Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kriso

Kriso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 02:38

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? Witam. W tym roku kupiłem kombajn massey 187. Zauważyłem że grzeje się rurka potrzymująca przy panewce na klawiszach wytrząsaczy. Reszta panewek przy wytrząsaczach jest ok. Moje pytanie jest takie, czy wymieniać tą panewke?? Czy te panewki się smaruje jakimś smarem? Czy się je czyści?? Bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? Dzisiaj, 08:07
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2010 - 06:06

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? Minimalnie poluzuj śruby (nakrętki powinny być tzw. "samochodowe") lub podłóż pasek blachy. Posmarować nie zaszkodzi. Ja przewierciłem i założyłem kalamitki, ale to się nie sprawdza.

#3 Share Kriso

Kriso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:59

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? A na boki panewki mogą mieć luz? bo u mnie mają taki minimalny. Czyli nie musze wymieniać? smarować normalnym smarem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:32

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? Jeżeli wytrząsacze nie zawadzają o siebie lub obudowę to znaczy że luz jest w normie. Jeżeli smarujesz to smarem swożniowym. Ktoś kiedyś pisał, że drewniane panewki zanuża w gorącym oleju na dobę, nasiąkną olejem i same się smarują. Jeżeli wytrząsacze zawadzają to kup podkładki dystansowe 0,5 mm, przetnij i załóż na wał, a następnie załóż panewkę. U mnie to się sprawdziło.

#5 Share Kriso

Kriso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 05:43

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? Dzięki za odpowiedź. Twoje rady podziałały. Nic się nie grzeje wszystko już gra;) Dodam że między panewkami mam metalowe cieniutkie podkładki.
Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 21:12

Massey Ferguson 187 i panewki klawiszy smarować czy nie? U mnie też kalamitki na panewkach się nie sprawdziły. Jak dorabialiśmy panewki u stolarza, gotowaliśmy je w oleju przez godzinę czy dwie a póżniej przez parę godzin stały. Nie trzeba smarować i jest lux.
Jeżeli chodzi o luz to reguluje się go podkładkami (paski cienkiej blachy, które były założone w oryginale) a nie poluzowaniem nakrętek (jak ktoś wyżej napisał).
Jak są jakieś niepokojące objawy, tzn stukanie, grzanie się itp, to lepiej sprawdzić, czy któryś klawisz nie jest zwichrowany. U mnie był i najpierw wytarł się wał korbowy (zrobił się cieńszy o jakieś 3-4 mm) a póżniej pękł. Koszt - ok 300zł (używany wał) + łatanie klawisza...