Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

162 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 08:03

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ostatnio gruntownie zastanawiam sie aby trochę ziarna z kukurydzy zakisić na pryzmie, czyli zamiast suszyć to kisić czy coś takiego robiliście albo może słyszeliście jakie są tego "+" a jakie "-" z góry dziekuje za wszelkie opinie i rady.

ps. jakie dawkowanie tego jest i wydajność, a może macie jakies swoje techniki tego procesu więc czekam na spostrzeżenia

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 październik 2008 - 13:38

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Chciałbym abyscie pisali wszystko na ten temat, interesuje mnie kiszonka z ziarna dla trzody chlewnej, mam 8 ha kukurydzy i mialem ja sprzedawac na mokro, ale w tej sytuacji cenowej lepiej chyba ja zakisic i spasc tucznikami, interesuje mnie zakiszanie w rekaw foliowy, a i ile trzeba jej dziennie spasac zeby sie nie psuła?
maszeruj albo giń !!

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 październik 2008 - 15:54

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Podobno dla świń nie za dobre, a dla krów to dobre. To chyba się nazywa CCM :P
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2008 - 16:13

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Drodzy koledzy...CCM dla swin jest jak najbardziej dobry,moge powiedzec ze wspanialy,jedza go jak szalone i sa dobre wyniki tuczenia. CCM robie od kad postawilem chlewnie czyli 5 lat. Jezeli chodzi o zakiszanie calego ziarna kukurydzy w rekawe foliowy to w tym roku stosuje to pierwszy raz. Zakisilem juz 100t i narazie starczy. Planuje przetrzymac az ceny skacza w gore i wtedy suszyc i sprzedawac.
+ mozliwosc trzymania ziarna w rekawie dosc dlugo bez obawy o popsucie sie ziarna,mozna w kazdym momencie wyciagnac je i suszyc , badz podawac zwierzetom.
+ wygoda przechowywania
- jezeli szczur badz inny czynnik wywola porwanie sie folii ziarno psuje sie w miejscu porwania
- gdy zakiszasz ziarno i maszyna ma postuje tzn pracuje na sucho ziarno sie gniecie i robi sie maczka wiec dobrze jest jak caly czas masz zapewbiony odbior z pola
pozdrawiam

#5 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 październik 2008 - 19:03

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Czy zna ktoś jakąś firmę która gniecie i ładuje ziarno kukurydzy w rękaw w woj. łódzkim lub sąsiadującym. Zdecydowałem się całośc swojej kukurydzy za ziarno (18 ha) przeznaczyć na takową paszę i szukam wykonawcy :P

#6 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 październik 2008 - 20:56

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM A krowom można podać całe kolby kuku?? I czy można to pognieść?W Top agrar we wrześniu pisali o tym w Top świnie,ale ja mam tylko top bydło a artykuł o CCM u wujka widziałem bo mu przesłali jak sie wybiorę do niego w niedziele to będę musiał przeczytać.@Robert firma ag-bag wykonuje tego typy usługi. A to znalazłem w Google http://www.rolnicze2...-kukurydzy.html
KPK - Ochrona

#7 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:51

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ja znam tylko taką firmę w podlaskim tj. Agrotechnik Tafiły.

#8 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 październik 2009 - 08:00

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Trochę odświeżę temat jako że mało jest informacji o CCM na forum. Ja posiadam takie informacje:
- dawkowanie dla krów mlecznych w laktacji to 7 kg na dobę w przypadku gdy nie podajemy kiszonki z qq a wyłącznie sianokiszonkę, natomiast gdy podajemy kiszonkę z qq to CCM dajemy 5 kg.
- pytałem o cenę zakiszenia przez firmę "dobrapasza" i otrzyamłem taką odpowiedź: Koszt zgniecenia 1 tony mokrej kukurydzy to 50 zł. Cena zawiera transport maszyny, gniecenie, pakowanie, rękaw foliowy. Ze strony gospodarza potrzebujemy ciągnik o mocy 100 KM, załadunek na kosz zasypowy o wysokości 3 m. Jeżeli potrzebuje Pan więcej infomacji proszę o kontakt telefoniczny.
- firma AG-BAG na takie same zapytanie odpisała: Jest możiwość zakiszenia mokrego ziarna kukurydzy. W cenie usługi wliczone są maszyna, ciągnik, operator, rękaw. Prosił bym o kontakt telefoniczny do ustalenia ilości gniecionego ziarna
oraz możliwości wybierania dobowego tej paszy. Orientacyjna cena Usługa gniecenia i zakiszania ziarna w rękawie B6,520 (1,95m x 60m), ok. 110 ton (cena podstawowa z rękawem) 5.135,00 zł

- cena mokrego ziarna qq waha się od 250-350 zł za tonę czyli jak narazie dosyć sporo w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dzisiaj zapytam jeszcze o cenę w pobliskim pgr, mam nadzieję że będzie taniej max 200 :)
- w sytuacji kiedy mamy wystarczającą ilość paszy objętościowej w postaci sianokiszonki CCM jest bardziej opłacalny od tradycyjnej kiszonki z qq (zasiew, nawozy, uprawa, oprysk, zbiór, folia i co najgorsze tak naprawdę nigdy nie wiemy ile uda nam się zebrać)

Pytania:
- kto z Was zna wymiary rękawów foliowych? Chodzi mi o jak najmniejszy bo potrzebuję tylko 60 ton takiego ziarna a firma AG-BAG zaproponowała mi 110 ton :)
- jaka jest w Waszych okolicach cena mokrego ziarna kukurydzy?
- czy ktoś z Was zna firmy wykonujące usługi zakiszania w rękawach na warm-maz.? Gdyby była to lokalna firma, koszt byłby relatywnie niższy bo odpadłaby/obniżyłaby się cena transportu...

#9 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 27 lipiec 2010 - 15:59

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Co myślicie o takim sposobie zakiszenia kukurydzy? cena jaką znalazłem to 20 zł za tonę co myślicie?Podawajcie wady zalety i wasze spostrzeżenia.
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#10 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 16:54

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM To cena z rękawem? Moim zdaniem metoda polecana przede wszystkim ze względu na minimalizację strat. Minusem jest wyższy koszt konserwacji oraz podejrzewam że przepustowość maszyny.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:06

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Tak to cena z rękawem wg cennika http://www.agrom.pl/uslugi/cennik.pdf
Tylko że to by drogo wyszło.ALe podobno nie ma strat

#12 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:16

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Przy plonie QQ 35 ton wychodzi 700 zł. Sporo jeśli bym miał jeszcze zapłacić za sieczkarnie i wożenie oddzielnie. Za 700 zł to firma przyjedzie skosi, zwiezie a ja sobie ugniotę. Jak liczyłem to koszt ugniecienia i przykrycia 1ha w moim przypadku to około 100 zł. Rożnica nie do przyjęcia jak dla mnie.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#13 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:05

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Ja też jak liczyłem to wolę spokojnie w pryzmę zrobić bo to bardzo drogie jest.Z wysłodkami itp to inaczej w tedy to się opłaca ale przy qq to strasznie drogo :D

#14 Share GardenFlora

GardenFlora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 09:05

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Zaletą są tanie koszty,natomiast wada konserwacja i przepustowość. Moim zdaniem nie warto kisić w ten sposób kukurydzy.
www.GardenFlora.pl - Hurtownia Ogrodnicza

#15 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:39

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Chcem zapytac jaka jest cena zakiszenia sieczki z QQ lub trawy ?
Jak się przechowuje itp.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#16 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 18:34

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Także chciałbym się dowiedzieć czegoś na ten temat.

#17 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 18:35

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM przechowuje sie wszytko super praktycznie zero odrzutu jesli ci jakies gryzonie dziur nie nie zrobia:) ale kosztow nie znam niestety..:)

#18 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:40

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Folia to nie wydatek ale właśnie interesu mnie i pewnie wielu z nas cena zapakowania w rekaw.

#19 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 30 wrzesień 2010 - 09:27

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Przyłączam się do tematu, mnie również to interesuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 16:49

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM Wszystkich interesuje ale wiem że śa Ci którzy w to pakują pasze tylko jakoś sie nie odzywają;/