Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 13:48

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Witam... Przymierzam się do zakupu fergusona 3060/70. zanim pojadę oglądać maszynę chciałbym już co nieco widzieć. I teraz tak:

Pierwsze pytanie: Jaką rolę spełnia żółw i zając- dotąd myślałem że jest to tzw. polowy bieg i szosowy, ale przecież od tego są grupy A i B, tak?. Więc do czego te zwierzątka służą?

Druga sprawa to: którą wajchą zmieniamy kierunek jazdy tył/przód (rewers) bo nie mogę dojść nawet po zdjęciach.

Trzecia: Półbieg czy tez wzmacniacz uruchamiany jest za pomocą zielonego przycisku na błotniku tego najbliżej nas?? I jeszcze się zastanawiam, skoro to ten przycisk zauważyłem że w niektórych MF 3070 on jest, a w niektórych go nie ma mimo, że są to skrzynie 16/16. O co tu chodzi? (Możecie napisać od razu do czego służy drugi zielony przycisk i ten żółty po środku)

Czwarta i ostania (nie chcę Was męczyć, bo napiszecie "kup i sobie zobacz"): Jaka jest różnica miedzy skrzynia 16/16 a 32/32. Jest tam dodatkowy półbieg, a może grupy ABCD?

Proszę o odpowiedzi chłopaków którzy mają MF a jeśli nie to chociaż kogoś kto ma pojęcie, bo różnie to bywa;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:18

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Witam kolegę,
Posiadam MF-a 3065 czyli pośredni między 3060/3070 :)
A więc tak:
żółw/zając to biegi polowe/szosowe a A/B to po prostu zakresy biegów A wolniejsze - B szybsze.
Kierunek zmieniamy wajchą od rewersu czyli tą z grupami A/B bądź tylko A w zależności od skrzyni.
Co do półbiegu to u mnie jest to ten przycisk na samym dole(i tak powinno być) ale ktoś mógł przepiąć kabelki i może być też na samej górze.
A odnośnie skrzyń to w modelach serii 3xxx były 3 skrzynie: 16/16 bez półbiegu, 32/32 powershift z 1 półbiegiem i zakresami A/B oraz 32/32 dynashift z 4 półbiegami koło kierownicy.
Jeśli w czymś sie pomyliłem to poprawcie mnie :)
W razie pytań poszukaj lub zapytaj w tych wątkach:
http://www.agrofoto....0/page__st__100
http://www.agrofoto....h/page__st__160
Pozdrawiam , cinek7 :)
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

#3 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:05

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Żółty przycisk to blokada mostów a zielony to włączanie wyłączanie napędu 4x4
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#4 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:34

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie I widzicie, tak to jest jak napisze ktoś kto ma ten typ ciągnika. Czytając inne tematy stwierdziłem że A i B to polowe i szosowe, ale teraz już jestem pewny, że byłem w błędzie. Czyli skrzynie 16/16 nie posiadają wzmacniacza czy też półbiegu załączanego pod obciążeniem i wszystko trzeba przełączać używając sprzęgła?? W takim razie jeżeli tak jest, miejsce na ten przycisk na błotniku powinno być zaślepione??
Pytam o to, ponieważ zauważyłem że w opisie koleś pisze np. "skrzynia 16/16 (ze wzmacniaczem załączanym pod obciążeniem" a na zdjęciach faktycznie było widać ten przycisk, natomiast w odpowiedzi kolegi pisze, że te skrzynie nie mają takiego bajeru.:)

#5 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:16

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie MF-y seri 3... wszstkie posiadają wzmacniacz momentu obrotowego takzwany półbieg, skrzynia 16 ruzni sie od 32 ze nie posiada grupy biegów AiB, a jesli sprzedający bedzie ci mówił ze półbiegu nie ma to pewnie jest zepsuty.

#6 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 11:16

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Oglądałem wczoraj mf 3070 była to skrzynia 16/16, miała grupy A i B ale nie miał przycisku na błotniku, i co powiesz na to??

Czy zarówno 16/16 i 32/32 jadą 40km/h??

#7 Share WojtekZF

WojtekZF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 11:37

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie No bo przycisk załączający półbieg nie znajduje się na błotniku tylko na panelu EHR...
16 i 32 osiągają ta samą prędkość, tylko 32 ma po prostu 2 razy więcej przełożeń...

Pzdr

#8 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 12:35

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Oooo teraz to już w ogóle mnie zaskoczyłeś:D Nadal nie wiem, od czego jest ten przycisk zielony na błotniku, a teraz w dodatku dowiedziałem się że na EHRze jest przełącznik od wzmacniacza. Ten MF którego ogladałem miał tak - 4 główne x zając i żółw x A i B. Wychodzi 16/16. Powinien mieć jeszcze coś?

aaaa przepraszam... Mając na myśli błotnik chodziło mi o te przyciski obok EHR:)

#9 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:44

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Ten zielony przycisk jest od włonczania przedniego napedu, a co do skrzyni 16/16 to mozliwe ze były z grupą biegów AiB a bez wzmacniacza momentu, takich jeszcze nie widziałem, na szybie powinła byc naklejka ze wszystkimi biegami i predkosciami jakie uzyskuje na kazdym biegu

#10 Share WojtekZF

WojtekZF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:47

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Zapozyczylem sobie fotke z otomoto, zeby bardziej obrazowo wytłumaczyc... Zmieniałem rozmiar i niewyraznie wyszła, ale co trzeba top widać.
http://img823.images...6049/mf3060.png

1. Przycisk od załączania napędu
2. Przycisk od załączania blokady
3. Przycisk od pólbiegu
4. Wajcha od rewersu ewentualnie (A-R, B-R)
5. wajcha od biegów 1-4 i zółw-zając

Myśle ze jaśniej się nie da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:18

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Mam pytanie czy na przykład kiedy załączam przyciskiem przedni napęd lub blokadę to następne naciśnięcie tego przycisku wyłącza napęd lub blokadę .

#12 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:35

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Tak kolejne naciśnięcie tych przycisków wyłancza napęd i blokade ,blokada powinna się sama rozłączyc w momencie gdy jojstik od podnosnika przełączysz na podnoszenie.

#13 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:59

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Dzięki Robertb a jak się załącza WOM ,jestem na razie zielony z tego ciągnika a szykuje mi się zakup i jeszcze jedno czy podczas zmiany biegów 1234 niechcący przeżuci się żółw zając skoro jest to na jednym drążku

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:30

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie W tych ciągnikach WOM załączany jest elektro hydraulicznie bez sprzęgła.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#15 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:42

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie WOM załanczany jest taką gałką która znajduje się po prawej stronie za panelem EHR, w moim są jeszcze dwie wajchy od zmiany obrotów wałka które znajdują się za tą gałką. A przy zmianie biegów nie powinno przeskoczyc z żółwia na zająca i odwrotnie pnieważ aby to zrobic musisz tą dzwignie dużo bardziej przesunąc w lewo.

#16 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:17

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Dzięki chłopaki dotąd nie miałem do czynienia z takimi ciągnikami napiszcie mi czy dobrze to rozumie jeżeli mam na przykład wrzucony bieg 1B przełączanie rewers mam 1B do tyłu,w którą stronę powinna być wajcha na rewers bo z tego co widzę to na niej jest i rewers i przełączanie biegów A B

#17 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:25

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Ja akurat mam skrzynie 16/16(+wzmacniacz,skoczek,połbig) różnie to nazywją itak to działa wajcha do przodu -jedziesz do przodu,wajcha w tył masz luz,i jeszcze raz w tył jedziesz do tyłu.

#18 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 19:40

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie Jak masz tą wajche z biegami A i B i rewersem to jest tak że naprzeciwko A jest wsteczny i na przeciwko B jest drugi wsteczny. Po prostu na gałce masz 2 wsteczne i przerzucasz je na wprost.

#19 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:01

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie

Oglądałem wczoraj mf 3070 była to skrzynia 16/16, miała grupy A i B ale nie miał przycisku na błotniku, i co powiesz na to??

Czy zarówno 16/16 i 32/32 jadą 40km/h??

Nie ma tego przycisku na błotniku bo jest w dzwigni 1234. Ja tak mam, chyba od 93r tak miały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:35

Żółw/Zając Rewers itp -pytanie a co może być przyczyną niedziałającego połbiegu w MF 6110. jest taka sprawa ze gdy się go właczy ciagnik stoi w miejscu, nie da sie ruszyc bo jak sie pusci sprzegło to ciagnik sie "dusi"?