ok. 70 db, mysle, ze kolega powinien troche c-360 pojezdzic ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Dzisiaj, 18:32
  •  

#42 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 22:34

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach czyli naprawdę niedużo te mf-y,

jakoś jeszcze nie mogę sobie wyobrazic że tak cicho może byc w ciągniku, tak to jest jak się jeździ Ursusami ;)

Dodam że 307 SW ma na 5biegu, prędkośc 130km/h 70db(mierzone Nokia 5140), i jak jadę to jest naprawdę cicho

Sorry za OT ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#43 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:51

a ja nie wiem czemu tak narzekacie na te MF mój wujek ma 5465 z dyna-4 biegów jest wystarczajaco moc ma duza i nie ma problemu ruszenia na piachach z 3b na 3d juz był problem (jezdziłem z przyczepa ze zborzem) wiec nie jest zle on jest z 2006 roku awarji jak na razie nie ma ilepiej zeby tak było nic sie nie poci falgi sie nie gna produkowany był w francji wada to i moze to ze zagłosno w kabinie za ta kase troche lepiej powinno byc wyciszone aktualnie ma 640 mth

Z jakimi maszynami pracuje ??

Mój ma tura i od tego popękały koła  ( są zrobione z cienkiej blachy )

Zresztą przy turze to cały ciągnik dostaje w kość

Odnośnie głośności w kabinie to w JD 6520 premium jest o niebo ciszej

#44 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:24

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach mierzyłem dB w MF5455 (Nokia 5410i), przy 1500 rpm jest chyba 76dB, a przy max obr 83dB czyli nic nadzwyczajnego a spokojnie to wystarcza do słuchania radia czy rozmawiania przez telefon...mierzyłem też w JD5720 i tam jest 75dB do końca.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:43

mierzyłem dB w MF5455 (Nokia 5410i), przy 1500 rpm jest chyba 76dB, a przy max obr 83dB czyli nic nadzwyczajnego a spokojnie to wystarcza do słuchania radia czy rozmawiania przez telefon...mierzyłem też w JD5720 i tam jest 75dB do końca.

Znaczy-wcześniej będziesz kupował aparat słuchowy ;) (nic złośliwego)

#46 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:48

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach u mnie seniorzy wychowali się na C330 i C360. nie wiem jak oni to robią, że jeszcze slyszą... ;)

#47 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 14:09

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach no ok ;) na c-360 tez pracowałem ;) wiec wiem jak wyje B) ale ok tema kabin pozostawiam ;) jak dorwe jakis telefon który mierzy poziom hałasu to zmierze :D massey współpracuje z pługiem 4 skobowym obrotowym (jest w galeri) siewnik+brona wirnikowa na gline a na piachy normalny psasa sipma (moze niedługo jakis class lub NH) wujek planuje zmiane :D transport i mały rozrzutnik jak dla niego bo tylko 4,5 tony w planach jest jakiś aggregat podorywkowy

#48 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 15:05

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach A mi podoba sie WYGLĄD ;)
zwlaszcza w tych mniejszych Fergusonach ;)
(MF 235 MF 255 ) :D ;)

#49 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:27

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach ja mam 4270. ma on 6 cyl. bez turbo 110kM. składany we Francji. kupywałem go jak miałem nie całe 60 ha. wtedy był i tak duzy. wziąłem do niego Ibisa 3+1 odkładnice XXL, agregat ścierniskowy kos 3m i agregat uprawowo-siewny unia-rolmasz 3m, jeżli chodzi i ten sprzęt to radzi sobie z nim wyśmienicie. spalanie przy orece klaruje sie (w zależności od warunków) na poziomnie 11-13 litrów. mysle że to optymalne spalanie. mam go już 4 rok. w rok po jego zakupie przybyło mi 40ha. rok później jeszcze 60ha. był to duzy skok do przodu. wykonuje on wszystkie cięzkie prace (np.opryski, nawozy-->Zetor 7245). w sezonie robimy z ojcem na dwie zmiany. średnio 22 godziny dziennie. ma już 4200 motogodzin. mogę go nazwac praktycznie bezawaryjnym. oprócz płynów eksplatacyjnych wymieniłem w nim linkę sprzęgła (zurzycie albo była wadliwa) i uchwyt śróby rzymskiej (górnego głównego cięgna) ale to z mojej winy bo go przeciązyłem. czytałem wcześniejsze posty i dowiedziałem się o felgach. u znajomego również popękały. powodem tego było że zaraz po kupnie nie dokręcił szpilek mocujących przez co one dostały luzu i choć póżniej to zrobił to i tak były wychyśtane. maiłem ostatnio na próbie claasa 140 kM. prócz większej kabniny mój massey wydawał mi się bardziej komfortowy. przymierzam się do kombajnu a potem kupna ciągnika o mocy 180-200kM bo znowu powiększy mi się areał i w końcu zajdę tego masejka :D jak na razie to radzi sobie bestia i jeszcze ten rok musi sobie dać rady. wiadomo nie ma rzeczy nie zniszczalnych ale wiele zależy od kierowcy. ja myślę że dbamy o niego z ojcem. zastanawiałem się pomiedzy claasem a masseyem ale chyba jednak wezmę MF ;) pozdro :D :D :D

#50 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:40

mogę go nazwac praktycznie bezawaryjnym. oprócz płynów eksplatacyjnych wymieniłem w nim linkę sprzęgła (zurzycie albo była wadliwa)

Czyli rozumiem że sprzęgło masz w nim jednotarczowe suche? Jaką masz w nim skrzynie? 24/24, 12/12 czy 18/6?

Szybko sie rozwijacie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 14:25

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach mam skrzynie 12/12, wolałbym 24/24 ale do 12 już się przyzwyczaiłem;) po prostu przedstawicel mi wepchał 12 bo nie miał modelu z 24 bo wchodziła nowa seria a ja o tym nie wiedziałem ;) ale nie narzekam:)

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 15:05

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Więc masz prostą skrzynie z rewersem mechanicznym. Na jedno to dobrze, mniej elektrohydropierdułek do psucia, choć w takim ciągniku przydały by się przynajmniej półbiegi pod obciążeniem. Znajomy ma 4270 i też go chwali, forumowicz piootr troche mniej ;)

#53 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:48

spalanie przy orece klaruje sie (w zależności od warunków) na poziomnie 11-13 litrów. mysle że to optymalne spalanie.

W takie stwierdzenie ciężko mi uwierzyć ;)   jak masz skrzynie 12/12  to napewno  na biegu 2M  orzesz  bo na 3 nie da rady z ibisem 4x48   mnie z takim pługiem  ewentualnie  TUREM 5x40  a 
od jesieni 2007  GB  4x50spala mi sporo więcej  
Orze przy 1800-1900 obr   śr  wychodzi mi ok  15l/ha na h też z tyle ale na mth to więcej 

Przez 3 lata pisałem  wszystkie tankowania w zeszyt  i śr  spalanie oscylowało OK 11l/mth  , w każdym roku  był inaczej  ustawiony kąt wtrysku  tzn w 1  na znaki  w 2  opuźniny a w 3  przyspieszony

Odnośnie felg to akurat  skręcałem je  bo chodził z turem  ale nie były poluzowane

Mój ma mniej mth  1630  kupiłem go w kwietniu 2003 r

życze żeby ci tak dalej dobrze służył

W moim  zacioł się chyba termostat  bo wogóle nie łapie temp  , ciągnik chwile pochodzi i odrazu  idzie płyn na chłodnice

Ja swojego zdania na temat mojego nie zmienie  tzn 2x  nie kupiłbym go :D  

A mam jeszcze jedno pytanko   dymi ci odmą  / bierze olej  ??   bo mój od nowości to i to  robi :D

#54 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:15

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Sąsiad kupił 3125 z przebiegiem 5000mth i nawet bez obciążenia puszczał od czasu do czasu czarne bączki w tłumika, rozebrał cały silnik i jedyne co znaleźli to luz na zębatce pompy wtryskowej, naprawili to ale nadal potrafi puścić czarnego bączka i nie wiadomo co mu jest...

#55 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:20

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach odnośnie spalania to wierz czy nie. na czym by mi zależało gdybym pisał nieprawdę? Ty i tak go nie tankujesz ani nikt inny i nikt mi nic za to nie daje... może mam lżejsze ziemie... nie wiem... przy wtrysku nic nie kombinowałem. co do oleju to nie bierze, tym bardziej nie dymi przy ciągłej pracy, no ale jak mu dasz w ''pyndzel'' to zadymi jak każdy, wiadomo... a jaki bys kupił drugi ciągnik? pozdro

#56 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:23

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach ale nadal potrafi puścić czarnego bączka i nie wiadomo co mu jest...

czy ten bączek przeszkadza w pracy?? ;) czyba nie :D to co to szkodzi.... oby hulał jak najdłużej :D

#57 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:56

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach No niby nie ale to nie ładnie wygląda ;)

#58 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:20

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Z tym dymkiem to albo pompa źle ustawiona albo wtryski do wymiany (tak mi się zdaje). A z tym spalaniem to mogę uwierzyc ale pod takim warunkiem że jacekbee ma duże bardzo duże kawłki pola.

#59 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:43

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach duże to rzecz względna ;) koło siebie mam takie powyżej 10ha, na jednej wiosce dwa takie pow.20, a na trzeciej średna wynosi 5ha także średnio...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 04 styczeń 2008 - 17:54

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach A co ja mam mówic jak mamy większośc kawałków 1-2 ha na dodatek częśc ma nieregularne kształty, więc nie dziwię się jak spalanie czasem wychodzi mi 18l/ha w orce na kawałku który jest szerszy jak dłuższy ;)

Dodaj odpowiedź