Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

167 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:45

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Do niosek powinna być ok. U mnie kilak kurek sobie biego po zagrodzie to jak dorwią się go odkrytej pryzmy z qq po 2 tygodniach zółtka nie są żółte ale pomarańczowe od ziarna qq. Zawsze mam dylemat czy je gonić czy jeść super jajecznicę.
Natomiast od połowy października pasę świnki śrutem pszenżytnio-pszenno- kukurydzianym. Tak mniejwięcej po 33% każdego. Dziś byłem odebrać świniaka od rzeźnika i tłuszcz i boczek normalny. Bez zmian barwy i smaku. A jak sprzedajesz tucznika to nie moje zmartwiemie. Znam gościa, który suszył mi qq doniedawna bawił się ze świnkami aż się zdenerwował i się ich pozbył (ok 30 macior miał)to mówił że dawał pół na pół że zbożem i było ok.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Dzisiaj, 13:22
  •  

#42 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:12

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM ja mam takie pytanie
czy takie zakiszone ziarno można mieszać z śrutą zbożową, koncentratami w mieszalniku pionowym, czy nie będzie się psuć podczas tygodniowego przechowywania w czasie oczekiwania na skarmianie?
czy tak wykonaną paszę można skarmiać w automatach paszowych
(karmnikach), czy nie będzie się w nich zawieszać?
generalnie chodzi mi o to czy można paszą wykonaną przy udziale zakiszonego ziarna kukurydzy można karmić "na sucho"?
(nie CCM bo to kiszonka z całych zakiszonych kolb kukurydzy)
pytanie do e-rafi19731973
czy tą kukurydzę którą kisisz w workach najpierw śrutujesz, czy nie, jak nie to czy wyciągasz jakoś powietrze z worka

Edytowany przez prometeusz, 19 styczeń 2012 - 18:59.

#43 Share mar52

mar52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:47

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

ja mam takie pytanie
czy takie zakiszone ziarno można mieszać z śrutą zbożową, koncentratami w mieszalniku pionowym, czy nie będzie się psuć podczas tygodniowego przechowywania w czasie oczekiwania na skarmianie?
czy tak wykonaną paszę można skarmiać w automatach paszowych
(karmnikach), czy nie będzie się w nich zawieszać?
generalnie chodzi mi o to czy można paszą wykonaną przy udziale zakiszonego ziarna kukurydzy można karmić "na sucho"?
(nie CCM bo to kiszonka z całych zakiszonych kolb kukurydzy)
pytanie do e-rafi19731973
czy tą kukurydzę którą kisisz w workach najpierw śrutujesz, czy nie, jak nie to czy wyciągasz jakoś powietrze z worka

W czasie żniw 2011 roku sprzedawałem jęczmień ozimy do Niemiec do Eberswalde miał 15% wilgotności,kierowca,który go woził opowiadał,że był on pakowany w rękawy takie jak u nas stosują do przechowywania kukurydzy prosto z pola,zaznaczył jednak,że były tam stosowane ssawy do wyciągania powietrza.Myślę,że gdybyśmy zastosowali taką technologię do kukurydzy nie byłoby problemów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:36

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM U mnie na gospodarstwie ccm robimy od 1989 kiedy to tata zrezygnował z siewu buraków. Decyzja była podjęta przez wzgląd na sprzęt jaki zakupił pobliski SKR Nowy kombajn bizon z osprzętem do młócenia kukurydzy i młyn (gruber) do jej mielenia niemieckiej produkcji Hawe. Razem z tatą dużo rolników się na to zdecydowało ale po paru latach praktycznie zostało tylko kilku (mieli problem z poprawnym zakiszaniem). Jak dla mnie ccm to świetne rozwiązanie i pasza dla świnek. Na początku razem z ziarnem były mielone osadki ale zrezygnowaliśmy z tego. Niestety jest sporo pracy gdyż musi być sporo ludzi zaangażowanych Muszę mieć kombajnistę ale tą funkcję spełnia brat, człowiek który wozi kukurydzę (ojciec), ktoś kto wysypuje kukurydzę do dozownika ( naszczęście mam przyczepy na tandemie także nie z tym dużo pracy) no i najgorsze tzn deptanie. Mam 2 silosy w stodole wysokość 2,5 metra szerokość jednego to ponad 3 metry. Deptanie jest dosyć praco i energochłonne Z racji tego że rura z której leci zmielone ziarno jest przestawiana zaledwie 2-3 razy trzeba je przerzucać i deptać i ten kurz (tzn zmielona kukurydza) która dostaje absolutnie wszędzie :-) i hałas trzeba mieć stopery ale i tak szumi w głowie jak człowiek wykończony leży na łóżku. Wilgotność to tak do 40 % bo jak jest bardziej mokra to może zatykać się rura. Gdy silos zapełniony polewam wodą przykrywam folią i posypuje piaskiem i czekam.Jestem zadowolony z tej paszy Świnki ją lubią i pewnie ogony by im machały przy jedzeniu gdyby je miały ;-) Z racji tego ccm tata był 2 razy w topagrar i moi bracia byli na okładce tygodnika rolniczego (ja jak się domyślacie z racji tego iż byłem najmłodszy zasówałem w tym czasie z szypą w silosie ;-(

#45 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 05 luty 2012 - 13:40

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM a to polewanie wodą to jest konieczne?
koledzy którzy zakiszają całe ziarno, przy jakiej najmniejszej wilgotności ziarno zakisi się i nie spleśnieje, w tym sezonie było dość suche, nic złego z nią sie nie dzieje?

#46 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:24

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM prometeusz wodą musisz polewać gdy ziarno nie ma odpowiedniej wilgotności, suche się nie zakisi ;)

Panowie mam do Was pytanie. W tym roku po raz pierwszy do silosa w ziemi naładowaliśmy rozdrobnione ziarno mokrej kukurydzy. Chciałbym to skarmić trzodą i bydłem i teraz pytanie ile można tego " bezpiecznie" dać? We wcześniejszych postach wyczytałem, że: "dawkowanie dla krów mlecznych w laktacji to 7 kg na dobę w przypadku gdy nie podajemy kiszonki z qq a wyłącznie sianokiszonkę, natomiast gdy podajemy kiszonkę z qq to CCM dajemy 5 kg." A jak z trzoda?
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#47 Share paollo22

paollo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:35

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM zna może ktos producenta śrutowników do tego ccm?

Edytowany przez paollo22, 19 marzec 2012 - 21:38.

#48 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 17:32

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Więc mam pytanko do piechu śrutujesz ją przed umieszczeniem w silosie ? Jeśli tak to czy póżniej śrutujesz ją jeszcze raz razem ze zbożem? Chciałbym jeszcze powrócić do kwestii czy można ją potem mieszac w mieszalniku pionowym i skarmiać w karmikach (głównie chodzi oto czy się nie zqawiesza?). Czy trzeba stosować jakieś zakwaszacze lub inne środki, żeby wszystko sie, czy wystarczy ją tylko szczelnie pod folią zamknąć?

#49 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:01

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ja także skarmiam krowy kiszonym ziarnem z kukurydzy i daje to pozytywne skutki. Robi to dla mnie firma usługowa w rękawy. Śrutuję przed zakiszaniem.

#50 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:42

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM a jak z takim sprzętem w Śląskim ??? może warto się zainteresować ??:) dużo odpadu jest z pryzmy :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 10:45

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Panowie, mam pytanko, czy mokra kukurydza będzie chciał się rozdrabniać na śrutowniku ssąco tłoczącym z sitami do zboża?

#52 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 03 październik 2012 - 21:06

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM a ja mam pytanie z czystej ciekawosci: czy mozna suszona kukurydze pakowac do worow (rekawow) zamiast do magazynu? jesli nie to dlaczego?
Piszę po polsku!

#53 Share mar52

mar52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:02

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Wiem,że zboża są magazynowane w rękawach,tam w krótkim czsie brakuje tlenu i następuje samokonserwacja.Z kukurydzą powinno być podobnie,ale to tylko teoria.

#54 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 październik 2012 - 00:54

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM wczoraj ześrutowałem 25t mokrej QQ. Sypałem prosto do na posadzkę w stodole, posadzkę wyłożyłem folią koszty to 1000 PLN za śrutowanie i 400 folia na wyłożenie i przykrycie. na pewno wyjdzie taniej niż suszenie (usługa suszenia to 1500 za zasyp 10t)
ad.> 1rajdzik >przyjacielu nie ma przeciwwskazań w skarmianiu mokrej, zakiszonej QQ pod warunkiem że uwzględnisz w recepturze to że kuku ma około25-35% wody a co za tym idzie musisz bardziej skoncentrować składniki w premiksie tudzież koncentracie, sprawdzone w skarmianiu przez brojlery a zużycie paszy to 1,85kg/kg masy ciała i waga w 42 dniu to 2,69
ad.>prometeusz> kolego co do mieszania to super się miesza w mieszalniku nie ma problemów ale jak już to radzę mieszać taką ilość aby w ciągu dnia lub dwu była mieszanka skarmiona,jak namieszasz na cały tydzień i zostawisz w mieszalniku to możesz mieć przykrą niespodziankę mianowicie stanie ci w mieszalniku, jeśli pozostałe komponenty pasz możesz ześrutować trochę grubiej to nie powinna się zawieszać
ad.> malawania> da radę śrutować ssąco-tłoczącym ale rekordu wydajności to sienie spodziewaj w zależności od wilgotności QQ ale około tony na godz. to spoko da radę lepiej jak masz trochę kaski i planujesz większe ilości zakiszać to poszukaj na allegro coś takiego jak "gruber do kukurydzy" lub młyn do kuku
ad.>caseaudi> nie ma potrzeby pinownie śrutować po wybraniu z silosu/pryzmy fajnie sierozsypuje tylko sypać w mieszalnik i dalej jazda do karmników

#55 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:28

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Witam. Trochę odnowie temat. W tym roku mam zamiar zakisić z 5 ton ześrutowaneko na grubym sicie ziarna kukurydzy. Zapakować to w big-begi wyłożone folią do sianokiszonki udeptać i magazynować pod chmurką. Taką śrutę chce dawać opasom i moje pytanie jest takie czy tą śrutę trzeba podawać ze śrutą zbożową czy można podawać samą śrutę kukurydzianą. Ta zakiszona śruta ile ma białka wie ktoś może?

#56 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:45

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ile kiszonego ziarna kukurydzy można podawać krowom i opasom?

#57 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:44

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM to jest dobra rzecz, naprawdę, w tamtym roku zrobilismy ziarno w pryzmie, bo trochę mało było żeby firmę sciągać i w rękawy pchać, elegancko, tylko wada jest taka że po otwarciu takiej pryzmy ziarno szybko się zagrzewa i warunkiem zachowania świeżości jest wybieranie codzień warstwy z całej powierzchni wyeksponowanej na powietrze. Zwłaszcza gdy jest ciepło jak teraz. Inaczej sfermentuje, muszki zaczną się tam lęgnąć, i pasza straci na wartości, wiadomo. O dawkowaniu jest kilka postów wcześniej. Jedynie o czym należy pamiętać to o równowadze białkowo-energetycznej. Jeżeli podajemy skoncentrowane źródło energii jakim jest CCM, trzeba dawkę wzbogacić w białko np. śr. sojowa lub rzepakowa poekstr. bo sama energia nie da odpowiednich przyrostów w opasie.

#58 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 09:13

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Cześć,

Śrutował ktoś mokre ziarno śrutownikiem ssąco-tłoczącym większe ilości (30-40ton)? Wiem, że będzie szło dość wolno, ale czy sita nie będą się zaklejać? Mam sita oczkowe 6mm i 8mm i śrutownik Dozamechu 11kW.

#59 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:19

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Sporo zależy od wilgotności, ale raczej będzie się zapychać. Nie znam dokładnie jego konstrukcji, ale możesz próbować jeśli za sitami masz zamontowane "łopatki" wygarniające.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:21

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Nie ma tych łopatek w tym śrutowniku.