Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:18

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Witam!!

Chciałem się Wam pochwalić efektem remontu jaki przeprowadziłem na moim Władymircu T-25. Ciągnik jest z 1995 r. wydaje się więc że nie dużo jednak był bardzo zaniedbany wizualnie, a elektrykę miał całą rozharataną i praktycznie nie było sensu jej łatać.

Wszystko zrobiłem sam, począwszy od dokładnego wymycia ze smarów, ziemi 15 letniej zalegającej wszędzie, przez położenie podkładu, przecieranie papierem, lakierowanie bazą i w trakcie również praca nad elektryką.

Elektrykę zaprojektowałem od podstaw. Wszystko jest wg. mojego schematu. Obecnie ciągnik ma oryginalną "stacyjkę" tj. tą skrzyneczkę, ale w środku nie ma nic oryginalnego. Zamontowałem 11 przekaźników, różnego rodzaju włączniki (w większości jednak oryginalne), lampki sygnalizacyjne oryginał. Elektryka cała jest oparta na 13 bezpiecznikach - nie jak w oryginale na trzech.. Całość zrobiona na solidnych, dużego przekroju kablach i 12V akumulatorze.

Co do mechaniki to na szczęście dużo zmieniać nie musiałem. Do regeneracji jednak musiała iść pompa wtryskowa - teraz chodzi jak zegarek, z tyłu musiałem siłownik podłączyć pod "zapasowe" wyjścia hydrauliki ponieważ sekcja pierwsza była zużyta - w przyszłości planuję zakup rozdzielacza 3 sekcyjnego i założenie TURa. Rozrusznik jest oczywiście z przekładnią planetarną - jak do tej pory pracuje super i bez zastrzeżeń. Przerobiłem filtr powietrza - lekko zmodyfikowana wkładka i sam wlot jest inny.

Muszę jeszcze nadmienić że ciągnik jest dopiero w 80-90% skończony także z tego powodu nie ma jeszcze dokładnych fotek ponieważ nie jest to jeszcze projekt jaki mam w wyobraźni i jaki chciałbym pokazać, niemniej, już widać koniec.. Teraz z racji żniw muszę brać się za robotę - pszeniczka czeka na zbiory, i pracę przy ciągniku zostawić na jesień, niemniej będę go ciągle dopieszczał i dam znać o efektach..

Jeśli macie jakieś pytania, komentarze, pozytywne i negatywne w stylu PROFANACJA to zapraszam do pisania :D.

Pozdrawiam!

Qki

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Dzisiaj, 12:11
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:26

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Dał bys jakieś fotki z wnętrza, najbardziej interesuje mnie kokpit i pod dachem bo widzę ze tez tam są jakieś bajery. Super robota, gratuluję chęci i pomysłu. :D
Ja myślę też trochę c-330 przerobić, ale narazie brak funduszy :D Ale w t25 masz pole do popisu bo jest oryginalna w miarę dobra kabina, w c-330 trzeba by wszystko od podstaw robić.

#3 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:29

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 fajniw wyglada prawie jak fendt :D

#4 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:40

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Środek jeszcze jest w wersji - aby funkcjonował.. Póki co chciałem skończyć zewnątrz żeby było git, a nad środkiem będę pracował po żniwach jak troszkę się obrobię. Planuję zrobić pełne wygłuszenie, obić gąbką i ekoskórą największe elementy tj. błotniki w środku i przód - koszty całości tej operacji będą niewielkie a wygląd i funkcjonalność (duuużo większa cisza) bardzo się poprawią.

Stacyjka/kokpit jest na górze (widać świecącą się lampkę masy). Moim zdaniem jest to najlepsze miejsce ponieważ najczystsze, najsuchsze i najlepiej widoczne a jednocześnie nie zasłaniające.. Szyba jest zasłonięta od góry w 2-3cm tylko..

Nie mogło zabraknąć też audio. We wcześniejszej wersji miałem skrzyneczkę z dwoma głośnikami - samoróbkę zrobioną pod kształt dachu nad głową, teraz mam zestaw Creativa 2.1 2x6W RMS + 18W RMS subwoofer. Zestaw daje radę i gra dużo lepiej niż poprzednik, co nie znaczy że mocniej ale wystarczająco.. Całość bierze sygnał z mp4 - nie jest to idealna sprawa z racji zasilania bateryjnego. Znalazłem na allegro fajne radyjka na karty pamięci i właśnie taki zakup poczynię, będzie wstawione z prawej strony kokpitu, pod dachem w uniwersalnej kieszeni na radio. Polecam ten sposób. Mam teraz problem gdzie umieścić subwoofer - obecnie jest w miejscu nagrzewnicy (dawno wyrzucona w kosmos) jednak po pierwszym wyjeździe w pole (koszenie łąki), jest strasznie upierdzielony i nie poczyni mu dobrze to miejsce na przyszłość... Pomyślę nad innym ale to dopiero na jesień :D.

Dziękuję za opinie!

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:54

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Miód malina :D To jest to, jest satysfakcja z własnej pracy :D

#6 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:14

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Pieknie! Jakbym miał T25 i też chciał go tak przerobić to napewno zrobiłbym go w podobie do twojego. Ładnie te reflektory w masce wyglądają. :D

#7 Share Matul

Matul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:29

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Powiem szczerze że nigdy mi się te ciągniki nie podobały ... Lecz ten stanowi wyjątek, gratulacje pomysłu :D ogólnie to super wygląda
Jak możesz to powiedz ile Cie wyniosła cała ta przyjemność

#8 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:34

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 aż żal teraz w pole ruszać :D

#9 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:35

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 To jest władimirec na miarę XXI wieku.

#10 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 22:23

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Cieszą oko Wasze komentarze :D.

Ta przyjemność wyniosła mnie.. no różnie.. zależy co kto liczy..
Opiszę więc może "wizualkę":

2x puszka podkładu akrylowego - coś koło 40 zł / szt. - nie zostało nic, wręcz brakło..
2x puszka czarnego AutoRenolaka - coś koło 35-40 zł / szt. - nie zostało nic, wyszło idealnie.
2x puszka zielonego AutoRenolaka - coś koło 50 zł - zostało 3/4 puszki na ewentualne poprawki
1x puszka czerwonego AutoRenolaka - coś koło 40 zł - zostało 3/4 puszki (pójdzie jutro na kosiarkę rotacyjną :D)
1x spray biały - 17 zł - zabrakło :D

Do tego wiadomo papiery ścierne różne, rozcieńczalniki, literki przyklejane, tarcze do szlifierki, wiertła, oświetlenie kompletne..

Jak bym miał podsumować całość to sądzę że koło 1000 zł - z regulacją i wymianą sekcji wysokiego ciśnienia w pompie, z kompletem elektryki, z farbami, taśmami itp.. Sądzę że jak na efekt jest to żadna cena. Dużo pracy własnej = małe koszty.

Potrzebne też wiadomo że do tego były różne sprzęty jak: Karcher (umyć bez niego tak dokładnie jak umyłem ciągnik się nie da.. i nie chodzi o jakieś nie wiadomo jakie środki chemiczne, używałem ale efekt mizerny.. chodzi o samo ciśnienie wody.. chętnie bym go wypiaskował tam gdzie się dało ale nie miałem pistoletu do piaskowania), Kompresor (do malowania, do przedmuchiwania przy składaniu/rozkładaniu, do pompownia kółeczek bo wcześniej prawie na flakach jeździł - ogólnie był w użyciu 90% czasu), Spawarka (sporo elementów musiałem poprzerabiać, naprawić itp.).. Prócz tego różne szlifierki, wiertarki... ale to już wiadome :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:48

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Mógłbyś dać fotkę tego górnego panelu? :D A jakbyś go trochę obniżył znaczy się tylne koła, to by lepiej nie wyglądał?

#12 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 08:49

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Musze skończyć, teraz serio nie ma jeszcze co pokazywać :D.

Z obniżeniem walczyłem z kumplem 2 dni i nic nie zdziałaliśmy.. Nie mogliśmy wysunąć zwolnicy. Zostawiliśmy więc tak jak jest i chyba nie żałuję, obniżony by był na pewno dużo ładniejszy ale też mniej funkcjonalny dla mnie bo jednak mam przyzwyczajenia do jazdy z wyższą ramą. Ciągnik był przed remontem poszerzony na maksa, jednak nie funkcjonowało to dobrze w orce zagonówką, dawałem radę, jednak była lipa.. Teraz jest również poszerzony, ale już z zachowaniem normy :D. Sądzę że tak jest idealnie a ciągnik nie jest wywrotny tak jak na standardowych ustawieniach.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2010 - 09:38

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 No to trzeba czekać, jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądał środek

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 11:34

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Te błotniki z przodu mozna było chociaz trochę wyprostować. Jeśli do całości tak samo sie przyłozyłes to ładnie wygląda chyba tylko z daleka lub nazdjęciach.

#15 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 11:46

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250

Te błotniki z przodu mozna było chociaz trochę wyprostować. Jeśli do całości tak samo sie przyłozyłes to ładnie wygląda chyba tylko z daleka lub nazdjęciach.

Błotnik lewy jest w najgorszym stanie - był prostowany, jednak nie znalazłem sposobu żeby go przywrócić do stanu jak nowy. Zaręczam, że wcześniej był w dużo gorszym stanie. Do całości się przyłożyłem porządnie i wygląda na żywo lepiej niż na zdjęciach.

#16 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 17:09

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 DO hubertuss pokaż co ty zrobiłeś a nie umiesz tylko krytykować prace i wysiłek innych .A ty qki masz 5 za orginalny pomysł i świetną robote. Pozdrawiam

#17 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 16:27

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Tak z ciekawości,
ten grill z przodu z wbudowanymi światłami jest gdzieś do kupienia czy to twoja rzeźba?

Ciągnik wygląda przyjemnie, sam hobbystycznie walczę z podobnym, tylko ponad 20 lat starszym, może nie będzie tak efektowny, ale mam nadzieję że go uruchomię. ;)

A możesz napisać na jakim areale pracuje ten ciągnik i jaką rolę pełni?
Pozdrawiam!
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#18 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 01 sierpień 2010 - 19:32

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Panie,ty jesteś zaje***.Normalnie fendt wśród Władków.Najpiękniejszą rzeczą jest satysfakcja z tego co się własnoręcznie zrobiło ;)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#19 Share Sjergiej

Sjergiej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 19:34

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Nieno chłopie postarałeś się super sprzęt ;) . I jeśli można mam takie małe propozycje. A więc tak przednie błotniki mugłbyś mu zafundować jakieś plastiki(czy z czegoś tam) natomiast jeśli chodzi o tylne to poszerzyć je, albo zrobić podobnie jak w niektórych jaśkach albo fendt-ach doczepić do nich takie plastiki czarne po bokach żeby sięgały równo z kołem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 21:47

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250 Świetna robota, tylko pogratulować pomysłu i wykonania. Ładnie Władek wygląda w tych kolorach. Flaszka się za robotę należy ;)