Simargl

Claas Senator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Simargl    0

Witam. Początek sezonu a tu jeb, oś urwało, razem z szajbą. To jest po prawej stronie kombajnu. Nie wiem jak to zdemontować, na którą stronę wyciągać, czy muszę zdejmować wszystkie 6 szajb z drugiej strony, jakie narzędzia będą potrzebne? Urwanej osi wystaje z prawej strony tylko jakieś 2 cm, cały stożek został w szajbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simargl    0

Napędza skrzynię biegów pośrednio przez pas klinowy. to na niej jest szajba wariator przyspieszacz. Na zdjęciu zaznaczyłem która szajba odpadła.

post-13535-085545500 1280390615_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilek161    0

kolego czeka cie wiele pracy. musisz wszystkie koła z lewej strony zdjąć z tego wała bo on jest na łożysku wsadzony w obudowe i wyciąga sie ten wał z lewej strony. nie próbój tego spawac bo to nic nie da i ci sie znowu urwie. Proponuje zakup nowego orginału www.korbanek.pl lub wyciągnąc z jakiegos na czesci ale nie masz wtedy gwarancji. sam to rozbierałem juz 3 razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simargl    0

Dzięki za odpowiedź, udało mi się naprawić, nawet sprawnie poszło. tylko oś wybijaliśmy na prawą stronę, oś jest nowa koszt 600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

Witajcie Panowie.. odświeżam temat bo mam świeży problem :unsure: chodzi mi o to jak wymnienić łożysko na tym głównym wale bo wszystkie koła pasowe włącznie z jezdnym ruszają sie gdy pociągnę za pasy młocarni :( luz jest dosyć duży.. wiec prosze o Waszą pomoc za co i jak się brać, bo nigdy tego nie robiłem :o pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeniomanu    0

Kolego mówisz o tych łożyskach od strony rury zsypu? nie ma żadnego problemu ze zdjęciem po kolei wszystkie koła schodzą a jak masz rozwalone łożyska to nawet dużo siły nie trzeba. Jak siadło nam łożysko w tamtym roku i to akurat ostatnie to było z 6 godzin roboty z rozebraniem i złożeniem a łożyska dostępne w praktycznie każdym sklepie. I jak coś mam silnik forda v6 do claasa na sprzedaż do senatora mercatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj