Balzak

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

Polecane posty

zacier123    26

a do kiedy trzeba taką kuku z big baga skarmić w lipcu/sierpniu to wytrzyma czy się zagrzeje i spleśnieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Spokojnie postoi do następnych żniw QQ aby tylko worka foliowego myszy czy koty nie przerwały. Ja cały czas sprzedaję taką QQ i klienci zadowoleni że krówki szaleją za paszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

będę chciał zakisić w tym roku kilka big bagów ziarna qq,do mielenia mam tylko bąka,sita zakładać czy bez sit śrutować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Witam. Szukam firmy z woj. Mazowieckiego co się tam trudni mam jakieś 50 ton kuku okolice Płocka Płońsk czasem widuje maszynę z ciagnikiem claas ale nie wiem z kand gości jest


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam planuje w tym roku zakisić qq w workach foliowych czy warto dodawać jakiś środek do zakiszania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

w rekaw nie warto jak bedzie wilgotna qq to zbedny wydatek. ja 1 rok robilem z potem 3 lata bez i roznicy nie widze(pozatym ze taniej wychodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W tym roku i ja zaczynam przygodę. Jako zakiszacz pójdą dodatki delawal do kiszenia całej qq z bakteriami buhneri czy jak im tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

ja 3 lata zakiszam zmielone mokre ziarno qq, nie dodaję zakiszaczy a zakiszam w kopcach przykrytych folią i ziemią, koszt usługi śrutowania mobilnym młynem, który przyjeżdża na pole i mieli bezpośrednio z kombajnu to 40zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

popieram post wyżej, po co dodawać jakieś zakiszacze??? ja robiłem dokładnie tak jak kolega wyżej i nigdy żadnego zakiszacza nie dodawałem i nic się nie psuło ale ubierałem po 150-200kg na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ja 3 lata zakiszam zmielone mokre ziarno qq, nie dodaję zakiszaczy a zakiszam w kopcach przykrytych folią i ziemią, koszt usługi śrutowania mobilnym młynem, który przyjeżdża na pole i mieli bezpośrednio z kombajnu to 40zł/t

 

Możesz opisać dokładniej jak to robisz. Jakie wymiary kopca,czy sypiesz na ziemie czy podkładasz folię też by mnie takie zakiszanie interesowało. Zawsze trochę taniej bo tak w rękaw to 55zł +10zł za zwiezienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Cała idea zakiszacz biologicznych polega nię tyle na zabezpieczeniu od psucia. Bo to i tak nie pomoże gdy mamy złą folię czy źle ubijamy pryzme. A na uzdatnieniu materiału i nadaniu mu pewnych funkcji. Pewne szczepy mają swój cel. Jedne produkują kwasy a inne walczą np ze sporymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No właśnie  ile musi  mieć  kuku  do  zakiszania     potem  całe  ziarko  można  dawać  bykom  czy  trzeba  śrutować   jak to  jest  bo wiadomo  w  kiszonce  ziarno  musi  być   zgniecione  żeby   bydło  strawiło.   Więc  z takiego    worka  zakiszane  chyba  też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

ponizej 30% tz. miała 25% psuła sie mimo kwasu mrówkowego....

 

Poniżej 30% polecam suszenie.

 

w tym roku kuku ma 22% wychodzi taniej wysuszyć..


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W ubiegłym roku śrutowałem u jednego rolnika 22%. W tym pytałem jak ubiegłoroczna się zakisiła i mówił że super, żadnych odpadów nie miał. Mowił że przed przykryciem dość mocno popadało, więc przy dość suchej warto by bylo troche zwilżyć wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Co roku sprzedaje QQ na kurniki gdzie kiszą tego po kilka tyś ton. To gościo mówił że najlepsza do kiszenia jest QQ jak ma 30-35%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

jeżeli zrobisz prawidłowo to tak, a znajomy zrobił sobie na próbę przyczepę hl i na wierzchu było ładne a w środku pleśń i wszystko na gnój poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a konserwacja ziarna kwasem propionowym  w zmijce  dla krów sie nada??  ile kosztów wg was by było wówczas

kwas propianowy ok 6 zł za kg daje sie go od 2-5 kg /tone w zależności od wilgotności ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli zrobisz prawidłowo to tak, a znajomy zrobił sobie na próbę przyczepę hl i na wierzchu było ładne a w środku pleśń i wszystko na gnój poszło.

Czyli jak to powinno zrobić się prawidłowo? Co znajomy zrobił źle?

 

Krzysztof gdzie ten kwas się kupuje, a daje się go więcej czy mniej dla ziarna 30% niż takiego 23%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

znajamy mi o tym kwaszeniu opowiadał że podstawa to roznica w kuku z kwasem a tej bez kwasu  .... ta pierwsza zimna wewnatrz    a druga sie grzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Się grzeje i co to koniec? Nic więcej się z nią nie działo, ale zakrywał folią czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj