Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja chlewni

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 28 lipiec 2010 - 11:56

Modernizacja chlewni Jestem w trakcie modernizacji chlewni, stado jakie planuje mieć to 45-60 loch (ruszta). Narazie ustawiam się na cykl otwarty ale marzy mi się tuczarnia na ok 300 szt.I teraz jest problem- góra jest za tym żeby to była tuczarnia na głębokiej ściółce ja jednak byłbym za tym żeby były to ruszta. Bo jak to często bywa i z tego co czytałem głęboka ściółka jest dobra na początek a potem się przerabia na ruszta... Kolejne pytanie czy taka hodowle (tuczarnia+ maciory) dałoby rade otrzymać z 24 ha ziemi(mam na myśli ziarno). Kolejna prośba jest taka żebyście napisali jakie zabiegi przeprowadzacie w swoich gospodarstwach związane z maciorami( pasza zastrzyki) oraz warchlakami (pasza, kastracja,ogonki?,zastrzyki) Moi rodzice długo hodowali świnie ale mieliśmy przerwę teraz ruszamy z kopyta dlatego chciałbym mieć w jakimś zakresie pojecie na ten temat jak się robi to teraz :D

Zdaje się na wasze doświadczenie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja chlewni Dzisiaj, 05:16
  •  

#2 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 13:20

Modernizacja chlewni Według mnie tuczarnia jest lepsza na głębokiej ściółce ale trzeba budować płytę obornikową a na rusztach to trzeba budować ogromne zbiorniki na gnojowicę. Co do wystarczalności na zboża to z 24ha będzie mało dla tych 60 macior i 300 tuczników będziesz musiał dokupić zboża lub kupić albo wydzierżawić ziemię :D
najlepiej jak się wypowiedzą Ci którzy posiadają takie chlewnie.
pzdro
red power

#3 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 29 lipiec 2010 - 10:20

Modernizacja chlewni Dzięki za odp , napisz ktoś kto ma doświadczenie w tych tuczarniach i mam jeszcze jedno pytanie czy jak mam grupy macior po 15 szt.= 150-170 sztuk warchlaka czy tuczarnia na 300-350 szt byłaby wystarczająca?

#4 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 16:28

Modernizacja chlewni Jeśli zrobisz w tuczarni 3 rzuty na rok to myślę że wystarczy.
Happiness is easy

#5 Share michalzdw

michalzdw

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 maj 2013 - 14:02

Modernizacja chlewni ludzie nie piszcie że głęboka ściółka jest lepsza od ruszt betonowych
podam przykład
mój teściu miał tuczarnie odchowanie porodówkę wszystko na ściółce próbowałem go przekonać rok czasu żeby założyć ruszta
po roku się udało i jak teraz spyta się go ktoś o ściółkę to mówi tak
jak bym miał ten rozum 15 lat temu to już dawno bym miał ruszta i nie robił przy tym gnoju
a teraz niestety musi jeżdzić do lekarzy i brać zastrzyki bo kręgosłup boli
Więc życzę wszystkim głębokiej ściółki i mocnych pleców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 24 maj 2013 - 11:06

Modernizacja chlewni A po co ci mocne plecy do głębokiej ściółki?.... Chyba że jeszcze żyjesz 15 lat za nami i nie wiesz że istnieje coś takiego jak tur na ciągniku.... Ale to prawda że od loch i na odchowalni wywalać trzeba ręcznie.

#7 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 24 maj 2013 - 22:02

Modernizacja chlewni mozesz miec nawet ladowarke ale zawsze roboty wiecej bo slome trzeba spresowac transportowac magazynowac wrzucic do kojca i pozniej odwrotnie wyrzucic obornik przetransporowac znow naladowac na rozrzutnik wiec operacji duzo i czasu i dodatkowych kosztow wiec ruszta wg mie gora

mozesz miec nawet ladowarke ale zawsze roboty wiecej bo slome trzeba spresowac transportowac magazynowac wrzucic do kojca i pozniej odwrotnie wyrzucic obornik przetransporowac znow naladowac na rozrzutnik wiec operacji duzo i czasu i dodatkowych kosztow wiec ruszta wg mie gora

#8 Share wojtym

wojtym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:58

Modernizacja chlewni mieliśmy tuczarnie na głębokiej ze schodkami . w zeszłym roku została przerobiona na ruszt i powiększona o 10%. Kasy poszło tyle że nowy budynek by powstał. Także jeżeli nowy budynek to tylko ruszt. Żeby ograniczyć koszty możesz zrobić tzw. półruszt czyli 50% kojca zarusztowane. to się sprawdza bo świnie i tak załatwiają sie w przeciwnym końcu do karmnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 listopad 2013 - 21:17

Modernizacja chlewni ja bym nie robil rzadnych pol rusztow bo i tak swinie beda robic na pelna posadzke a to powoduje brod i smrod