Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginalne części Ursus

101 odpowiedzi na ten temat

#101 Share misiu125cm

misiu125cm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 09:32

Oryginalne części Ursus Witam. Kupiłem koło pasowe "oryginał Ursus do ciągnika c 330" i niestety po założeniu i odpaleniu ma bicie posiowe. Stare fabryczne było proste. Wniosek jest jeden: Stare części fabryczne były nie do przebicia. Przy kolejnej naprawie wcisnę nową tuleję po której pracuje simmering na stare koło i założę stare koło. Niestety podczas remontu silnika miałem okazję poznać jakość współczesnych części i wniosek dla mnie jest jeden: części produkowane przez byłych dostawców ZM Ursus (np Mera Białystok, Ursus Chełmno,PRIMA, BIMET ) są w miarę ok reszta to trochę loteria trafiają się gorsze i bardziej gorsze. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oryginalne części Ursus Dzisiaj, 11:14
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oryginalne części Ursus Dzisiaj, 11:14
  •  

#102 Share Karolya

Karolya

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:32

Oryginalne części Ursus Witam też jestem użytkownikiem C-330 od 1982 roku i sporo wykonałem remontów . W ostatnich latach jest bardzo dużo podróbek i trzeba ogromnie uważać co się kupuje Najlepiej porównać starą część z nową sprawdzić twardość [ drobnym pilnikiem ] odczytać symbole materiałowe [jeżeli są] głównie jeżeli chodzi o koła zębate i wałki powinny być nawęglane [jest to bardzo kosztowny proces technologiczny] Obecnie są przeważnie tylko hartowane i jeszcze z taniego materiału Ostatnio wymieniałem tuleje i tłoki po ok 1000 mtg były na pewno chińskie , gdyż obecnie są po ok.110 zł za kpl Założyłem teraz Mahle po ok 210 zł i na razie jest super. Tak samo jest z częściami do innych maszyn.Kupując część muszę ją widzieć i dlatego nie kupuję przez internet tylko porównuję ceny.

Dodaj odpowiedź