Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

505 odpowiedzi na ten temat

#461 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:03

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 tak więc do ładowacza i lekkich prac ten MF moim zdaniem jest optymalnym wyborem :) A nowa seria 56** to już całkiem wymiata ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Dzisiaj, 05:37
  •  

#462 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:18

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Ale wiadomo już kiedy pojawi się nowa seria 56** w Polsce?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#463 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:22

i. Modele ze ściętą maską faktycznie z powodu mniejszej chłodnicy maja problem z chłodzeniem w trudnych warunkach ale o tym mówią sami przedstawiciele korbanka, przynajmniej mówili.

Ale to tyczyło się maski z poprzedniego modelu, w tym podobno już jest większa chłodnica.

Edytowany przez b0gdan, 24 styczeń 2013 - 15:23.

#464 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:12

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 plus dla jelonka za to że jest na Common Railu i w razie by kiedyś było za mało kucyków to łatwo go zchipować, w sumie dealer sam to zaleca. MF 5410 i 5420 jest na pompie i tam nie wiem czy to jest tam możliwe.
Sprawdzałeś jaki jest stosunek ceny jednego do drugiego?

#465 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:17

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Kolega @jaro ma JD 5*20 który tez jest na zwykłej pompie i właśnie zwiększał moc, oczywiście w wersji CR jest to zdecydowanie łatwiejsza operacja, która wymaga tylko laptopa, a w przypadku zwykłej pompy trzeba ją wymontować i co nie co poprzestawiać ;)

#466 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:22

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Błąd-kolego @b0gdan-kol. @jaro nie zwiększał mocy tylko pompa trafiła do serwisu Stanadyne celem regulacji .

#467 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:40

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 ok błąd, a po regulacji ciągnik zachowywał się: lepiej, mniej palił, miał większą moc???

#468 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:13

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Po pierwszej regulacji (bo były dwie) z ciągnika zrobiła się rakieta :D a zużycie paliwa weszło w rejony zarezerwowane tylko dla MF-ów :P -niestety pompa zaczęła się pocić więc pompa wróciła do serwisu skąd przybyła wyregulowana poprawnie acz bez rewelacji-ciągnik zaczął palić mniej ale i nie był tak oszczędny i żwawy jak po pierwszej regulacji.

#469 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:30

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Silnik sterowany mechanicznie oczywiście da się przestrojc aby zwiększyć moc. Co do zmian oprogramnowania elektroniki czasami lepiej się potargować i poprostu kupić fabrycznie mocniejszą wersje. To czasami różnica kilku tys szczególnie przy małych ciągnikach. Zmiana oprogramowania to czasami tez kilka tys.
Co do rewersu w dzojstiku w jd to trzeba mieć orginalny ładowacz, który jest sporo droższy. W mf ie mojm zdaniem najlepszy rewers na rynku jest w cenie.

#470 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:54

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Kolego ładowacz JD 583 kosztuje ok 35 tys na na MFa Stoll FZ 20 ok 36 tys więc nie wiem czemu uważasz że droższy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:08

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Dlatego tak uważam, ponieważ jd oferuje tańsze polskie.

Edytowany przez hubertuss, 25 styczeń 2013 - 12:10.

#472 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 14:56

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Nie rozumiem Twojego postu :mellow:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#473 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:45

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.
Do mf a tez można zamówić polski. Pewnie zachodnie sa lepsze, ale pozostaje pytanie jak w przypadku jd czy o tyle lepsze o ile droższe.
Prawda jest taka, że o ile na polskich dealer zarobi 1 czy 2 tys zł o tyle na zachodnich zarobi 1 czy 2 tys ale euro. Sam słyszałem w bednarach jak przedstawiciel korbanka tłumaczył ludziom, że do mf a tylko zachodni tur. Argumentacja była tak, że polskie tury hydraulika mf a rozrywa.

Edytowany przez hubertuss, 25 styczeń 2013 - 15:57.

#474 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:17

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 A jaka jest roznica w cenie miedzy tymi ciagnikami? Pozatym co bys nie wybrał to moim zdaniem i tak bedziesz bardzo zadowolony a spalanie to w jd mysle ze zalezy tylko i wylacznie od operatora "czy ma ciezkie buty" bo kiedys myslalem ze jd pali jak smok i nie ma na to rady ale gdy w tym roku jezdzilem w 160km jd z kompem i widzialem w akcji 2 operatorow z tym samym sprzetem to ten ciagniek potrafi byc oszczedny bo tam nie potrzeba wciskac gazu w podloge aby ruszyc jak w np zetorze :) Mf ma perkinsa i to chyba wystarczy aby spalanie bylo dobre pozatym juz za miesiac mam nadzieje ze sam sie przekonam jakie spalanie ma perkins w MF xD

#475 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:19

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Nie rewers w dżojstiku lecz biegi szanowny kolego.

#476 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:19

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 no niestety za wygodę trzeba płacić

#477 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:19

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 @hubertuss
Rozmawialiśmy o zmianie biegów, potem wtrąciłeś

Co do rewersu w dzojstiku w jd to trzeba mieć orginalny ładowacz, który jest sporo droższy. W mf ie mojm zdaniem najlepszy rewers na rynku jest w cenie.

Na pytanie

Kolego ładowacz JD 583 kosztuje ok 35 tys na na MFa Stoll FZ 20 ok 36 tys więc nie wiem czemu uważasz że droższy?

odpowiedziałeś:

ponieważ jd oferuje tańsze polskie.

Rewersy polskie? Ładowacze? Na moje pytanie o co Ci chodzi- znowu potem pisałeś o rewersie w dżojstiku:

Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.

Nie mieszaj już rewersu ze zmianą biegów bo później nie wiadomo o co chodzi.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#478 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:15

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 @NewHollandT5050
Jestem od czerwca posiadaczem MF 5430, troszkę jest mocniejszy od tego co Ty chcesz,ale reszta to samo. Myślę, że do tura fajny by był ten MF siedzenie wysoko, ścięta maska znacznie poprawia widoczność, jak ma być do tura to weź sobie za dopłatą przeszklony dach slim to wtedy jeszcze lepiej będzie się pracowało. Nie wiem jak w JD z serii R ale w moim MF praca z rewersem to sama przyjemność, półbiegi zmieniasz dotykając rewers palcem :)
@hubertuss
z tego co słyszałem to np. MF 5435 ze ściętą podobno się grzał ( w co osobiście nie chce mi się wierzyć) ale zapewniam że ciągniki 5430 ze ściętą maską nie grzeją się!!! mam ciężkie ziemie, trochę pagórków przy całym dniu orki temp. płynu w normie :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#479 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:48

Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.
Do mf a tez można zamówić polski. Pewnie zachodnie sa lepsze, ale pozostaje pytanie jak w przypadku jd czy o tyle lepsze o ile droższe.
Prawda jest taka, że o ile na polskich dealer zarobi 1 czy 2 tys zł o tyle na zachodnich zarobi 1 czy 2 tys ale euro. Sam słyszałem w bednarach jak przedstawiciel korbanka tłumaczył ludziom, że do mf a tylko zachodni tur. Argumentacja była tak, że polskie tury hydraulika mf a rozrywa.

A zaworu ciśnieniowego/przelewowego/bezpieczeństwa czy jak jeszcze można by go nazwać rozdzielacze ładowacza mają swoje , ciągnik może mieć i 500 (bar czy atmosfer nie ważne zazwyczaj od 180 do 210 się spotkałem że na hydraulice ciągniki nowe mają ) to w niczym nie przeszkadza i tak zawór na rozdzielaczach przy ładowaczu zadziała i puści nadmiar powrotem ( przynajmniej u mnie w hydramecie tak jest i koleś z hydrametu powiedział że jest ustawiony na 160 atmosfer . Przepustowość ??? To już bardziej pompa w ciągniku miałaby krótszy okres życia niż by coś się miało w ładowaczu "rozerwać"
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:13

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425 Dobra który odważy się przyznać i się wypowie co do awaryjności modelu JD 5080R oraz podobnego M-F :)

Ja w cuda nie wierzę a szczególnie w tych "nowszych" produkcjach .Tak mam JD 5 letniego jestem z niego
bardzo zadowolony ale swoje przygody usterkowe też miał .
Ceny ciągników zbliżone ale wybór jest trudny tym bardziej że ta nowa seria M-F 5600 zapowiada się bardzo ciekawie .

Dodaj odpowiedź