Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

165 odpowiedzi na ten temat

#81 Share nextto

nextto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:20

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM witam
mokrą kukurydzę można dodatkowo konserwować np kwasem rolniczym tj mieszanka mrówkowego propionowego i innych na dużej fermie w okolicy stosują sam kwas priopionowy. można też stosować konserwant do sianokiszonek efekt też jest zadawalajacy. My zakiszamy kukurydze w silos (tzn jak już ktoś pisał 8 metrów szeraka folia z 60 długa na zimi z trzy metry potem formuje sie "kopiec " i okrywa folią a potem ziemią) straty praktycznie żadne i tanio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Dzisiaj, 09:35
  •  

#82 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 09:14

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM z tej cytowanej przeze mnie wypowiedzi wynikało, iż w pryzmie kukurydzy nie trzeba niczym konserwować (wszystko o odpowiedniej wilgotności, w odpowiedniej temperaturze i bez dostępu powietrza musi się zakisić), ja zainteresowałem się mocznikiem, gdyż koszt jest poniżej 10zł/t a nie chce tego niczym przykrywać ani tym bardziej rozdrabniać i kisić

#83 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:16

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Spotkał się ktoś z taką maszyną:

https://agromechanik...i-2-reihig.html

Śrutuje od razu odkoszulkowane całe kolby kukurydzy. Pozostaje tylko kiszenie. Jest tylko kilka takich urządzeń na aukcjach internetowych, więc ciekawe jak one się w praktyce sprawdzają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 październik 2013 - 09:38

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Witam Panowie
Interesuje mnie kiszenie całego ziarna kukurydzy. jak to poprawnie wykonać ?? trzeba jakis zakiszacz ?? jaka wilgotność ziarna powinna być?

#85 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:37

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM A próbował ktoś kisić całe ziarno kukurydzy we workach od sianokiszonki włożonych do big baga?

#86 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:46

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Można kisić i całe, ale mała dziurka, o co nie trudno, i psuje się wszystko.

#87 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 październik 2013 - 23:54

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Szanowni znawcy tematu
jeśli ktoś praktykował zakiszanie całego ziarna z QQ prosiłbym o jakieś szczegóły jak dobrze zakonserwować tą kukurydzę czy wystarczy spryskać ziarno kwasami czy też trzeba jeszcze dobrze /szczelnie okryć
bo perspektywa zakiszenia całego ziarna jest bardzo kusząca i stosunkowo mało kosztochłonna

#88 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 październik 2013 - 05:51

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Panowie po jakim czasie qq musi być ześrutowana...ile maksmalnie może stać na przyczepie...

#89 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 październik 2013 - 06:21

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Przy temperaturze do 12 st ok 24 h powyżej 12 st 12 h. Jeżeli stoji dłużej namnażają się grzyby i bakterie tlenowe i porażają qq mykotoksynami, a wtedy qq traci na wartość dobrego materiału paszowego.

#90 Share MrRadziu15

MrRadziu15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 październik 2013 - 16:22

Szanowni znawcy tematu
jeśli ktoś praktykował zakiszanie całego ziarna z QQ prosiłbym o jakieś szczegóły jak dobrze zakonserwować tą kukurydzę czy wystarczy spryskać ziarno kwasami czy też trzeba jeszcze dobrze /szczelnie okryć
bo perspektywa zakiszenia całego ziarna jest bardzo kusząca i stosunkowo mało kosztochłonna

Zależy czy chcesz kisić czy konserwować jeżeli kisić to rękaw foliowy i kwasem mlekowym bądź jego bakteriami i musi być dokładnie okryte bez powietrza ( bardzo mały koszt w porównaniu do suszenia), jeżeli konserwować to dozownik i kwas propionowy bez okrywania w magazynie (koszt dość wysoki prawie to samo co suszenie). Radziłbym Ci skontaktować się z przedstawicielami Schaumanna oni mają preparaty do konserwacji i kiszenia. Opowiedzą ci co i jak.

Edytowany przez MrRadziu15, 20 październik 2013 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 26 październik 2013 - 18:50

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM czy zakiszone ziarno pójdzie na śrutowniku bijakowym takim na dwa worki z silnikiem 11 kW? Nie wiem co to za typ śrutownika ale na pewno nie bąk ;) A może na bąku pójdzie? Potrzebuję z 50 kg na dzień śrutować

#92 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 październik 2013 - 19:44

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Na ssąco tłoczącym dało radę bez problemu więc i na zwykłym bijaku by dało radę. Jedno sito 4 drugie sito 5. Idzie ładnie i się nie zakleja. Gorsza sprawa to mieszalnik. Zakleja się nieźle.

Edytowany przez donweter1989, 26 październik 2013 - 19:47.

#93 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 29 październik 2013 - 06:56

#94 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:46

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM @kissmy. Konserwowałeś już mocznikiem?

#95 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:10

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM nic jeszcze nie konserwowałem, wstrzymałem zbiór na dwa tygodnie, a na przyszły sezon najprawdopodobniej zainwestuję w bigbagi (koszt powinien wyjść podobny, a bagsy zostaną)

#96 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:07

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM To jak to jest z tym ziarnem mogę kupić ziarno od kogoś które tam leżało tyle i tyle czasu i po kupieniu je zakisić w np. rękawie czy musi ono być koniecznie prosto z pola mokre i od razu kiszone w rękawie??Konieczne jest mielenie do rękawa?? Służyło by ono dla skarmiania krowom.??

#97 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:48

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Tak na logikę jak chcesz zakisić suche ziarno? No i po co?

#98 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:54

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Hej mam problem z zakiszeniem ziarna ziarno wsypałem do big bagu z folia i co 10cm spryskałem zakwaszaczem po ok 1,5 miesiąca szczur zrobił dziurkę kawałek jest zbrylony i do wyrzucenia lecz ziarno ma zapach kwaskowaty i jest pokryte białymi plamkami nie jest zbrylone czy cos w tym stylu.czy to pleśn czy tak byc powinno nadaje się do skarmienia czy tylko na pole ?
▬▬►

#99 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 14:29

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Widzę że kolega ma ten sam problem co Ja. U mnie te białe plamki to miałem tylko na wierzchu jak otworzyłem worek. Nie miałem nigdzie dziury w worku.
Teraz moje pytanie jak pachnie to ziarno lub jak powinno pachnąć?? Ja nic nie dodawałem(żadnego zakisza-cza) Moje pachnie spirytusem (ale przyjemnym jabkowym, nie ocet winny) Przypomina mi trochę zapach DDGS z kukurydzy i z wyglądu też. Śrutowało mi się bardzo dobrze (śrutownik bijakowy sita 5) Dziś dopiero otworzyłem worek. Miałem tylko 50kg tak tylko na próbę.

Edytowany przez tespis17, 11 grudzień 2013 - 14:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:52

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Całe ziarno się nie zakisi. Jedynie wchodzi fermentacja alkoholowa, troche pleśni i z braku powietrza te procesy są przerwane. Dlatego jak szczur zrobił dziurke to znowu troche ruszyło i pleśn weszła mocniej. Raczej świń tym nie otrujesz, ale dobra pasza to nie będzie.