Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

162 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 17:38

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM A nie prościej gdzieś zadzwonić do jakiejś firmy i spytać poprostu o cenę?? jest dużo czynników co o niej decyduje np ilość do zakiszenia, odległość dojazdu maszyny. Nieraz firmy wypożyczają samą maszynę albo trzeba podstawić swój ciągnik. Firma BAG Polska http://www.bagpolska.pl/kontakt/ robi takie usługi ale w wielkopolsce może gdzie indziej w polsce też ale tego niewiem. Raz jak kojarze ktoś pisał że koło 30zł/t ale pewien nie jestem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Dzisiaj, 07:26
  •  

#22 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:13

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Napisałem w niedziele do nich maila i cicho jak będe miał jutro czas to dryngne.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 październik 2010 - 09:07

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Koszt zapakowania 1 tony kiszonki z kukurydzy lub sianokiszonki to ok 20 zł. z paliwem i rękawem po stronie wykonującego usługę - rolnik ma wsypać materiał do kosza zasypowego i tyle.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 05 październik 2010 - 07:31

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Bardzo dziękujemy za odpowiedź, w końcu ktoś napisał.

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 październik 2010 - 09:47

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Thx to koszt nie jest spory, za to w moim przypadku taki rekaw to luksus, bo z pryzmą mialbym pewne problemy odnosnie zaciekania i podmywania przez wode;/
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 20 listopad 2011 - 20:35

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM A może koś z was próbował zakiszać ziarno kukurydzy na pryźmie?? O zakiszanie w rękaw foliowy w mojej okolicy może być ciężko także interesuje mnie to czy dało by rade zakisić takie ziarno na pryźmie?

#27 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 20 listopad 2011 - 20:50

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Facet z którym rozmawiałem jakoś na początku października odnośnie usługi suszenia qq, mówił mi że w tamtym roku kisił w pryzmie(jedną przyczepę). Puścił ją przez bąka i najprawdopodobniej ugniótł. Mówił że super pasza dla opasów. Sam się zastanawiałem, czy nie zrobić tego, ale musiałbym zmienić sita w śrutowniku na większe i jakoś ochota mi przeszła.

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:56

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Kilka lat temu jeden znajomy wymłócił QQ i wsypał ziarno do wykopanego dołu i zakisił. Kiszonka się udała.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 21:05

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ale jak chciał je dawać bydłu to musiało być one jakoś naruszone przed skarmianiem?

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 21:15

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM To było dla świń. On miał wtedy tylko świnki. Z tego co pamiętam to dostawały to tylko maciory.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2011 - 21:52

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Moja metoda to worek big bak w niego worek od sianokiszonki wsypuje kukurydze wiążemy i gitara :lol:

#32 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 02 grudzień 2011 - 16:58

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Dzięki za odpowiedzi.

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 19:39

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM teraz kizo się nie udziela ale jeszcze kilka lat temu u niego w gospodarstwie kiszenie ziarna w silosie było często praktykowane. silos betonowy mają pod dachem . ziarno było mielone w rozdrabniaczu a wydmuch szedł rurami do cyklona i na pryzmę. ugniatanie było ręczne (nożne), czyli kilka osób deptało to przez cały czas mielenia. sam też pomagałem deptać.robili to z kilkunastu ha kukurydzy. całość przeznaczona było dla świnek.

#34 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 20:25

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM witam u mnie w gospodarstwie kisi sie ziarno juz dobre 20 lat i karmione sa nim swinki jest to super pasza po pierwsze tania a po drugie tania i z jednego hektara mozna wykarmic dosc spora ilosc swinek co niestety jest nie osiagalne na zbozu kisze ziarno zmielone na specjalnym mlynku ktory naped ma od ciagnika na sezon zimowy kiszone jest w silosie betonowym a na letni w wykopanym dole w ziemi polecam kazdemu kto chce troche zaoszczedzic na paszy

#35 Share mar52

mar52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:39

Moja metoda to worek big bak w niego worek od sianokiszonki wsypuje kukurydze wiążemy i gitara :lol:

Interesuje mnie ta metoda,słyszałem,że ziarno świetnie się przechowuje.Ciekawy jestem jak wychodzą koszty na jedną tonę.Czy potrzebny jest big bag z dwoma otworami i ile kosztuje worek do sianokiszonki.Czym wiążesz?Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

#36 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:46

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Worek ok 9.5 zł.Big bak za darmo z pobliskiej mieszalni pasz.Wiąże sznurkiem.

#37 Share mar52

mar52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:38

Worek ok 9.5 zł.Big bak za darmo z pobliskiej mieszalni pasz.Wiąże sznurkiem.

Dziękuję za odpowiedż,jednocześnie dalsze pytania.Jak długo przechowujesz?Czy w czasie zasypu big baga dodajesz jakiś zakwaszacz?Chcę zastosować tak przechowywaną kukurydzę w paszy dla kur,ciekawi mnie jak zachowuje się w śrutowniku i mieszalniku.Pozdrawiam.

#38 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:56

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Pierwszy worek otwarłem na początku grudnia rewelacja.Zakwaszacza nie dawałem. Śrutuję ze zbożem na bieżąco nie mam mieszalnika.

#39 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:59

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM  Kiszone ziarno kukurydzy nie jest zalecane jako pasza dla drobiu. Trudno znaleźć przyczyny tej negarywnej opinii. Uważam, że jest to spowodowane budową żołądka oraz łatwością z jaką mięso przyjmuje zapach produktów użytych do wytworzenia (podobna sprawa ma sie u trzody chlewnej, gdzie nadmierna ilość kukurydzy w dawce spowoduje, iż tłuszcz środtkankowy będzie żóltawy), ale to tylko moje zdanie. Suche ziarno, to sprawa oczywista. Dobre rezultaty pomaga osiągnąć stosowanie DDGS. 

Edytowany przez 1rajdzik, 08 styczeń 2012 - 19:12.

all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mar52

mar52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:32

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Jestem bez doświadczenia w skarmianiu kukurydzy w tej formie ale rozmawiałem z hodowcami,którzy stosowali dodatek takiej kukurydzy/15%/i są zadowoleni.Szybko i szczelnie zamknięte ziarno nie zmienia swoich właściwości/inertacja/,ważnym jest worek foliowy wypełniający big bag i szczelne zamknięcie.

Edytowany przez milanreal1, 09 styczeń 2012 - 12:11.
cytowanie poprzedniego posta