arex

Prasa simpa Z224 urwane widły

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arex    0

Przy bolowaniu siana w prasie sipma z224 urwały się widły. Czy ktoś wie jaka jest możliwa przyczyna tego i ewentualnie jak to naprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

witam... widły czyli iglice???? jeśli to iglice to masz problem z zgraniem szuflady z podajnikami(iglicami) sznurka trzeba kupić iglice i szukać przyczyny w podajniku... u mnie w prasie fahr jest taka blokada która nie da szufladzie uderzyć w iglice...a w Twoim przypadku szuflada połamała iglice...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

a czy przypadkiem nie walną w nie młot mógł się zapłon przestawić albo łańcuch jest już wyrobiony i za luźny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Od zmeczenia sie nie zegną. No pewnie że tłok łańcuch przestaw tylko nei pamietam w którą strone to było ale o 2 ogniwa max i sprawdź. Igły muszą ruszać tak w połowie tych nosków co są na tłoku czyli jak tłok podjedzie nad igły z przodu ma trakie noski na dole to w połowie tych nosków powinny sie ruszyć :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to w końcu widły (co podają słomę do komory prasowania)...igły (co nawlekają sznurek)?? czy jak?? bo to różnica,

półksiężyca?? to mogą być równie dobrze przytrzymywacze pod aparatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

O może mi ktoś pomoże też u mnie w idetycznej Sipmie z224 jak prasuje kończyne albo siano z kończyno prasa puszcza często bele nie wiąże ich tylko sznurek rwie a w sianie bez kończyny nie ma problemu tylko w kończynie tak jest może ktoś wie dlaczego tak jest ? :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

do @gago po 1 za mocno ściśnięte bele, po 2 może trochę słabo wysuszone, kończyna ma to do siebie

 

co do igieł, to może walnęła "zapadka" co załącza aparaty i igły nie wróciły przed następnym cyklem, po 2 mogło coś wejść w wycięcia na tłoku którymi idą igły w czasie nawlekania, poluzowane igły, itd

zakładam, że rozrząd jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Arex zobacz na klapie tej którą otwiera się by zmienic kłębek sznurka jest naklejka masz tam narysowany cały cykl pracy tj. tłok , igły i jak powinno to byc ustawione poszczególnie dla różnych modeli pras sipmy (podane w mm) sprawdz czy wymiary zgadzają się z wymiarami ustawionymi w twojej prasie jesli wszystko jest ok to wymien tylko kołek scinany/utwardzana sruba na cięgle bezpiecznika , załóż nowe igły i ustaw tak zeby nigdzie nie ocierały (jedynie o aparat mogą leciutko) i śmiało jedz w pole ale najpierw dla bezpieczenstwa przekrec kołem prasy recznie i włącz cykl wiązania - unikniesz połamania igieł przy ewentualnym złym ustawieniu :D mogło byc tak ze "zapłon" jest ok a poprostu na drodze iglicom stanęła gałąż lub jakies obce ciało i scieło bezpiecznik -> przy nastepnym uderzeniu tłok pchnął porcję siana i zgieło igły .

 

 

gago spróbuj poluzowac korby ze sprezynami jak mówi mój przedmówca , jesli to nic nie da to prawdopodobnie twoja praca jest juz nieco zuzyta :D - na jakim sznurku prasujesz ? jak na cienkim to spróbuj załozyc grubszy 2500 TEX typu np. Atlas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

@ pawlus224 prasuje na Atlasie 400 to ten grubszy bo nawet w ksiązce od prasy jest on zalecany ten grubszy, kiedyś jak spróbowałem cienkim prasować to wogóle nic nie szło.

Kurde niby suche było jak prasowałem i bele nie były cięzkie sam nie wiem może to coś już z aparatami . Ale dziękuje za pomoc koledzy. a prasa jest z 1991 roku i już swoje wysłuzyła więc może pora na większy remąt jest .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To masz po prostu aparaty źle wyregulowane. Moja idzie nawet na sznurku od rolującej nie puści żadnego. I tobie jeszcze rwie i nei wiąze. Cos nie tak jest. Musisz zobaczyć na tą klapie gdzie sznurek jest od środka są naklejki i tam namalowane co regulować gdy sznurek ma supeł z tej strony a z drugiej nie i na odwrót


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Gago tak wytłumaczyc na sucho to trudno :D spróbuj tak jak czesio radzi podpatrzec cos na naklejce ...

na atlasie powinna chodzic :D a zciąga Ci supły z supłacza od razu po zawiązaniu czy jest ciężko ?

na prawidłowosc wiązania składają się nawet takie błachostki jak ostrość noża tłoka i stan rolek :D spróbuj tez podostrzyc nozyki przy dzwigniach nozowych - to taki trójkącik na dwie srubki (kluczyk 8) przy tej dzwigni która zrzuca supeł po zawiązaniu , sprawdz przy okazji czy dzwignia z wyczuwalnym oporem zachacza o supłacz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arex    0

pawlus224 zrobiłem tak i wydaje się być ok... dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie ma za co :D jak coś (odpukac) byłoby jeszcze nie tak to pisz :D

 

 

P.S. Czesiu kiedy opublikujesz swoją instrukcję do ustawiania prasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arex    0

Jeśli ktoś mógłby mi jeszcze pomóc to mam takie pytanie, mianowicie przy bolowaniu słomy prasa wiąże, a jak już zwiąże urywa sznurek z jednej strony. Co to może być proszę o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej7406    0

Kupilem prase z 224 .Prasowala super do momentu, kiedy przy prasowaniu wilgotnego siana wygiela sie jedna z iglic; kupilem nowa i w suchej slomie bylo podobnie. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj