Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Zmiana 12v na 24

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13 odpowiedzi na ten temat

#1 glendus3512

glendus3512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 15:54

Witam, znajomy ostatnio kupił jakąś starą koparke, jest w niej instalacjia na 12v. Zepsuł mu sie wielowskaźnik jest on na 12v, i jest prawie taki sam jak z bizonie. Kolega nigdzie nie moze znajść takiego zegara na 12v, są same na 24v. Czy są jakieś moźliwości zmiany napięcia z 12v na 24v tylko do tego zegara, i czy nie będzie to kolidowało z masą 12v.
  • 0

#2 damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:39

A jaka to jest dokładnie koparka? znam gościa co ma szrot z maszynami budowlanymi i koparek jest tam że końca nie widać i różnego typu.
  • 0

#3 glendus3512

glendus3512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:43

Nawet nie wiem, nie przyglądałem się zbytnio, nie ma zadnych napisów.
  • 0

#4 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:52

Należy zastosować przetwornicę impulsową step-up. No i oczywiście wszystkie czujniki muszą być od bizona, a dokładnie muszą mieć ten sam nr serii co zestaw wskaźników.
  • 0

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-cz3-1-1-CID5-ID6cdMw.html#ba41d70349

Kupię pług Lemken Opal 90, 2+1. Kontakt na PW.

#5 glendus3512

glendus3512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 06:36

@Elektrotechnik mógłbyś podać jakiegoś linka z taką przetwornicą? Bo ja szukam i znajduje same co przerabiają z 24v na 12v
  • 0

#6 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 31 lipiec 2010 - 06:55

Jak się postarasz to znajdziesz. Wpisz przetwornica impulsowa 12V 24V. Jednak zakup takiego urządzenia mija się z celem, bo kosztują one około 200 PLN. Chyba najlepiej będzie poszukać na złomie zegarów na 12V. Najtaniej byłoby samemu zrobić taką przetwornicę (koszt 25 zł), jednak dla nieelektronika również jest to poza zasięgiem.
  • 0

Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/1612-rozne/

Sprzedam http://olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-cz3-1-1-CID5-ID6cdMw.html#ba41d70349

#7 glendus3512

glendus3512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:51

Dzięki za radę, myslelismy nad jakim tańszym sposobem, ale 200zł + zegar to za dużo. A czy dało by się przerobić zegar na 12V?
  • 0

#8 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 31 lipiec 2010 - 11:04

Nigdy nie próbowałem takiego patentu, bo nie miałem potrzeby. Teraz są żniwa więc nie mam czasu, ale jak znajdę chwilę to sprawdzę czy będzie działał przy zasialniu 12V.
  • 0

#9 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2584 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:23

A ja zapytam tutaj bo też jest problem napięcie 12V i 24V. Mam koguta który jest na 24V i chcę dać go do MTZ a mam w nim 12V tylko i pytanie da się? Jak by zmienił żarówke na 12V to powinien by dzialać? Bo podpatrzyłem u kolegi w E514 na kogucie że jego jest 12/24V tylko naklejka w środku jakie żarówki maja być dla 12 i jakie dla 24. Czy silnikowi nic nie będzie o to głównie chodzi mi
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#10 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:32

Będzie działać, tylko silnik będzie się wolniej obracał, czyli lipa. Trzeba by pogrzebać przy silniku, odwinąć połowę zwojów i powinno być ok.
  • 0

#11 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2584 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:35

Bo w T25 mam to też jest12/24V i napisane że pod napięcie 12 żarówka 12V 55W a pod 24V żarówka 24V 70W zobacze podłącze założę żarówke z ruska i będzie wiadomo :)

O proszę nawet znalazłem taki sam http://www.sklep-gre...roducts_id/7500
Lepszy niż w T25 bo przekładnia ślimakowa

Edytowany przez UrsusCzesio, 14 czerwiec 2011 - 21:38.

• 0

#12 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:59

Jeżeli na lampie jest napisane, że przystosowana jest do napięcia 12V lub 24V to zmieniasz tylko żarówkę i będzie działać. Natomiast jeżeli lampa jest tylko na 24V, to przy 12V silnik może nawet nie ruszyć.
  • 0

#13 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:26

Mariusz x-ma rację z tym wolniejszym obracaniem(zależy pewnie jeszcze od modelu koguta)-miałem takiego koguta na 24,żarówkę dałem 12(taki jak kiedyś były montowane-polski-z silnikiem jak od wycieraczki starego typu),świecił dobrze tylko się wolniej obracał-,kupę lat działał,aż go w gałąź założyłem.

@Elektrotrchnik-można spróbować podłączyć pod 12 przez chwilę-mniejsze napięcie(chwilowe)go nie spali-ruszy albo nie-pewnie zależy od mocy zastosowanego silniczka.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#14 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2584 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:14

Dobra dostałem go już do ręki i kartke przeczytałem dołączona do niego i jest 12/24 :)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s