Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewers mechaniczny

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:23

Rewers mechaniczny Użytkuje swoją Renie (106.14SP) ponad rok, jednak nurtuje mnie coś. Jeżeli mam rewers mechaniczny, to w skrzyni są tam jakieś synchronizatory tzn. Jadąc do przodu mogę w czasie jazdy przełączyć na tył i na odwrót, czy powinienem się zatrzymać do zera ??
Na początku tego filmiku widać jak koleś wrzuca rewers bez żadnego oporu i zgrzytu jadąc do przodu i na odwrót. U mnie nie ma takiej opcji, musze zatrzymać się do zera, najlepiej jeszcze trzymać na hamulcu, a mimo tego często jest zgrzyt. Jak to z tym rewersem jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rewers mechaniczny Dzisiaj, 09:50
  •  

#2 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:44

Rewers mechaniczny U mnie w zetorze 7745 jest to samo. Muszę się zatrzymać do zera, aby ruszyć rewersem. Nawet gdy się zatrzymam to często mi zgrzyta. Może on ma jakiś inny rewers. Może zastosowali tam inne rozwiazania.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#3 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2010 - 13:16

Rewers mechaniczny tak czy siak wiem że lepiej jest się zatrzymywać. A tu no możliwe że jest na innej zasadzie niz w Twojej.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#4 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 31 lipiec 2010 - 14:04

Rewers mechaniczny Racja. Lepiej się zatrzymać niż później ładować kasę w mechanika.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#5 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 14:14

Rewers mechaniczny Dobrze to jest ujęte , należy się zatrzymać i dopiero wtedy wybrać kierunek . U mnie jest to samo to już jest chyba taki pomysł firmy , ale na to nie narzekam .

#6 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 15:02

Rewers mechaniczny w mechanicznym rewersie tak juz jest. Niewiem czemu sie dziwicie ;)
w elektro-hydraulicznym jest pod obciążeniem (bez sprzęgła) i wtedy mozna wrzucic rewers jak jeszcze ciągnik toczy się z mała predkoscia.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#7 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 15:25

Rewers mechaniczny lepiej sie zatrzymac morze on coś grzebał w skrzyni

#8 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 31 lipiec 2010 - 15:39

Rewers mechaniczny pawelec mądrze mówi jak macie mechaniczny to sprzegło, hamulec, prędkość zero i dopiero rewers. Nie ma innej rady.

#9 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 16:56

Rewers mechaniczny Nie miałem doczynienia z renio i niewiem jak tam działa rewers bo w moim agroplusie nie muszę się zatrzymywać żeby włączyć rewers oczywiście przy małych prędkościach.

Zapomiałem dodać że jest tam synchronizator który odpowiada za pracę rewersu jeżeli zgrzyta czy wyskakuje to jest do wyminy w agroplusie to koszt 2.400 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 01 sierpień 2010 - 10:05

Rewers mechaniczny ja w swoim 103.14 nie musze się zatrzymywać żeby z mienić kierunek jazdy. przy mniejszej prędkości wciskam sprzęgło i zmieniam kierunek

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 11:37

Rewers mechaniczny

w mechanicznym rewersie tak juz jest. Niewiem czemu sie dziwicie ;)
w elektro-hydraulicznym jest pod obciążeniem (bez sprzęgła) i wtedy mozna wrzucic rewers jak jeszcze ciągnik toczy się z mała predkoscia.

kolego, przy rewrsie EH nie trzeba przelaczac rewersu jak sie ciagnik toczy tylko jak normalnie sobie jedziesz nie wiecej jak 10 km/h (chyba), przelaczysz dzwignie, a ciagnik samoczynnie zwalnia i zmienia kierunek jazdy...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 18:58

Rewers mechaniczny Skoro temat ma coś związanego z prędkością, to czy ktoś może wrzucić zdjęcie (dobrej jakości) naklejki z prędkościami na szybie przedniej? Będę wdzięczny. Dużo się można z niej dowiedzieć. Skrzynia 30km/h rzecz jasna.

#13 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:01

Rewers mechaniczny ja mam prędkosci i mam zdjęcie tylko nie bardzo wiem jak je wstawic :) ktoś wyjasni heheee bo ja mam tez kilka problemów i bym musiał wstawic zdjęcia tylko na innym watku

#14 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:11

Rewers mechaniczny http://bankfotek.pl/

Klikasz na Przeglądaj i wybierasz zdjęcie. Potem kopiujesz link z przeglądarki i gotowe.

#15 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:27

Rewers mechaniczny oto kilka fotek naklejki na szybie sory że tak długo :D http://www.bankfotek.pl/view/733539
http://www.bankfotek.pl/view/733545
Tak przy okazji prosze o odpisywanie na moje pytania http://www.agrofoto....renault-113-14/ z góry dzięki :)

#16 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 04:45

Rewers mechaniczny Niestety dla mnie bezużyteczne. Skrzynie 16+16 gdyby ktoś miał, to chętnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 18 listopad 2012 - 20:52

Rewers mechaniczny panowie z tym ruszaniem do przodu jadąc do tyłu to ostrożnie ja w tym roku zmieeniałem koło dwumasowe w mfie 5455 od ubijania kukurydzy ciągnik ma 2700mtg a na ubijaniu zrobil z 300
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak