Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzegło kłowe

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 19:01

sprzegło kłowe pisze bo napewno nie kazdy wie a ma problemy z ciagnieciem przedniego napedu, od niedawna w sprzedazy są sprzegła kłowe które sie wsadza zamiast tarczek (nic nie trzeba przerabiac) spzreglo kosztuje 215zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzegło kłowe Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 19:10

sprzegło kłowe A jak to wygląda?

#3 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 19:15

sprzegło kłowe Nie wiem jak to opisać ale to są jakby dwie tarczki z takimi wypustkami i jak sie je sciśnie do siebie to te wypustki za siebie nachodzą, a rozłączają sie dzieki sprezynie ktora jest miedzy nimi która je odpycha od siebie gdy sie wyłaczy naped i spadnie cisnienie

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 20:05

sprzegło kłowe a pasuje sa takie do kazdej marki ciagnika??

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#5 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 20:21

sprzegło kłowe pasuje ja w swojej 1614 mam juz załozone, nie wiem czy do kazdej ale wiem ze do ursusa i zetora pasuje bo to jest to samo

#6 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 01 lipiec 2007 - 10:29

sprzegło kłowe mam to sprzęgło w 1224 i z załączeniem napędu nie ma problemu ale jeśli chodzi o rozłączenie to już nie tak dobrze,  czasem wogóle nie chce sie wyłączyć dopiero po jakimś czasie - nawet szarpanie w tył czy przód niezbyt pomaga. A jak jest przedni napęd spięty i jadę po asfalcle to jęczy.

#7 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 10:41

sprzegło kłowe też myśle o takim sprzegle do swojego zetora a propo jęczenia to jak masz sprzęgło tarczowe i te tarczki są sprawne to na asfalcie też jęczy jest to zwiazane z wiekszą predkością linową przedniej osi a jeszcze pytanie gdzie takie można kupić a jeśli chodzi o rozlaczanie to może jakś rozdzielacz wykąbinować zeby olej rozłączał lub mocniejszą spręzyne bo jak sądze jest to taki jeszcze niedopracowany wynalazek a wiekszość blokad mechanizmu różnicowego tez tak dziala i w c360 jest trudno włączyć a w z7211 trudno wyłączyć :(

#8 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 14:27

sprzegło kłowe ale wystarczy jak sie ciagnik na chwilke zgasi to rozłacza od razu, i wole go czasem zgasic zeby sie rozłączyło niz mam gdzies sie zakopac bo przodek zacznie mi przepuszczac :(

#9 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 09:47

sprzegło kłowe Można podkręcić zawór od tego obwodu jak przodek popuszcza bez potrzeby wymiany tarcz :(

#10 Share MasseyFerguson15

MasseyFerguson15

Użytkownik

• userphoto
  • Banned
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, simtractor i wszytko co rolnicze

Napisany 03 lipiec 2007 - 10:35

sprzegło kłowe

pasuje ja w swojej 1614 mam juz załozone, nie wiem czy do kazdej ale wiem ze do ursusa i zetora pasuje bo to jest to samo

No widze Wojtek że już masz 1614 a nie 1224 gratulacje buahahahahahaaahahahaahahaa
Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 07 lipiec 2007 - 23:09

sprzegło kłowe smiejesz sie z 1614 ?? sorry ale ja posiadam 1614 i 1604 i jestem zadowolony ze swoich maszyn choc jedna mam w remoncie. To dobre i mocne ciagniki ale jedyna ich wada to przekladnia glowna... no coz inzynierzy z warszawskiego ursusa mogli lepiej ja dopracowac... chodzi mi tu glównie o biegi pod obciazeniem... i predkosc maxymalna... reszta podzespolow moich ursusow pracuje bez wiekszych problemow a czesci sa o przystepnej cenie i latwo je dostac.... wiec nie wiem z czego sie smiejesz.... no moze rzeczywiscie komfort pracy nie jest taki jak w zachodnich sprzetach ale powiedzmy sobie szczerze - malo kogo stac na nowy zachodni traktorek a kupic uzywany, zajezdzony przez niemcow sprzet i inwestowac w niego tez nie jest zbyt oplacalne... nie przemawia do mnie haslo "zachodnie sie nie psuje" bo kazdy uzytkownik zachodniego sprzetu napewno mial juz mniej lub bardziej kosztowna awarie swojego sprzetu... A co do sprzegla klowego - wiec Wojtek ten patent podpatrzyl w mojej 1614... ja z niego jestem zadowolony poniewaz naped nie przerywa pracy pod wiekszym obciazeniem... mysle ze kwota jaka trzeba wydac na te ulepszenie nie jest az tak duza... - w koncu to czesc do ursusa ;D pozdro for all agrofoto;)
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#12 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:04

sprzegło kłowe

smiejesz sie z 1614 ?? sorry ale ja posiadam 1614 i 1604 i jestem zadowolony ze swoich maszyn choc jedna mam w remoncie. To dobre i mocne ciagniki ale jedyna ich wada to przekladnia glowna... no coz inzynierzy z warszawskiego ursusa mogli lepiej ja dopracowac... chodzi mi tu glównie o biegi pod obciazeniem... i predkosc maxymalna... reszta podzespolow moich ursusow pracuje bez wiekszych problemow a czesci sa o przystepnej cenie i latwo je dostac.... wiec nie wiem z czego sie smiejesz.... no moze rzeczywiscie komfort pracy nie jest taki jak w zachodnich sprzetach ale powiedzmy sobie szczerze - malo kogo stac na nowy zachodni traktorek a kupic urzywany, zajezdzony przez niemcow sprzet i inwestowac w niego tez nie jest zbyt oplacalne... nie przemawia do mnie haslo "zachodnie sie nie psuje" bo kazdy urzytkownik zachodniego sprzetu napewno mial juz mniej lub bardziej kosztowna awarie swojego sprzetu... A co do sprzegla klowego - wiec Wojtek ten patent podpatrzyl w mojej 1614... ja z niego jestem zadowolony poniewaz naped nie przerywa pracy pod wiekszym obciazeniem... mysle ze kwota jaka trzeba wydac na te ulepszenie nie jest az tak duza... - w koncu to czesc do ursusa ;D pozdro for all agrofoto;)

cygi wszystko sie zgadza ale jeżeli chodzi o tych warszawskich inżynierów to oni tak prawde mówiąc nie zaprojektowali prawie nic w ursusie gdyż wszystko przed nimi wymyślili już inżynierowie z czech a właściwie czechosłowacji a jeżeli chodzi o ceny części do ursusa to mam podobne zdanie można przeprowadzić kapitalny remont we własnym zakresie i za nieduże pieniądze

#13 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:30

sprzegło kłowe Powiedzmy sobie szczerze że w czasach komuny w Czechosłowacji a dokładniej w Brnie działał Polsko-czeski ośrodek badawczo-rozwojowy ciągników ciężkich, ale Polacy to tam zapewne tylko chlali na potęgę skoro nic nie potrafią sami zrobić. :(

#14 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 16:37

sprzegło kłowe no w sumie macie racje.... w sumie na obudowach podzespolow widnieje logo zetora... ale mniejsza z tym.. i tak skrzynia biegow jest troszke nie udana... nie zeby "nie dalo sie na niej pracowac " ale brakuje jej paru istotnych dodatkow....

#15 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 22:40

sprzegło kłowe A jeśli mozna wiedieć to czego jej brakuje bo nie mam do czynienia z tymi ciągnikami.

#16 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 10:06

sprzegło kłowe przede wszystkim jak dla mnie to brakuje biegow pod obciazeniem... co prawda jest wznacniacz momentu czyli popularny zlow zajac ale czesto zawodzi i wielu (ja rowniez) decyduja sie o jego usunieciu... skrzynia cierpi tez na mala ilosc przelozen...

#17 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 21:38

sprzegło kłowe zapomniales powiedziec o jednej szalnie istotnej rzeczy...ursus jezdzi na kazdym paliwie:D
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#18 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 marzec 2009 - 23:48

sprzegło kłowe potrzebuję rady odnośnie tego sprzęgła gdyż muszę kupić i zastanawiam się nad tym które będzie mniej awaryjne chodzi mi o to aby napęd się prawidłowo włączał i wyłączał i nie przerywał w miarę możliwości, dodam tylko że ciągnik nie ma tura a jego najciąższą pracą jest agregat uprawowy ewentualnie pług ale tylko do odorywania i to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

#19 Share ggrigor

ggrigor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:12

sprzegło kłowe Mam 1224 od niedawna to moj pierwszy duzy URSUS.
Gdzie znajduja sie te tarczki od przedniego napedu??
Czy do wymiany na to sprzeglo kolowe trzeba rozpolawiac ciagnik czy da rade to zrobic wmiare szybko??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:20

sprzegło kłowe sprzęgło jest między wałem a skrzynią biegów i nie trzeba rozpóławiać ciągnika tylko odkręcasz wał (4 śruby) i dalej jest do skrzyni wkręcona taka przystawka też na 4 śruby i właśnie w niej masz sprzęgł, tylko niestety trzeba spuszczać olej ;)