Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciąganie Bizona

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartoszGorskiGorsk

BartoszGorskiGorsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:17

Wyciąganie Bizona Witam zapowiadają się mokre żniwa. Nie uniknione będzie wyciąganie kombajnu. Możecie powiedzieć za co najlepiej wyciągać?? bo ten tylni kierak to pieta achillesa w bizonie za ten zaczep można wózek z hederem ciągnąć a nie wyciągać ważący 8 ton kombajn :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciąganie Bizona Dzisiaj, 13:13
  •  

#2 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:52

Wyciąganie Bizona W SKR jak bizon siadł na polu to MTZ nie dał rady, wyciągneli go Rekordem :D do tyłu .

#3 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:57

Wyciąganie Bizona jak sie delikatnie ciagnie bez szarpania to sie nic nie stanie juz były nie raz takie mokre zniwa i zawsze na tył lina i wyciagałem bez problemu no ale jak juz sie ktos na chama łduje w bagno to proponuje za przednia os wtedy napewno sie nic nie stanie :D (chyba )

#4 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 22:10

Wyciąganie Bizona ja zawsze za przednią oś zapinam ciekawe czym trzeba bedzie go wyciągać jak bardzo wpadnie

#5 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 lipiec 2010 - 22:18

Wyciąganie Bizona Wuj zawsze ciągnie za przednia os i nie ma ryzyka że coś pęknie. Wyciąga ursusem 1614 dotychczas daje rade. Kiedyś gadałem z kolesiem z PGR to mówił że za komuny jak kombajn wpadł to 8 C-360 wyciągało :D Ale to niemożliwe, raczej nie wyobrażam sobie takiego widoku.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 31 lipiec 2010 - 06:21

Wyciąganie Bizona my wyciągamy jesli zalgnie zetorem za tylny zaczep w bizonie, jak mialem MF'A 595 to też tak samo, za każdym razem wyciagany był tak i bezproblemowo :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:36

Wyciąganie Bizona ja w zeszłym roku wyciagałem/ ciagłem Bizona Ursusem C360-3p bo wybuchł akumulator i trzeba było go odpalic na zaciag nie dosc ze 3P nie dawał rady to jeszcze padało i dziu narobilismy... Ale udało sie :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#8 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:44

Wyciąganie Bizona No to jak u nas kiedyś ziomek wsiadł w bagno bizonem Z056 ( niby nic nie pił :D ) To jak pojechaliśmy wyciągać to matko boska heder był wryty w bagno a kół przednich i tylnich siedziało po pół w bagnie to zaczepialiśmy od tyłu i wyciągneliśmy naszym rekordem... U nas było nie raz że gdzieś siadł to się zaczepiąło za przód albo za tył i nic nie było że coś się połamie :D
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#9 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:14

Wyciąganie Bizona Jest kilka patentów na wyciąganie Bizona. Jeżeli wyciągasz do tyłu, a zazwyczaj jak ulgnie to do przodu się nie ciągnie jeszcze bardziej tylko do tyłu to czepiasz line za zaczep z tyłu, ale nie bezpośrednio tylko owijasz od dołu czy tam od góry za oś i dopiero do zaczepu czepiasz i nie ciągniesz w prostej linii tylko w bok, bo gdy kombajn nie da rady kołami obrócić, a ruszasz na dużym gazie to można skrzynie rozwalić, więc wyciągasz w bok żeby jedno z kół napędowych wyskoczyło na twarde wtedy ma opór i ciągnikiem pomagasz tylko i na pewno wyjedzie. My w tamtym roku 4 razy tak wyciągaliśmy swojego bizona.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:42

Wyciąganie Bizona Sąsiad w zeszłym roku w rekordzie oś wyrwał puściły te sruby wiec radze uważać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:46

Wyciąganie Bizona My mamy Bizona Rekorda i jeszcze nigdy go nie wyciągaliśmy. Nie widziałem takiej akcji z wyciąganiem Bizona.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>