Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 21:11

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach @mirasek nie wiem czy 54xx to taka nowa seria dla mnie to 62xx na skrzyni 16/16 ze zmienioną delikatnie kabiną i maską , może mi się taki popadł lipny . Patrząc po 4 latach 2 raz nie kupiłbym go :P

@pioter spawałem przednie koła zobacze ile wytrzymają po tym zabiegu a tylne to dopiero w obrotówce dostaną w kość bo kupiłem dość ciężki pług

Jeśli chodzi o ograniczniki to gdyby nie to że koła zaczepiają mi o tura to już miałbym tak wkręcone żeby tłoczysko całe się chowało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Dzisiaj, 11:49
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 23:01

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach @piootr jaki pług kupiłeś-ten co planowałeś???a te felgi to napewno od cięzkiego buta popekały... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 14 lipiec 2007 - 16:20

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Dziwi mnie fakt że seria 5400 nie może ruszyc z niskich obrotów przecież ma większą pojemnośc niż seria 4200. piootr chyba faktycznie ci się jakiś taki trafił bo mój ojciec rozmawiał z kilkoma użytkownikami takiego mf jak twój i nie narzekają, jaki pług kupiłeś?. O ile się orientuję to seria 5400 jest odpowiednikiem jd serii 6020 se wiec nie ma co wymagac dobrego wyposażenia. Seria 6400 ma wyższy standard.pzdr :P

#24 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 16:26

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Ja bez problemu ruszam bez dodawania gazu nawet z drugiego biegu. Ja ogólnie nie narzekam na swojego MF-a, wiadomo nie ma rzeczy idealnych.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#25 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 19:21

@piootr jaki pług kupiłeś-ten co planowałeś???a te felgi to napewno od cięzkiego buta popekały... :P

Nie  wiem czy od ciężkiego buta   raczej od Tura   :P   

Pług kupiłem G-B  4+  w razie  kupienia większego traktora 5 skibe dokupie   waży 1300 kg 

@Lukasz4255  mnie to  nawet cieszą  dobre opinie o 4270  bo łatwiej będzie sprzedać :P   ale jak ktoś mówi że w unii   4x48  pali mu 8 litry to krew mnie zalewa    albo gośc mówi ze jest OK   a zrobił przez 3 lata 300 mth

Mój z miejsca  nie ma problemu z ruszeniem  jak jest  sam    a jak  30 pare  ton na ogonie to trzeba przycisnąć    ale on  ma  max moment przy 1200 obr  , ja  swój za koło  tylne pchne bez problemu   a 1014 jak  miałem to nie mogłem go sam ruszyć   , ciekawe jak  jest z 54xx  

#26 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 19:44

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach mam 5445 90 km ciągnik ładnie zaczyna pracować jak ma 1400-1500 obrotów wtedy nie ma co na niego nażekać ale poniżej nie jest zbyt elastyczny poprostu od dawien dawna wiadomo że silniki perkinsa muszą pracować na obrotach no i turbina trudno od niej wymagać pełnej mocy przy 1000 obrotach

#27 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 16 lipiec 2007 - 23:10

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Wszyscy co pokupowali zachodnie ciągniki mówią że im mało palą a prawda jest taka że są wydajniejsze i na hektar spalą mniej ale na godzinę to już albo nieznacznie mniej albo zdarzy się że i więcej (cóż komfort musi kosztowac).Nasz na razie sprawuje sie dobrze, ma ok 1000 mth i jak się umiejętnie pracuje mopże spalic niewiele ale bez przesady( 8 litrów to spali jak bym jeżdził po polu z podniesionym pługiem hehe) pzdr :o

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 19:44

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach @piootr nie wiem ile masz siły :o ale ja mojego MF nie moge przepchnąc a przy 185cm i 90kg wagi to juz troche popchne... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:10

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Ja swojego nawet dzisiaj przepychałem bez problemu :P oczywiście na płytach nie na polu może faktyczcie spore opory mają na 54xx na trybach :P

#30 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:53

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Ja zauważyłem opory, ale tylko jak dźwignia rewersu jest w pozycji neutralnej i jest zgaszony. Jeżeli nie jest na biegu, a rewers jest ustawiony np do przodu to toczy się dość dobrze.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 18:59

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Dzisiaj myłem swojego MFa na przedniej części maski był mały odprysk lakieru jak wirową dyszą poleciałem to zrobiła się dziura z 5 cm :angry: blacha jak papier ( w 4-ro letnim ciągniku ) , z felg przednich schodzi farba płatami wygląda że były malowane wogóle bez podkładu

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:36

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach U mnie farba płatami schodziła tylko z zewnętrznej pompy olejowej, ale żeby z maski i felg? Gdzie Twój był składany? Made in France czy GB? :) Może warto pomyśleć o sprzedarzy skoro to taki wadliwy egzemplarz...

Śmiem twierdzić że blachy są w ocynku, widziałem takiego z ubytkami w lakierze a blachy nie były pordzewiałe, nawet żadnego nalotu nie było :D

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:56

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach na blotniku pare platow wielkosc 2-4 cm2 odeszlo, nie wiem czemu, nie widac zadnego uszkodzenia mechanicznego. blotnik jest plastikowy

#34 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:04

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach Na kabinie pisze france ale chyba dla tego ze Agco ma tam siedzibe z mechanikami od korbanka jak gadałem to mówili że w GB ich robili :D

W moim napewno blachy nie są cynkowane

w lecie będe malował z kól to najbardziej z gwiazdy schodzi z obręczy raczej nie a myjka daje tylko 125 bar

@brzozak2 w twoim nawet jak farby nie ma to nie pordzewieją

#35 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:22

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach w moim to cenię sobie
-niezawodność nigdy nie był ściągany do domu
-mały apetyt na paliwo
-to że pracuje ponad swoje siły belarka ścinacz
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#36 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 14:33

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach a ja nie wiem czemu tak narzekacie na te MF mój wujek ma 5465 z dyna-4 biegów jest wystarczajaco moc ma duza i nie ma problemu ruszenia na piachach z 3b na 3d juz był problem (jezdziłem z przyczepa ze zborzem) wiec nie jest zle on jest z 2006 roku awarji jak na razie nie ma ilepiej zeby tak było nic sie nie poci falgi sie nie gna produkowany był w francji wada to i moze to ze zagłosno w kabinie za ta kase troche lepiej powinno byc wyciszone aktualnie ma 640 mth

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:44

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach w MF glosno??? oni maja generalnie najcichsze kabiny, chyba drzwi nie zamknales, moze klimy nie ma ;)
porownujac glosnosc w 8240, a w claasie axionie, to w MF jest o niebo ciszej.

#38 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 19:55

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach troszku moglo by byc ciszej ale to sie da znieśc to ;)

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 19:58

Co wam się najbardziej podoba w waszych Fergusonach no ale porownaj do innyh kabin, moim zdaniem jest to jedna z najcichszych kabin, wiec wybacz ale nie ma na co narzekac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 20:17

no ale porownaj do innyh kabin, moim zdaniem jest to jedna z najcichszych kabin, wiec wybacz ale nie ma na co narzekac

brzozak możesz podac ile db na papierze ma mf oraz axion

dziwne claas nowsza konstrukcja,poza tym oni zawsze słynęli z dośc wygodnych kabin
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Dodaj odpowiedź