Polecane posty

rzeznik13    287

Witam...

PO długich przemyśleniach z tatą postanowiliśmy że nie będziemy kupować nowego ciągnika na nasz areał...

Po zastanowieniu i opiniach postawiliśmy na URSUSA 5314!.

Mam 16 ha nie całe i jak myślicie dobry by był to ciągnik może napiście coś na jego temat?

Do pomocy miałby jeszcze URSUSA 360

Doradźcie dobrze wybraliśmy>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Posiadam ursusa 5314 już 14 lat:D, w sumie obrabiam nim 45 hektarów i pomimo kilku awarii jestem z niego zadowolony :D Ciagnik prosty, łatwy w naprawie. Zalezy na jaki modej trafisz i z którego roku - niektóre felerne modele. :DNa wiosne planuje go sprzedac i kupić cos wiekszego, dodam ze załozyłem do mojego 5314 klimatyzacje :D , super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

wybór według mnie bardzo dobry... mój wujek ma 5312 i nie marzeka sobie ma niego tylko tyle że nie ma przodka... a ile być chciał przeznaczyć na ten sprzęt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcik342    0

Ja mam 4514 i ma wyrobione 23tys mtg ale on chodzi na usługi ale jak go kupiłem nowgo to nic do niego zadladałem niewiem ja w 5314 ale mysle ze to bedzie ten sam ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A ja odradzam ci ursusa 5314. O ile silnik niejest zły, w koncu to perkins o tyle skrzynia wedlug mnie to badziewne 8x2!!

Nie wiem kto wymyslil te skrzynie ale za mądry nie był. Sam w 2009 chciałem kupić 4514, pojechałem obejżec skrzynia 8x2 to samo co stary MF 255 albo 3512! Poszukałem troche i znalazlem MF 365. Silnik podobny jak w 4514 ale Skrzynia 12x12 z rewersem, zewnetrzne sterowanie podnosnikiem, przedni naped oraz blokada mostów załaczana przyciskiem itd. Bajka w porowaniu z 4514. Więc polecam ci ci jakiegos MF z serii 3XX. Mało ich jest. A gdy sie trafi na allegro to stoi moze tydzien i juz go nie ma. Rozejszyj sie za czyms takim. Pozdrawiam.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl także o dostępie do części, z Mf to różnie jest, zalezy na co się trafi. Do niektórych starszych modeli można już pompy nie dostac, nie mówiąc o innych częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Co do części to sie musze zgodzić ze różnie z tym bywa. Zależy gdzie kto mieszka. Ja np. mam hurtownie Agrorami.pl która jest w mojej miejscowosci jesli tam nie ma to Konin i Grene gdzie maja prawie wszystko. Chociaz musze powiedziec ze gdy koledze padly hamulce w 4514 to w agromie gdzie prowadza sprzedaż tych ciagniów mielkie wielkie gówno jesli chodzi o części. A że tylne mosty ursus skopiowal sobie z MF-a serii własnie 3XX to wszystko dobieralismy z mojego katalogu od MF. Ogolnie nie polecam kupować nic co jest starsze rocznikiem niz 90r. produkcji.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

kolega kupił 4514 i narzeka że mało robi bo jest słaby w nich niema silnika perkinsa orginalnego mysli teraz nad zetorem z seri 5340 ,6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A kto kiedykolwiek powiedział że tam jest silnik Perkinsa oryginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

wybór według mnie bardzo dobry... mój wujek ma 5312 i nie marzeka sobie ma niego tylko tyle że nie ma przodka... a ile być chciał przeznaczyć na ten sprzęt???

 

 

 

No cena tak do 55 tysięcy nie więcej bo jeszcze będę kupował kombajn International 541.

A jeszcze co myślicie o URSUSIE 1014??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

lepiej niż ursusa 1014 zetora 10145 oba są dobre ale zetor już załorzył wydodniejszą kabine a i tak podzespołu 1014 to zetor tylko naklejke dali ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Do 55 tys. to masz spory wybór. Jesli juz to popieram kolege wojoch7340 lepsza opcja bedzie zetor 10145 albo 10245.

Ja w 2006 tez chcialem kupic ursusa 1014 to bylo moje marzenie. Ale koledzy z innego forum odradzali mi go i tak z 1014 przeszedlem na zetora 8540! I tobie tez polecam cos z tej serii najlepiej wypada 9540. Moj ma juz dla przykładu EHR, fotel gramera, sterowanie podnosnikiem na blotnkach, 2 pólbiegi na kazdym biegu, przedni most Carraro, wzmacniany podnosnik itd. ja dalem zaniego 57tys w 2006. Szukaj czegos takiego. Pozdrawiam.

Tu masz linka:

http://moto.allegro.pl/item1154296199_zetor_9540_105_stan_jak_nowy.html


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Do 55 tys. to masz spory wybór. Jesli juz to popieram kolege wojoch7340 lepsza opcja bedzie zetor 10145 albo 10245.

Ja w 2006 tez chcialem kupic ursusa 1014 to bylo moje marzenie. Ale koledzy z innego forum odradzali mi go i tak z 1014 przeszedlem na zetora 8540! I tobie tez polecam cos z tej serii najlepiej wypada 9540. Moj ma juz dla przykładu EHR, fotel gramera, sterowanie podnosnikiem na blotnkach, 2 pólbiegi na kazdym biegu, przedni most Carraro, wzmacniany podnosnik itd. ja dalem zaniego 57tys w 2006. Szukaj czegos takiego. Pozdrawiam.

Tu masz linka:

http://moto.allegro.pl/item1154296199_zetor_9540_105_stan_jak_nowy.html

 

 

 

O tu mi dałeś dużo do myślenia mam dwa zetory do kupienia za granicą jeden 98 a drugi 97 r jeden 9540 a drugi 8540 oby dwa turbo za 15 tysięcy funtów dobra cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Powiem ci ze 15 tys funtów to sporo, nie wiem jak tam funt stoi. Ale wyjdą pewnie powyzej 65tys zlotych. No ale skoro cie stać to czemu nie. Podstawowym kryterium jest stan techniczny, ilosc mtg oraz to co ciągnik robil u poprzedniego wlasciciela! Nieraz warto dołożyc troche kasy i być pewnym ze ciągnik nas nie zawiedzie. Seria zetorów 7540-10540 to bardzo udane ciągniki. Są to poprzedniki forterry. Nie ma w nich zwolnic i innego dziadostwa które nadal sa w proximach. Mnie badzo sie podobały i podobają najbardziej model 9540.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zwolnice tam są tyle że planetarne. A co jest złego w zwolnicach portalowych takich jak w Proximach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Powiem ci ze 15 tys funtów to sporo, nie wiem jak tam funt stoi. Ale wyjdą pewnie powyzej 65tys zlotych. No ale skoro cie stać to czemu nie. Podstawowym kryterium jest stan techniczny, ilosc mtg oraz to co ciągnik robil u poprzedniego wlasciciela! Nieraz warto dołożyc troche kasy i być pewnym ze ciągnik nas nie zawiedzie. Seria zetorów 7540-10540 to bardzo udane ciągniki. Są to poprzedniki forterry. Nie ma w nich zwolnic i innego dziadostwa które nadal sa w proximach. Mnie badzo sie podobały i podobają najbardziej model 9540.

 

No to Ja bym wolał traktor ze zwolnicami :D he he Ale od osoby która doradzała by mi jakiś model ciągnika usłyszałbym taki tekst to wiadomo gdzie bym sobie te rady schował..

Zetorowskie zwolnice portalowe zawsze były dobre, spełniały swoje zadanie tak jak zwolnice planetarne. Gdyby były z nimi kłopoty, skargi użytkowników to zapewne Zetor zastąpiłby je planetarnymi lub zmodernizował. To nie zwolnice z C 360 które zazębiają się pod kątem prostym powodując niemiły hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ale sie przyczepiliscie do tych zwolnic! Niby nie ma w nich nic zlego. Ale jakos plusów też nikt nie wymienia. Według mnie ciągnik ze zwolnicami wygląda co najamniej kiepsko. Co to ma być c-360 czy co?? Dlaczego zachodni producenci nie robią ciągnikow na zwolniach i to od wielu wielu lat? Widział ktos MF, JD ze zwolnicami??? I skoro są one takie dobre to dalczego nie ma ich w forterrach?? Zreszta temat dotyczy wyboru ciągnika a nie zwolnic.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ten kto uslyszy slowo "zwolnica" to od razu kojazy to ze zwolnicami czolowymi (czy tam portalowymi, jak kto chce) jakie sa w c-360, a jak zobaczy ursusa 1224 to mowi, ze ten ciagnik nie ma zwolnic. jak takie cos slysze to nie wiem czy mam sie smiac czy co...

 

Ursus 1224 - ciężki ciągnik rolniczy produkowany w latach 1984-2009 przez Zakłady ... Tylny most z przekładnią główną stożkową i ze zwolnicami planetarnymi - fragment z Wikipedii...

 

jesli by dobrze poszukac w Googlach to by sie okazalo, ze nawet zetor 8540 ma zwolnice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj