Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka nurtujacych pytań

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 22:11

Kilka nurtujacych pytań Witam wszystkich i pozdrawiam !

Do rzeczy, otóz od kilku dni jestem [czy szczesliwym to sie okaze] posiadaczem ciagnika Ursus 1201. Traktor wpadl do naszego gospodarstwa po bardzo atrakcyjnej cenie i plan jest taki by go odpicowac i sprzedac. Ciagnik jest w stanie calkiem niezlym. Silnik jest od ZTS i bardzo przyjemnie gada, nie cieknie i co najlepsze nie kopci, dymek jedynie przy ostrej przegazowce .Do naprawy mam wodzik od walka i blacharke{najstarsza generacja maski i kabiny]. I mysle by zalozyc mu naped....tyle ze o kosztach tej imprezy nic nie wiem ...Ba nawet nie mam pojecia gdzie to kupic . Z blacharka sie uporalem ...firma mi zrobi wszystko a my bedziemy lakierowac .....Zakladal ktos z was ten naped juz ? gdzie to moge dostac ? co potrzebuje? jak zalozyc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kilka nurtujacych pytań Dzisiaj, 00:08
  •  

#2 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 22:17

Kilka nurtujacych pytań Ja osobiscie chciałem założyć do Ursusa 1222 ale sie wstrzymałem i kupiłem 1634.Jak sie rozglądaliśmy za napędami to używane kosztowały ok 12000zł. nie jestem pewien ale chyba jeszcze skrzynie przełożyć albo idzie coś dopasować tak słyszałem.
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#3 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 22:20

Kilka nurtujacych pytań Co do skrzyni to ta jest gotowa na przyjece napedu :( Odkrecam klapke wyjscia i tryby sa . oczywiscie 1634 lepszy ale ten moj 1201 kosztowal tyle co zdezylowana c360 wiec wiesz....12 tys ....troche sporo Ale to sama os z walem ?

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 czerwiec 2007 - 00:11

Kilka nurtujacych pytań za 14 czy 15 tys są w telegazecie cale przednie napędy lącznie z blotnikami.

na allegro ktos sprzedaje szostkę bez przedniego ale ma namiary na przedni napęd za 5-6 tysięcy
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 09:45

Kilka nurtujacych pytań Nie radzę kupować tanich i starych przednich napędów, chyba że ktoś chce dołożyć do tych 5-7 tyś kolejne tyle. Założenie nowego przodka kosztuje około 25 tyś. Warto już przestawić się na orbitrol w takim wypadku. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 21:21

Kilka nurtujacych pytań Miales jakies problemy z takim przechodzonym przodkiem ?

#7 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 09:39

Kilka nurtujacych pytań Tak jak w każdym przednim moście z czasem części się zużywają, zależy to od stopnia zużycia. Widziałem 4 takie przednie napędy powyjmowane z ciągników, właściciele pozmieniali na te z blokadą hydrauliczną, w każdym z nich potrzebny już był remont. Być może są w lepszym stanie, gdy zmienia ktoś oś bo ciągnik będzie służył w transporcie. To już trzeba dobrze oglądać :(

#8 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 15:01

Kilka nurtujacych pytań ja zakładałem 3 lata temu i kosztowało mnie to 10 000zł z lekkim remontem,sterowanie na orbitrol tyle że bez blokady

Ps: to że masz koło zębate to nie znaczy że będzie wszystko wszystko grało,bo skąd wiesz jakie tam było przełożenie?

#9 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:26

Kilka nurtujacych pytań heh racja .....ale z kolami mniejszy problem jaki ten naped kupiles ? co w nim poprawiales ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 11:05

Kilka nurtujacych pytań zamieściłem ogłoszenie w anonsach że kupie napęd,no i odezwał się jeden koleś.napęd był kompletny z kołami wałem,przystawką ,siłownikiem i nawet orbitrol dało.wymieniłem tylko uszczelniacze i obudowę zwolnicy planetarnej.