Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przygotowania kombajnów do żniw

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:23

Przygotowania kombajnów do żniw a ja już po mału zaglądam do swego claasa dominatora 85,rozglądam się za przenośnikiem kłosowym bo mój już wytarty ale jeśli nie znajdę to na spawam kawałek blachy i dalej będzie chodzić,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przygotowania kombajnów do żniw Dzisiaj, 21:27
  •  

#42 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 luty 2011 - 16:45

Przygotowania kombajnów do żniw a skąd jesteś bo niedaleko mnie jest szrot ze starymi kombajnami i gościu sprzedaje na części...

#43 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:18

Przygotowania kombajnów do żniw W NH 8070 bede drutowal całe klepisko bo dziury zauwarzylem i klosy przelatuja,wymienial wszystkie gumy podsiewacza,noze sieczkarni i tuleje wariatora. Jaki by nie był dobry to co roku trzeba cos wymienic bo jak sie potem nazbiera to tylko awarie na polu ;) Po za tym olej w silniku i filtry powietrza.

Edytowany przez szczewko, 08 luty 2011 - 19:23.

#44 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 luty 2011 - 09:36

Przygotowania kombajnów do żniw ja w jelonku przeewiduje wymiane lozyska, no i oczywiscie podstawowe rzeczy

Polska B

#45 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 lipiec 2011 - 09:11

Przygotowania kombajnów do żniw Odświeżam. Co macie do wymiany przed teraźniejszym sezonem? Czy już szykujecie sprzęt do żniw? U mnie od kilki dni leje, że się nawet nie da kombajnem wyjechać...

#46 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:29

Przygotowania kombajnów do żniw My do kombajnu jeszcze nie zagladalismy ale kupiliśmy juz nowy akumulator bo stary był juz słaby <_<

#47 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 17:57

Przygotowania kombajnów do żniw Nasz Bizon jest już gotowy do pracy ;) Wszystko przesmarowane i pasy ponaciągane, wymieniliśmy również olej w silniku i nowy przenośnik kłosowy ponieważ stary był już cały dziurawy <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:51

Przygotowania kombajnów do żniw Ja dopiero zaczynam przygodę z Superem, kupiony z SKRu, więc i remont niestety był bardzo pokaźny. Kosa prostowana, nożyki liche zmienione, druty na nagarniaczu i wszystkie boczne bo nie było, podkładki i prowadnice pod kosę, prostowanie i wymiana klepek gardzieli, wał górny gardzieli do wymiany, spawanie gardzieli, fartuch i usczelki chwytacza, czyszczenie klepiska, podsiewacza, wytrząsaczy i ogólnie wszystkiego, pasek podwójny kupiony ten wzdłóż gardzieli. Chłodnica czyszczona, była całkowicie zapchana kurzem i błotem. Olej dokładnie wymieniony z płukaniem chłodnic i wymianą metalowych węży na gumowe bo innych nie było, bo ciekły trochę, wszystkie filtry i 20l hydrolu do dolania. Ręczny - nitowanie nowych okładzin, łożyska główne tylne na wytrząsaczach. I wiele wiele, innych o których nie chce mi się pisać. Wszystko oprócz spawanie robiłem sam. Obecnie kończę wymianę obudowy podajnika kłosowego wraz z górnym wałkiem i łożyskami. Puki co na razie nie przewiduję więcej grzebania i dobrze, bo już rzygam tym remontem i nie tyle kosztami co tym dłubaniem przy tym prawie całe dnie prawie od miesiąca czasu. Najgorsza jest jakość materiałów obecnych czasów a jeszcze gorsza jakość wykonania pseudo firm pseudo rzemieślniczych, zębatki trzeba doszlifowywać, bo ogniwka by popękały, takie są skwary na nich, dziury na wałach, zębatkach trzeba dowiertywać , rozwiertywać albo jak są to nie w tym miejscu, dziury na kliny za małe, z błędami rzemiosła najdłużej się schodzi!!! Jedna firma mi najbardziej podpadła, rolmus z wrześni, mają takie dziadostwo że głowa mała, ale agroma od nich bierze to co się zrobi... Jeszcze będzie potrzeba wymienić pas napędu młocarni, ale to po sezonie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#49 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:00

Przygotowania kombajnów do żniw Junkers tak z ciekawości,ile dałeś za ten kombajn bo naprawiłeś chyba wszystko oprócz silnika?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#50 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:28

Przygotowania kombajnów do żniw Jak chcesz wiedzieć to powiem ci że 21 a części nie liczyłem, bo szczerze mówiąc nie chcę tego wiedzieć...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#51 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:36

Przygotowania kombajnów do żniw Za taką kasę to byłby Mercator w całkiem dobrym stanie.

#52 Share pantadeusz525

pantadeusz525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 00:09

Przygotowania kombajnów do żniw

Ja wymieniłem:
klepisko+cepy
podłoge podsiewacza
podajnik klosowy i ziarnowy
łancuch kłosowy i ziarnowy
slimaki w koszu podsiewacza
górny slimak w zbiorniku
wszystkie gumy uszczelniajace
kilkanascie łozysk
Miesiac wczesniej zrobiłem kapitalke silnika w moim ZO56 teraz czekam na zniwa Dodany obrazek

widze ze zrobilem powazny remont za kilka z tych pozycji sam mam zamiar sie zabrac za kilka z nich i juz na starcie mam problem np z podajnikiem ziartnowym nie wiem czy trzeba demontowac cala oslone kombajnu z prawej strony a jesli tak to gdzie ona sie konczy bo wydaje mi sie ze siega ona dalej niz myslalem chyba zachdzi ona na sciane od kierowcy a moze wcale nie trzeba jej sciagac pomocy please

• sniegula525@interia.pl to jest moj email licze na mala podpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:05

Przygotowania kombajnów do żniw W rekusiu pasuje pompe hydrauliczna wymienic i pompke paliwa.
Reszta to standard oleje i filtry przepatrzec paski i łozyska , ogolny przeglad.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO