Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Senator

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Simargl

Simargl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 04:50

Claas Senator Witam. Początek sezonu a tu jeb, oś urwało, razem z szajbą. To jest po prawej stronie kombajnu. Nie wiem jak to zdemontować, na którą stronę wyciągać, czy muszę zdejmować wszystkie 6 szajb z drugiej strony, jakie narzędzia będą potrzebne? Urwanej osi wystaje z prawej strony tylko jakieś 2 cm, cały stożek został w szajbie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Senator Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:15

Claas Senator Jaka to jest oś? tzn. co napędza.

#3 Share Simargl

Simargl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:56

Claas Senator Napędza skrzynię biegów pośrednio przez pas klinowy. to na niej jest szajba wariator przyspieszacz. Na zdjęciu zaznaczyłem która szajba odpadła.

Załączone miniaturki

• claas.jpg

#4 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 20:55

Claas Senator kolego czeka cie wiele pracy. musisz wszystkie koła z lewej strony zdjąć z tego wała bo on jest na łożysku wsadzony w obudowe i wyciąga sie ten wał z lewej strony. nie próbój tego spawac bo to nic nie da i ci sie znowu urwie. Proponuje zakup nowego orginału www.korbanek.pl lub wyciągnąc z jakiegos na czesci ale nie masz wtedy gwarancji. sam to rozbierałem juz 3 razy:P

#5 Share Simargl

Simargl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:22

Claas Senator Dzięki za odpowiedź, udało mi się naprawić, nawet sprawnie poszło. tylko oś wybijaliśmy na prawą stronę, oś jest nowa koszt 600 zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mielczarek46

mielczarek46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 08:01

Claas Senator a gdzie kupiles oś??

#7 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:18

Claas Senator Witajcie Panowie.. odświeżam temat bo mam świeży problem :unsure: chodzi mi o to jak wymnienić łożysko na tym głównym wale bo wszystkie koła pasowe włącznie z jezdnym ruszają sie gdy pociągnę za pasy młocarni :( luz jest dosyć duży.. wiec prosze o Waszą pomoc za co i jak się brać, bo nigdy tego nie robiłem :o pozdrawiam

#8 Share grzeniomanu

grzeniomanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:42

Claas Senator Kolego mówisz o tych łożyskach od strony rury zsypu? nie ma żadnego problemu ze zdjęciem po kolei wszystkie koła schodzą a jak masz rozwalone łożyska to nawet dużo siły nie trzeba. Jak siadło nam łożysko w tamtym roku i to akurat ostatnie to było z 6 godzin roboty z rozebraniem i złożeniem a łożyska dostępne w praktycznie każdym sklepie. I jak coś mam silnik forda v6 do claasa na sprzedaż do senatora mercatora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 13:03

Claas Senator tak to z tej strony :blink: dziś sie za to biore, bo sezon za pasem B)