Zaloguj się, aby obserwować  
BartoszGorskiGorsk

Wyciąganie Bizona-za co ciągnąć?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam zapowiadają się mokre żniwa. Nie uniknione będzie wyciąganie kombajnu. Możecie powiedzieć za co najlepiej wyciągać?? bo ten tylni kierak to pieta achillesa w bizonie za ten zaczep można wózek z hederem ciągnąć a nie wyciągać ważący 8 ton kombajn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jak sie delikatnie ciagnie bez szarpania to sie nic nie stanie juz były nie raz takie mokre zniwa i zawsze na tył lina i wyciagałem bez problemu no ale jak juz sie ktos na chama łduje w bagno to proponuje za przednia os wtedy napewno sie nic nie stanie :D (chyba )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wuj zawsze ciągnie za przednia os i nie ma ryzyka że coś pęknie. Wyciąga ursusem 1614 dotychczas daje rade. Kiedyś gadałem z kolesiem z PGR to mówił że za komuny jak kombajn wpadł to 8 C-360 wyciągało :D Ale to niemożliwe, raczej nie wyobrażam sobie takiego widoku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

my wyciągamy jesli zalgnie zetorem za tylny zaczep w bizonie, jak mialem MF'A 595 to też tak samo, za każdym razem wyciagany był tak i bezproblemowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ja w zeszłym roku wyciagałem/ ciagłem Bizona Ursusem C360-3p bo wybuchł akumulator i trzeba było go odpalic na zaciag nie dosc ze 3P nie dawał rady to jeszcze padało i dziu narobilismy... Ale udało sie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No to jak u nas kiedyś ziomek wsiadł w bagno bizonem Z056 ( niby nic nie pił :D ) To jak pojechaliśmy wyciągać to matko boska heder był wryty w bagno a kół przednich i tylnich siedziało po pół w bagnie to zaczepialiśmy od tyłu i wyciągneliśmy naszym rekordem... U nas było nie raz że gdzieś siadł to się zaczepiąło za przód albo za tył i nic nie było że coś się połamie :D


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jest kilka patentów na wyciąganie Bizona. Jeżeli wyciągasz do tyłu, a zazwyczaj jak ulgnie to do przodu się nie ciągnie jeszcze bardziej tylko do tyłu to czepiasz line za zaczep z tyłu, ale nie bezpośrednio tylko owijasz od dołu czy tam od góry za oś i dopiero do zaczepu czepiasz i nie ciągniesz w prostej linii tylko w bok, bo gdy kombajn nie da rady kołami obrócić, a ruszasz na dużym gazie to można skrzynie rozwalić, więc wyciągasz w bok żeby jedno z kół napędowych wyskoczyło na twarde wtedy ma opór i ciągnikiem pomagasz tylko i na pewno wyjedzie. My w tamtym roku 4 razy tak wyciągaliśmy swojego bizona.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sąsiad w zeszłym roku w rekordzie oś wyrwał puściły te sruby wiec radze uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

My mamy Bizona Rekorda i jeszcze nigdy go nie wyciągaliśmy. Nie widziałem takiej akcji z wyciąganiem Bizona.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj