Balzak

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Widzę że kolega ma ten sam problem co Ja. U mnie te białe plamki to miałem tylko na wierzchu jak otworzyłem worek. Nie miałem nigdzie dziury w worku.

Teraz moje pytanie jak pachnie to ziarno lub jak powinno pachnąć?? Ja nic nie dodawałem(żadnego zakisza-cza) Moje pachnie spirytusem (ale przyjemnym jabkowym, nie ocet winny) Przypomina mi trochę zapach DDGS z kukurydzy i z wyglądu też. Śrutowało mi się bardzo dobrze (śrutownik bijakowy sita 5) Dziś dopiero otworzyłem worek. Miałem tylko 50kg tak tylko na próbę.

Zapach lekko kwaśny, winny jest najodpowiedniejszy, wg norm jakości ma największa liczbę punktów. Zapach silnie kwaśny, octowy już jest zły. Z tego co piszesz zapach jest odpowiedni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

jest kawśny ale nie octowy tylko mnie te biale plamki odstraszaja mam i swinki i bydlo i nie wiem jak podawac czy podawać z takim systemem


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego najlepiej samemu spróbować. Jak się sam nie otrujesz i w smaku będzie taki sam jak ziarno QQ to spokojnie możesz podać to świnią (oczywiście z umiarem). Też myślę że tym nie otrujesz bydła.

 

P.S Strasznie się zagrzewa po śrutowaniu i tu moim zdaniem potrzebny był kwas propionowy lub benzoesan sodu

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My z tatą kisimy całe ziarna kukurydzy w workach z wkładem foliowym typu big bag. Robimy to zaraz po zbiorze i do zakiszania używamy kwasu mlekowego. Po upływie czasu zakiszania śrutujemy normalnie jak zborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyłączę się do pytania Saszety. Jakiś sit używacie(szczelinowe czy otworowe jakiej średnicy oczka) do śrutowania całego kiszonego ziarna? Kilka osób tu pisało, że śrutują i nic się nie zakleja. Pytam, bo znajomemu kończy się kiszonka z kukurydzy i może kupić kiszone ziarno nieśrutowane w big-bag za 600 zł tona. To dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Sita otworowe 8. Dla trzody.

600 zł to raczej nie jest dobra cena, zależy od wilgotności. Przelicz na 14% i porównaj. Dla 30 % wyjdzie 737, dla 40% 860zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Otworzyłem pryzmę w piątek. Sita 7 zabiło po 10 kilogramach ;[ . Teraz rozwiercam na 10. Co prawda qq ma napewno ze 42% wilgotności bo po godzinie stania w zbiorniku kombajnu (samochód na czas nie dojechał) trzeba było 7 ton ręcznie opróżnić ;[ . Jak nie pójdzie to będzie problem bo parę ton leży a nic innego dla świń nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Kolego saszeta nie zmarnujesz ziarna tylko trzeba trochę popracować

kup kwas mlekowy i kwas propionowyi w opryskiwacz plecakowy i pryskaj po qq

ja robiłem w ten sposób że ~~3 litry kwasu mlekowego i 2 litry propionowego na zbiornik(około2ton)

co prawda robiłem to w październiku ale do tej pory nawet jednego grzybka nie ma a zoarno pozostawiłem bez przykrycia i odparowało teraz ma około 20% i śrutuję do paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem, czy warto, bo u mnie w okolicy z takim ziarnem jest kłopot. Sam nie mam wyjścia i kupuję mielone ziarno kukurydzy(suszone) po 960 zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dolne sito rozwierciłem na 10mm a górne na 7. Idzie bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Można dodac do kukurydzy kwas propionowy i zmagazynowac tak jak zboze,bez żadnej folii!(nic sie nie pleśnieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Można w ten sposób konserwować, tyle że najlepiej mieć żmijkę z dyszą, która dokładnie pokryje ziarno, bo inaczej lipa. A nie każdy posiada. Druga sprawa nieziemska korozja wszelkich elementów metalowch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

gdzie ten kwas można kupić? Właśnie się zastanawiam żeby ziarno z przerzucić z pod folii bo nie nadążę wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Mogę dać namiary jak ktoś jest zainteresowany zakupem ziarna w big bagach z tymi zakiszaczami i bardzo dobrej jakości


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Kukurydze mokrą z pod kombajnu przepuściłem przez gniotownik. Potem w big-bag i worek od sianokiszonki.Bez zadnych konserwantów. Teraz nie można przejść blisko krowy z tą kiszonką bo najlepiej to by połkneła całe wiadro na raz.Po otwarciu stoi ok 2 tyg i narazie jak chłodno to nic sie z nią nie dzieje.oczywiście codzienie ubierając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Wsypałem i troche butami udeptałem a na koniec ładowaczem worek do góry i o ziemie ze dwa razy. A najlepiej postawić worek ze zbożem na QQ to pięknie ugniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę w tym.

U nas jeden gospodarz zakupił maszynę do gniecenia i pakowania w rękaw. Tą maszyną można pakować podobno wszystko od wysłodków młóta itp. Dużo osób pogniotło i zakisiło w rękaw zboże. Koszt gniecenia i zapakowania w rękaw z zakiszaczem to 70zł tona+ 10zł tona zboża jak chcesz żeby ci woził zboże z pola specjalną przyczepą która podaję zboże do gniotownika. Wiem że porobili testy czyli gnietli z mokrego zboża później z suchego i bez zakiszacza i mają patrzeć co najlepiej wychodzi. jeśli się uda bez zakiszacza to cena będzie 50zł za tonę. Jak myślicie wypali to? Ja osobiście mam około 50ton zboża rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Wg mnie sens ma tylko dla mokrej kukurydzy. Dla bydła gniotownik jak najbardziej, choć ekspertem nie jestem, dla trzody w tej cenie to już można by było pokusić się o ześrutowanie, gdyż koszty rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany maszynami bądz usługami śrutowania i zakiszania mokrej kukurydzy w rękawy foliowe lub pryzmy proszę o kontakt. Świadczymy usługi na terenie całej PL

 

516-086-866 Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Ja od 3 lat śrutuje mokrą kukurydze w big bagi rocznie ok 150 ton śrutakiem ssonco tłoczącym 11 kw i śrutuje bez żadnych sit i ziarno jest zmielone na tyle że nadaje się później od razu do mieszalnika. Wydajność ok 1,5 t na godzine.

W tym roku będziemy robić młynem na ciągnik firmy gruber, kupiliśmy za 9 tys. zł podobno ma iść 10 t na godz. ale to się okaże. Bo śrutakiem trochę za długo schodzi...

Cześć, nie zawiesza się w mieszalniku albo zbiorniku od paszociągów ? Sypiesz może  to w big bagi ? Jeśli tak to trzymasz je na dworzu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Kolego w zależności ile tego dodasz do mieszanki i jaką wilgotność ma ccm. Ja sypie w BIG BAG i w środku jeszcze worek foliowy od sianokiszonki. Stoi to na dworze i jest super OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj