Borubar

Deutz Fahr agrotron k 420 vs Claas arion 430

Polecane posty

Borubar    1

Witam wszystkich ! Pomóżcie mi rozwiązać problem jaki mnie dręczy od kilku dni a więc jaki ciągnik wybrać czy Deutz Fahr agrotron k 420 czy Claas arion 430.

Ciągnik miał by pracować na 50 ha najbardziej w pracach łąkowych( prasowanie, wożenie przyczepą samozbierająca, transport, koszenie i prace polowe oprócz orki).

Dealer zaproponował mi takie cenny:

Claas arion 430, 160 tyś netto

Deutz Fahr agrotron k 420, 181 tyś netto

 

Napiszcie mi czy różnią się te ciągniki oprócz cenną. Jak spalanie, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Arion jest o 20 tys tańszy a to jest argument,deutz to znana firma ale powtarzam się ma bardzo małą pojemność tylko 4038 cm3.Najlepiej się przejedź jednym i drugim a potem decyduj. :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Tego DF to porównuj z Arionem ale w wersji Cis, a jeśli ma jeszcze chodzić w transporcie to można by się pokusić o QUADRACTIV i wtedy dopiero dostaniesz właściwą cenę za tej klasy ciągnik czyli powyżej 200tys :D

Cis ma lepszą hydraulikę, lepszą obsługę WOMu, dodatkowe konie, lepszy podnośnik, także warto dopłacić.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pieniądze to dołóż i będziesz miał DF traktor mocny wygodny i silnik mocny i oszczędny a w dodatku może być zasilany Biodieslem 100%.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Libero masz racje że może źle porównuje claas'a z df ale 115 km w zupełności mi wystarcza, ale co do wałka i wydajności hydrauliki i podnośnika mogło być lepsze. QUADRACTIV można by pomyśleć, lecz nie jestem zorientowany jak cenna wygląda. Ogólnie to bardziej jestem za DF jest mniejszy i lżejszy co w moim wypadku jest zaletą bo do ciężkich prac go nie potrzebuje. Mój ojciec jest bardziej za Claas'em gdyż jest tańszy, ale parametry gorsze. Do orki mam New Hollanda 120 km 6 cylindrowego i ciąga 5 zagonową uni.

Czekam na więcej sugestii w celu dokonania wyboru ciągnika. Dziękuje za dokonane już wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem claasa i pod koniec pażdziernika ma być:huh: mój model to właśnie 430cis i ma wszystko co może mieć oprócz przedniego tuza:) również będzie orginalny tur FL120 z łyżką,krokodylem(to polskie) a orginalny będzie wbijak do bel i przedłużka do tura że podniesie belę na wysokość 7,30 metra. cena tego wszystkiego to 300tyś złoty. jego konkurenci to byli DF,MF i JD. DF jakiś taki bez ikry był jak jezdziłem a Claas na demo tour tylko furczał:blink: pozdrawiem i mam nadzieję że pomogłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

również będzie orginalny tur FL120 z łyżką,

 

 

oryginalne Tury to tylko w Polsce robią :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj