Skocz do zawartości

Zdjęcie

kolczatka do pługa?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 08:14

kolczatka do pługa? jakie są wasze opinie?
warto jest podczepić kolczatkę do pługa czy lepiej później ją doprawić wałami lub bronami.
kupiłem właśnie pług 4 skibowy 30cm i zastanawiam się nad kolczatką ale nie wiem czy nie będzie zbytnio utrudniać, hamować
bo pole jest jest nachylone w jedną stronę. Raz będe miał z górki a raz pod górkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kolczatka do pługa? Dzisiaj, 11:49
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 09:50

kolczatka do pługa? ja kolczatki nie używam (bo nie mam) ale za to zakładam (trochę dociążony) wałek od agregatu :( . z górki po orany to na pewno kolczatka (ani wałek) nie wyprzedzi ciągnika. Pod górkę wiadomo że opór jest większy.
Czy warto??? hmmm Zawsze trochę wyrówna i przygniecie pole oraz rozkruszy bryły. Dobrze by było gdybyś zamontował jo tak aby była podnoszona a nie tylko ciągana.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 12:41

kolczatka do pługa? Lepiej ciągnij jakiś cięższy wał np Crosscill lub Campbell. Sąsiad ciągnie kolczatke (2 rzędy) i jak wjade na jego orke to ciągnik siada bardzo mocno. Ciężki wał przyspieszy osiadanie gleby i porozbija bryły. Nie rób czasem zawieszanego wału taj jak pisze Andrzej2110, bo wtedy wał jest zależny od pługa. Najlepiej aby wał szedł za pługiem ok 1.5 m, bo wtedy lepiej się nawraca w lewo. Jak już tak bardzo chcesz kolczatkę ciągnąć to musi mieć co najmniej 3 rzędy.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 13:52

kolczatka do pługa? ja w tej chwili ciągam wałek bo jest dociążony jak nie był dociążony to był podnoszony (było to wygodniejsze) Jeśli sie zrobi odpowiednie zamocowanie to wał nie jest zależny od pługa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 14:04

kolczatka do pługa? Po co dźwigać niepotrzebny ciężar, jak można go ciągnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 15:02

kolczatka do pługa? można ciągać ale czasem jest problem zakręcić. Zależy jakie ma się pola.

bullet_black.png

#7 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 15:16

kolczatka do pługa? Problem z kreceniem i cofaniem no i za kazdym razem przy zmianie lokacji musisz to ciezkie zelastwo zaladowac na cos

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2007 - 16:37

kolczatka do pługa? a co to ma wspolnego z działem ursus???
przenoszę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:35

kolczatka do pługa? Może mu chodziło o to że to będzie ciągnął jakimś ursusem he he.... B) :)

Ja też chcę coś takiego do pługa zrobić....tylko muszę znaleźć jakiś wałek albo kolczatkę....jest to dobra rzecz bo przy orce już się ma trochę pole uprawione....potem tylko raz agregatem i można siać..... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Ursus1222

Ursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2010 - 20:12

kolczatka do pługa? zawsze równiej :D tez planuje sobie zrobić taką kolczatkę 2 rzędową do pługa 1.6m . Moze ktoś wie ile kosztują gwiazdy do kolczatki ?