Tomek34

Przygotowania kombajnów do żniw

Polecane posty

Tomek34    1

Sezon przedżniwny to czas, kiedy przede wszystkim powinniśmy rzetelnie przygotować kombajnu zbożowy do akcji, by zbiór przebiegał jak najsprawniej.Niestety, wielu właścicieli kombajnów czeka prawdopodobnie dużo pracy z przeglądem przedsezonowym. I nie ma co ukrywać, wiążą się z tym znaczne koszty. Przecież zależy nam na bezawaryjnej i jakościowo dobrej pracy podczas żniw.Wielu tych czynności można uniknąć, gdyby rzetelnie i odpowiednio wcześniej przeprowadzane były codzienne i cotygodniowe przeglądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

przeczytalem pierwszy post i..... nie wiem po co ten temat. nie wiem o co w nim chodzi. ogolnie domyslam sie, ze o przygotowanie kombajnu/ow do zniw. ale jesli sie zaklada temat, to trzeba zawrzec jakis problem, pytanie lub cos w tym stylu, a tu nic takiego nie ma miejsca. moja propozycja: zawrzyj pytanie, problem w pierwszym poscie, bo tak to (przynajmniej dla mnie) ten topic kwalifikuje sie do zamkniecia. :(

 

P.S. poza tym, zly dzial. powinno byc w kombajnach zbozowych, a nie w ciagnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Z czego to skopiowałeś? :(

Ale temat dobry,można pisać co wymienić,wymyć itd.


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

.I właśnie chodzi mi o te przeglądy jak macie jakiś podzespół podejrzany to co robicie zminiacie go czy czekacie aż się do końca rozsypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Wiadomo że jeżeli widać że jakiś podzespół nie chodzi jak należy, widoczny jest jakiś luz na przegubach czy coś w tym stylu, że coś puka i stuka, to zawsze sie ustarke usuwa na przed pracą, w warsztacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

zalezy w jakim stopniu puka i stuka... niektórzy zostawiają awarię do momentu zepsucia jeśli jest mozliwośc ze psując sie nic wiecej nie uszkodzi - licza wtedy koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

wiadomo, ale lepiej w pole spokojnym jechac ze sie caly dziek nakosi, a nie myslec ile jeszcze czasu dana rzecz wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja co rok dokladnie przegladam swoj kombajnek.mam jednego wiec dbam o niego.w tym rokudwa paski i tyle.lozyska przesmarowałem jeszcze filtry paliwa olej i w rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

My i tak przeglądamy kombajn co roku bo przekałdamy go z kukurydzy na zboże :( ....mój sąsiad tak sobie ambarsu narobił przy kombajnie żę hej :) na zimę zapomniał spóścić wody z silnika i blok mu rozerwało , podobno pięść można w silnik włożyć :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

ja bizonka już 2 tygodnie temu skończyłem przeglądać, wymieniłem 3 paski i kupiłem smar także koszty nie były zbyt wysokie Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

i mój Fortschritt gotowy do żniw;) w tym roku wymieniłem łożyska w podajniku pochyłym, ustawiłem odpowiednio bagnety, i wymiana palców oraz osi w ślimaku w hederze. Teraz tylko czekam aż zboże dojrzeje;):(:)


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mój pocisk jeszcze śpi, jak co roku czeka go transfuzja i nowy zestaw nerek :( poważniejszych operacji nie planuje się.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

w moim to samo :( do tego wymiana klepiska, tylnych opon i jednego przewodu w hederze. no i jak starczy checi, to jeszcze kogut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

mój zo56 w tym roku dostanie nowe akumulatory i przednią oponkę. oprucz tego tradycyjnie wymiana filtrów świeży olej i powinien żniwa przechodzic. :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

ja właśnie skończyłem "walczyć" z moim rekordem - zrobiliśmy próbe w jęczmieniu ozimym i wszystkie usterki jakie wyszły w tzw praniu musiałem z ojcem usunąć a było tego troche

 

1. wał odrzutnika słomy

2. klepisko

3. cepy

 

rozbebeszone pół kombajnu ale za to na kilka lat spokuj - pół godziny temu przykręciłem ostatnie osłony i oby tam zostały do końca żniw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Przegląd to oczywiście konieczność ! Ale pamietajcie o zakupie gaśnic lub sprawdzeniu czy te które macie są sprawne. Gaśnica kosztuje raptem 120 złotych a kombajn nawet stary trochę więcej.

Gaśnica powinna mieć conajmniej 6 kilogramów proszku a najlepiej jak będą dwie jedna w kabinie druga z tyłu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No a te co Bizony wszystkie miały?? Te duże śniegówki, stalowe z CO2 :P Ja słyszałam jak gdzieś w okolicy, koleś miał z tyłu przy bizonku taką gaśnicę i w kabinie proszek i zaczął się palić kombajn to proszkiem zgasił maszynę, a nawet nie wierzył, że zadziała, ale wziął tą śniegową i zaczął gasić słomę i... udało się. W kombajnie nic się nie stało i pole tez ocalało. Cud. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Fajnie tak poczytać jak każdy może sobie sam przegląd zrobić :P W moim przypadku może dokonać tego tylko serwis z racji gwarancji na kombajn. Wymienilismy olej i sprawdzilismy cały kombajn. Jedyna usterka jaka wystąpiła to brak "kogutów". Ale wszystko już wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

My coroku sprawdzamy kombajn dokładnie , w tym roku wymieniliśmy panewki na wale bo silnik stanoł , wszystkie oleje i filtry ,łańcuch i zębatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

W tym roku planuje wymiane oleju filtrów i musze przeglądnąc łozyszk przy hederze w tamtym roku mialem więcej roboty bo wymienialm pome hudraulicznao lej hydruliczny dwa pasy napędowe i kilka lozyszk ale wyjade bizonam wlącze podzespoły i się dowiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NAsmarować, wymienić łozyska na odrzutniku i w pole:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja wymieniłem:

klepisko+cepy

podłoge podsiewacza

podajnik klosowy i ziarnowy

łancuch kłosowy i ziarnowy

slimaki w koszu podsiewacza

górny slimak w zbiorniku

wszystkie gumy uszczelniajace

kilkanascie łozysk

Miesiac wczesniej zrobiłem kapitalke silnika w moim ZO56 teraz czekam na zniwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Nasza Rakieta Tez juz gotowa

 

Wymnienione Klepisko

Nasmarowany

Heder równierz nasmarowany

chyba tyle

 

Chwała temu co wymyślił centralne samarowanie ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie musialem kosz wyregulowac bo pomiedzy dwiema stronami bylo az 9 mm roznicy, pospawac felge bo byla peknieta (oczywiscie w autoryzowanym zakladzie) i skleic przebita opone. Caly kombajn jest nasmarowany wraz z hederem i mozna ruszac w pole tylko kiedy to nastapi... ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj