Skocz do zawartości

Zdjęcie

BOBCAT żegna twórcę miniładowarek


Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofoto

agrofoto

    Zaawansowany

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 2954 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 lipiec 2010 - 12:30

BOBCAT żegna twórcę miniładowarek Dodany obrazek

Firma Bobcat pożegnała ze smutkiem Luisa Kellera, współtwórcę pierwszej na świecie miniładowarki. Luis Keller odszedł 11 lipca w wieku 87 lat. Wspólnie z bratem Cyrylem, w 1957 roku, Louis wynalazł pierwszą ładowarkę o sterowaniu burtowym. Początkowo była to trójkołowa ładowarka zbudowana dla rolnika z okolic Rothsay w Minnesocie. Wykorzystywana była na fermie indyków.

Luis Keller - współtwórca pierwszej na świecie miniładowarki
Dodany obrazek

Rich Goldsbury, Prezes Bobcat Ameryka i Oceania, wydał oświadczenie, mówiąc: "Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu Luisa Kellera, jednego z twórców kompaktowej trójkołowej ładowarki, która doprowadziła do powstania pierwszej ładowarki o sterowaniu burtowym marki Bobcat. Luis był jednym z tych, którzy w imieniu marki Bobcat, w 2004 roku otrzymali wyróżnienie ASAE 'Historic Landmark'. Jest ono zarezerowane tylko dla najważniejszych innowacji rolniczych w historii Ameryki. Dwa lata temu, podczas 50 rocznicy, świętowaliśmy osiągnięcia Luisa i jego brata wraz ze wszystkimi innymi, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu marki Bobcat w ostatnich pięciu dekadach."

Ładowarka Keller'a miała dwa przednie koła i jedno tylne. W pierwszym roku bracia zbudowali pół tuzina maszyn. We wrześniu 1958 roku bracia zostali zatrudnieni przez braci Melroe w Melroe Manufacturing Company w Gwinner, która w późniejszych latach stała się fabryką firmy Bobcat. Korzystając ze wsparcia Merloe, firma wprowadziła model M60, pierwszą na świecie ładowarkę o sterowaniu burtowym.

Ładowarka Keller zaprezentowana przez Melroe Manufacturing na stanowych targach w Minnesocie w 1958
Dodany obrazek

Pan Goldsbury dodał: "Bracia Keller mieli początkowo jeden cel – ułatwić pracę rolnikowi. Przysłużyli się do powstania branży maszyn kompaktowych. Ich zasługi dla marki Bobcat i całego stanu Północna Dakota nigdy nie będą zapomniane.”

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
BOBCAT żegna twórcę miniładowarek Dzisiaj, 00:54
  •  

Podobne tematy