Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maska spawalnicza

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:29

Maska spawalnicza Witajcie
własnie zastanawiam sie jaką maske spawalnicza kupic mysle o jakiejs samozaciemniajacej

cena do 200PLN

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maska spawalnicza Dzisiaj, 21:19
  •  

#2 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 09:09

Maska spawalnicza

...jaką maske spawalnicza kupic mysle o jakiejs samozaciemniajacej...

Podłączę się do pytania.
Jako odniesienie można potraktować ten wątek z forum spawalniczego:
"Jaka przyłbica samościemniająca"

#3 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 31 lipiec 2010 - 09:37

Maska spawalnicza Przyłbica samosciemniająca to rewelacyjna sprawa , wykonuję zawód spawacza i nie wyobrażam sobie pracy bez takiego sprzętu , w pracy używamy sprzętu firmy speedglas - jedne z najlepszych na rynku lecz bardzo drogie . W domu używam przyłbicy Handy Worth kupiona w castoramie , dużą zaletą tej przyłbicy jest bateria słoneczna więc nie trzeba się martwić wymianą baterii , kolejną zaletą jest to iż świetnie kryje szyję i niema obaw o naświetlenie skóry . Wadą przyłbicy jest cena szkiełek ochronnych - 5szt. 50zł w castoramie ;)

#4 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 11:26

Maska spawalnicza @ krzysztofgru1 speedglasy są zajeb...e ale cena szkiełek ja pęknie odstrasza i jak czasami sie ją zapomni włączyć też można się lekko wkurw.. ;) najlepsze są tak jak mówisz z baterią słoneczną bezobsługowe do ustawia tylko ściemnienie i szybkości ściemniania :D
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 18:36

Maska spawalnicza Dobry stosunek jakości do ceny ma ESAB Origo Tech,mam taką i nie narzekam.
LINK ALLEGRO

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 18:35

Maska spawalnicza Chcę kupić automat więc pozwolę sobie odgrzać temat. Co myślicie o Bester/Lincoln Electric LINC Screen takiej jak w linku http://allegro.pl/be...2876619227.html
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#7 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:31

Maska spawalnicza A patrzyłeś Shermana? Osobiście doświadczenia dużego nie mam ale jak jakiś czas temu postanowiłem nabyć tego typu maskę, to po analizowaniu różnych opinii wybór padł na nią. Wychodziło najkorzystniej pod względem cena-jakość. Jestem z niej bardzo zadowolony, tylko jak pisałem wcześniej nie mam porównania w praktyce do innych.
A oto link do niej:
http://allegro.pl/pr...2829930192.html

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 20:28

Maska spawalnicza Ogólnie większość tańszych masek leci na tej samej lub podobnej elektronice. Ja swoja kupiłem dosłownie w castoramie za 270 zeta. tyle 6 lat temu kosztowała najtańsza. Spawam dużo i do dzisiaj hula jak złoto. Sherman ma większe szkło a co za tym idzie pole widzenia. Duży plus gdy spawa się w ciasnych miejscach. A bester... najmniej 20% ceny to napis na masce. Ale to nie znaczy że jest zła czy gorsza. Do spawania w gospodarstwie będzie super. Ważne jakie parametry można regulować. Chociaż w sumie to zależy w jakich warunkach będziesz spawał. W najzwyklejszym garażu wystarczy nie wiele, Spawając przedmioty odbijające światło w ciemnych miejscach czy na hali gdzie jest kilku spawaczy przydaje się ful opcja z płynna regulacją.
KPK Kumurun Team

#9 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 22:03

Maska spawalnicza W sumie to mam zwykłą z podglądem i doskonale się sprawdza ale na zewnątrz, w dzień - nawet szlifowanie dobrze idzie. W garażu wieczorem przez szybkę podglądu niewiele widać dlatego szukam automata bo chcę sobie troszkę umilić spawanie.

Zastanawia mnie tylko jej zachowanie przy migu, gdzie łuk często jest przysłonięty. Czy nie będzie świrować.
Druga sprawa jak spawanie punktowe blachy (samochód) . Ponoć minimum przy tego typu przyłbicach to 15A i tak naprawdę nie wiem jak to rozumieć. Przy prądzie mniejszym się nie 'ściemni' no chyba nie ?

#10 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 15:42

Maska spawalnicza Przerabiałem maski przez chwilę te najtańsze (automaty 120- 200 zł ) i radzę UNIKAĆ JAK NAJDALEJ !!!! .Elektronika zawodzi
czasy reakcji do bani ,po paru godzinach spawania oczy tak bolą jak byśmy spawali bez maski.
Maski za cenę 250-500 zł są ok - w sumie to wszystko to samo tylko inne naklejki - Miałem Magnum teraz mam Linde obydwie
firmy polecam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 15:50

Maska spawalnicza Fakt z maskami różnie. Co do spawania ustawia się czułość reagowania maski. Do tego stopnia że wystarczy metal rozgrzany do czerwoności czy świetlówka w garażu i maska zadziała.Przysłonięty łuk przy spawaniu magiem tez nie ma znaczenia.
mam maskę za 270 i chodzi jak złoto. Wiele ludzi ma problem z oczami spawając w tych maskach. Mimo wszystko jest jakaś zwłoka i najwyraźniej niektórych oczy to odczuwają. Prawdą też jest że z czasem oczy się przyzwyczajają.
KPK Kumurun Team

#12 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:30

Maska spawalnicza dzięki za porady. Kupiłem tą besterke. W casto jakieś 360. Potestuję w sobotę, narazie sprawdziłem tylko i ładnie zaciemnia nawet przy żarówce jak ustawię dużą czułość. Mam nadzieję że to dobry wybór. Był też nieco tańszy Handy Worth którego wyżej kolega chwalił ale wygrała czerwień maski besterki która pasuje do czerwieni mojego miga bester :)

Jak będzie grubsze spawanie to i tak pewnie będę używał maski ze stałą przesłoną ale no miziania automat się nada.

#13 Share antypater

antypater

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:05

Maska spawalnicza Napisz koniecznie jaki efekt, bo ja dla mnie sporo wydałeś - ciekaw jestem rezultatu. Sam mam przyłbice automatyczną samo-zaciemniającą od barracudy, dałem za nią 150 zł. Sapawa się szybciej no i wygodniej, wiadomo druga ręka jest uwolniona:)

#14 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:53

Maska spawalnicza czym się różni od siebie maska samościemniająca za 90 zł od za 300 zł??

#15 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:56

Maska spawalnicza Pewnie szybkością reakcji i trwałością.

#16 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 marzec 2013 - 19:01

Maska spawalnicza Nie ma się co oszukiwać, różnica nie tkwi jedynie w cenie. Nie ma co oszczędzać, kupisz tą za 90 i będziesz niezadowolony lub Ci się zepsuje i będziesz zmuszony do kupna tej za 300zł.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#17 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:54

Maska spawalnicza A co myślicie o tym http://allegro.pl/pr...3110472561.html

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 07:54

Maska spawalnicza Sześć lat temu kupiłem mache za 270 zeta. Chodziła jak złoto. Ostatnio padły w niej już akumulatorki. Po tylu spawaniach maja prawo.Od biedy da się to ustrojstwo rozebrać, założyć nowe i ma drugie życie.
Popatrzyłem sobie na neta a tam za 70 sam automat. Kupiłem i rozczarowanie. Wali po gałach przy każdym zajarzeniu łuku. Jest tak wolny że szok. Nie nadaje się kompletnie do spawania bo oczy stracę. A stary automat pojechał na wysypisko cholera.
Tak że nie żałuj na maskę a jeśli jest możliwość w sklepie wypróbować zrób to.
KPK Kumurun Team

#19 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 24 marzec 2013 - 09:18

Maska spawalnicza ja mam za 100 zł 2 lata i nie widzę żadnych minusów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:20

Maska spawalnicza Użyj profesjonalnej to zobaczysz różnice "gołym okiem"

A co myślicie o tym http://allegro.pl/pr...3110472561.html

Kup Origo-Tech od Esaba,z tych najtańszych będzie najlepsza: http://allegro.pl/li...ring=ORIGO-TECH
Te po 90zł mają bardzo wolną reakcję,przed zajarzeniem łuku będziesz musiał zamknąć oczy bo inaczej zaślepniesz,a przecież nie o to chodzi.

Edytowany przez asharot, 24 marzec 2013 - 09:24.