Qki

Projekt Władymirec 2010 - Belarus 250

Polecane posty

Qki    0

Witam!!

 

Chciałem się Wam pochwalić efektem remontu jaki przeprowadziłem na moim Władymircu T-25. Ciągnik jest z 1995 r. wydaje się więc że nie dużo jednak był bardzo zaniedbany wizualnie, a elektrykę miał całą rozharataną i praktycznie nie było sensu jej łatać.

 

Wszystko zrobiłem sam, począwszy od dokładnego wymycia ze smarów, ziemi 15 letniej zalegającej wszędzie, przez położenie podkładu, przecieranie papierem, lakierowanie bazą i w trakcie również praca nad elektryką.

 

Elektrykę zaprojektowałem od podstaw. Wszystko jest wg. mojego schematu. Obecnie ciągnik ma oryginalną "stacyjkę" tj. tą skrzyneczkę, ale w środku nie ma nic oryginalnego. Zamontowałem 11 przekaźników, różnego rodzaju włączniki (w większości jednak oryginalne), lampki sygnalizacyjne oryginał. Elektryka cała jest oparta na 13 bezpiecznikach - nie jak w oryginale na trzech.. Całość zrobiona na solidnych, dużego przekroju kablach i 12V akumulatorze.

 

Co do mechaniki to na szczęście dużo zmieniać nie musiałem. Do regeneracji jednak musiała iść pompa wtryskowa - teraz chodzi jak zegarek, z tyłu musiałem siłownik podłączyć pod "zapasowe" wyjścia hydrauliki ponieważ sekcja pierwsza była zużyta - w przyszłości planuję zakup rozdzielacza 3 sekcyjnego i założenie TURa. Rozrusznik jest oczywiście z przekładnią planetarną - jak do tej pory pracuje super i bez zastrzeżeń. Przerobiłem filtr powietrza - lekko zmodyfikowana wkładka i sam wlot jest inny.

 

Muszę jeszcze nadmienić że ciągnik jest dopiero w 80-90% skończony także z tego powodu nie ma jeszcze dokładnych fotek ponieważ nie jest to jeszcze projekt jaki mam w wyobraźni i jaki chciałbym pokazać, niemniej, już widać koniec.. Teraz z racji żniw muszę brać się za robotę - pszeniczka czeka na zbiory, i pracę przy ciągniku zostawić na jesień, niemniej będę go ciągle dopieszczał i dam znać o efektach..

 

Jeśli macie jakieś pytania, komentarze, pozytywne i negatywne w stylu PROFANACJA to zapraszam do pisania :D.

 

Pozdrawiam!

 

Qki

 

s7309532.jpg

 

s7309523.jpg

 

s7309525.jpg

 

s7309527.jpg

 

s7309530.jpg

 

s7309534.jpg

 

s7309536.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dał bys jakieś fotki z wnętrza, najbardziej interesuje mnie kokpit i pod dachem bo widzę ze tez tam są jakieś bajery. Super robota, gratuluję chęci i pomysłu. :D

Ja myślę też trochę c-330 przerobić, ale narazie brak funduszy :D Ale w t25 masz pole do popisu bo jest oryginalna w miarę dobra kabina, w c-330 trzeba by wszystko od podstaw robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Środek jeszcze jest w wersji - aby funkcjonował.. Póki co chciałem skończyć zewnątrz żeby było git, a nad środkiem będę pracował po żniwach jak troszkę się obrobię. Planuję zrobić pełne wygłuszenie, obić gąbką i ekoskórą największe elementy tj. błotniki w środku i przód - koszty całości tej operacji będą niewielkie a wygląd i funkcjonalność (duuużo większa cisza) bardzo się poprawią.

 

Stacyjka/kokpit jest na górze (widać świecącą się lampkę masy). Moim zdaniem jest to najlepsze miejsce ponieważ najczystsze, najsuchsze i najlepiej widoczne a jednocześnie nie zasłaniające.. Szyba jest zasłonięta od góry w 2-3cm tylko..

 

Nie mogło zabraknąć też audio. We wcześniejszej wersji miałem skrzyneczkę z dwoma głośnikami - samoróbkę zrobioną pod kształt dachu nad głową, teraz mam zestaw Creativa 2.1 2x6W RMS + 18W RMS subwoofer. Zestaw daje radę i gra dużo lepiej niż poprzednik, co nie znaczy że mocniej ale wystarczająco.. Całość bierze sygnał z mp4 - nie jest to idealna sprawa z racji zasilania bateryjnego. Znalazłem na allegro fajne radyjka na karty pamięci i właśnie taki zakup poczynię, będzie wstawione z prawej strony kokpitu, pod dachem w uniwersalnej kieszeni na radio. Polecam ten sposób. Mam teraz problem gdzie umieścić subwoofer - obecnie jest w miejscu nagrzewnicy (dawno wyrzucona w kosmos) jednak po pierwszym wyjeździe w pole (koszenie łąki), jest strasznie upierdzielony i nie poczyni mu dobrze to miejsce na przyszłość... Pomyślę nad innym ale to dopiero na jesień :D.

 

Dziękuję za opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Pieknie! Jakbym miał T25 i też chciał go tak przerobić to napewno zrobiłbym go w podobie do twojego. Ładnie te reflektory w masce wyglądają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matul    2

Powiem szczerze że nigdy mi się te ciągniki nie podobały ... Lecz ten stanowi wyjątek, gratulacje pomysłu :D ogólnie to super wygląda

Jak możesz to powiedz ile Cie wyniosła cała ta przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Cieszą oko Wasze komentarze :D.

 

Ta przyjemność wyniosła mnie.. no różnie.. zależy co kto liczy..

Opiszę więc może "wizualkę":

 

2x puszka podkładu akrylowego - coś koło 40 zł / szt. - nie zostało nic, wręcz brakło..

2x puszka czarnego AutoRenolaka - coś koło 35-40 zł / szt. - nie zostało nic, wyszło idealnie.

2x puszka zielonego AutoRenolaka - coś koło 50 zł - zostało 3/4 puszki na ewentualne poprawki

1x puszka czerwonego AutoRenolaka - coś koło 40 zł - zostało 3/4 puszki (pójdzie jutro na kosiarkę rotacyjną :D)

1x spray biały - 17 zł - zabrakło :D

 

Do tego wiadomo papiery ścierne różne, rozcieńczalniki, literki przyklejane, tarcze do szlifierki, wiertła, oświetlenie kompletne..

 

Jak bym miał podsumować całość to sądzę że koło 1000 zł - z regulacją i wymianą sekcji wysokiego ciśnienia w pompie, z kompletem elektryki, z farbami, taśmami itp.. Sądzę że jak na efekt jest to żadna cena. Dużo pracy własnej = małe koszty.

 

Potrzebne też wiadomo że do tego były różne sprzęty jak: Karcher (umyć bez niego tak dokładnie jak umyłem ciągnik się nie da.. i nie chodzi o jakieś nie wiadomo jakie środki chemiczne, używałem ale efekt mizerny.. chodzi o samo ciśnienie wody.. chętnie bym go wypiaskował tam gdzie się dało ale nie miałem pistoletu do piaskowania), Kompresor (do malowania, do przedmuchiwania przy składaniu/rozkładaniu, do pompownia kółeczek bo wcześniej prawie na flakach jeździł - ogólnie był w użyciu 90% czasu), Spawarka (sporo elementów musiałem poprzerabiać, naprawić itp.).. Prócz tego różne szlifierki, wiertarki... ale to już wiadome :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mógłbyś dać fotkę tego górnego panelu? :D A jakbyś go trochę obniżył znaczy się tylne koła, to by lepiej nie wyglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Musze skończyć, teraz serio nie ma jeszcze co pokazywać :D.

 

Z obniżeniem walczyłem z kumplem 2 dni i nic nie zdziałaliśmy.. Nie mogliśmy wysunąć zwolnicy. Zostawiliśmy więc tak jak jest i chyba nie żałuję, obniżony by był na pewno dużo ładniejszy ale też mniej funkcjonalny dla mnie bo jednak mam przyzwyczajenia do jazdy z wyższą ramą. Ciągnik był przed remontem poszerzony na maksa, jednak nie funkcjonowało to dobrze w orce zagonówką, dawałem radę, jednak była lipa.. Teraz jest również poszerzony, ale już z zachowaniem normy :D. Sądzę że tak jest idealnie a ciągnik nie jest wywrotny tak jak na standardowych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to trzeba czekać, jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądał środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Te błotniki z przodu mozna było chociaz trochę wyprostować. Jeśli do całości tak samo sie przyłozyłes to ładnie wygląda chyba tylko z daleka lub nazdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Te błotniki z przodu mozna było chociaz trochę wyprostować. Jeśli do całości tak samo sie przyłozyłes to ładnie wygląda chyba tylko z daleka lub nazdjęciach.

 

Błotnik lewy jest w najgorszym stanie - był prostowany, jednak nie znalazłem sposobu żeby go przywrócić do stanu jak nowy. Zaręczam, że wcześniej był w dużo gorszym stanie. Do całości się przyłożyłem porządnie i wygląda na żywo lepiej niż na zdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

DO hubertuss pokaż co ty zrobiłeś a nie umiesz tylko krytykować prace i wysiłek innych .A ty qki masz 5 za orginalny pomysł i świetną robote. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Tak z ciekawości,

ten grill z przodu z wbudowanymi światłami jest gdzieś do kupienia czy to twoja rzeźba?

 

Ciągnik wygląda przyjemnie, sam hobbystycznie walczę z podobnym, tylko ponad 20 lat starszym, może nie będzie tak efektowny, ale mam nadzieję że go uruchomię. ;)

 

A możesz napisać na jakim areale pracuje ten ciągnik i jaką rolę pełni?

Pozdrawiam!


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Panie,ty jesteś zaje***.Normalnie fendt wśród Władków.Najpiękniejszą rzeczą jest satysfakcja z tego co się własnoręcznie zrobiło ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sjergiej    0

Nieno chłopie postarałeś się super sprzęt ;) . I jeśli można mam takie małe propozycje. A więc tak przednie błotniki mugłbyś mu zafundować jakieś plastiki(czy z czegoś tam) natomiast jeśli chodzi o tylne to poszerzyć je, albo zrobić podobnie jak w niektórych jaśkach albo fendt-ach doczepić do nich takie plastiki czarne po bokach żeby sięgały równo z kołem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Świetna robota, tylko pogratulować pomysłu i wykonania. Ładnie Władek wygląda w tych kolorach. Flaszka się za robotę należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Co do przodu to jest to przednia część dachu - bo dach po przeróbkach wnętrza (tz. właśnie ta przednia część) i tak mi się nie nadawał, a za to pięknie pasuje na przód i do tych lamp. Do tego oczywiście mojej rzeźby trochę.

 

Jeśli chodzi o błotniki to trafne sugestie, niemniej nie wiem skąd wziąć dopasowane plastiki na przód i tył, bo tylne chętnie bym poszerzył na całe koła bądź doczepił coś plastikowego bo też takie pomysły miałem ale nie wiem skąd wziąć materiał - tz. gdzie kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qki    0

Co do przodu to jest to przednia część dachu - bo dach po przeróbkach wnętrza (tz. właśnie ta przednia część) i tak mi się nie nadawał, a za to pięknie pasuje na przód i do tych lamp. Do tego oczywiście mojej rzeźby trochę.

 

Światła pochodzą z Belarusa.

 

Jeśli chodzi o błotniki to trafne sugestie, niemniej nie wiem skąd wziąć dopasowane plastiki na przód i tył, bo tylne chętnie bym poszerzył na całe koła bądź doczepił coś plastikowego bo też takie pomysły miałem ale nie wiem skąd wziąć materiał - tz. gdzie kupić..

 

Ciągnik pracuje na 2ha ziemi ornej - tylko i wyłącznie uprawa zbóż, do tego koło domu coś tam skosić, zaorać kawałeczek ogrodu, odśnieżyć w zimie, wykosić miedzę, przywieźć coś... Ciężko nie ma ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Fajny ciągniczek ;), masz foto jak przerobiłeś filtr oleju?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Super sprzęt ;) . Czekam na foty z wnętrza.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj