Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model Belarusa wybrać???

102 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:40

Jaki model Belarusa wybrać??? Witam! Mam 920.2 i co tu dużo gadać nie jest to żadne cudo. Choć nie miałem w nim awarii ani większych problemów choć w polu spisuje się bardzo dobrze i poza nim to nie będę tu pieprzył że nie ma lepszego ciągnika. A co mnie najbardziej boli? Komfort! Ergonomia w kabinie leży, wie to każdy kto spędził w nim parę godzin pod rząd pracując. Siedzenie mogło by być lepsze wajchy albo daleko albo ciężko chodzą. Fakt faktem że jeśli chodzi o cenę to najtańszy. Ale do tura to trochę trzeba się nawajchować i tu jest największy problem. Trochę lepiej jak jest rewers w ciągniku ale prawdziwy rewers to ten hydrauliczny a chyba wszyscy wiedza ile za taki ciągnik trzeba dać. Także czasami z braku laku dobry kit, bo sami wiecie jaki to jest biznes na roli. Osobiście uważam że ten ciągnik to zacofanie w dzisiejszych czasach ale da się nim pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model Belarusa wybrać??? Dzisiaj, 05:27
  •  

#22 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:13

Jaki model Belarusa wybrać??? @Ursusczesio mi nie trafił sie wadliwy model bo wszystkie Belarusy czy Pronary są takie same. Ty raczej nie masz takiego ciągnika to sie nie wypowiadaj. U mnie w jednej wiosce jest 5 Belarusów w jednym wieku więc wiem co mówie. Jeżeli kolega chce kupić Belarusa to napewno nie do tura, a zwłaszcza że chce nim dużo pracować. Ja turem zrobiłem ponad 2tyś godzin coś o tym wiem. Poza tym 3 tyś w 4 lata to mam zdanie na temat tego ciągnika brat Pronarem 82A w 5 lat zrobił niecałe 6 tyś. Ile Ty pracowałeś tym ciągnikiem że sie wypowiadasz?? Ale jasne nie znajdzie sie nowego ciągnika w tej cenie.

#23 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:16

Jaki model Belarusa wybrać??? No nie jest cudo wiem ale za takie pieniadze? U mnei we wiosce też i jakoś nikt aż tak sie nie żali mieli takie tam prolbemy jakis włącznik czy coś cieknąć neiciekną zadowolili sie tym bo zyski są jakie są a C-360 to dopiero porazka tym orać 30 ha pokupowali jak unia dała niektórzy Zetory też nie jest juz ta rewelacja co 15 lat temu czy 20 jak Cięzki Zetor czy 52-7711/45
Mój Wladimirec podbija świat

#24 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:30

Jaki model Belarusa wybrać??? Poprostu chce koledze doradzić żeby wybrał coś mądrego bo jak opadną emocje że kupiło sie nowy traktor to nadchodzi czas pracy i przemyśleń. I wtedy jest jużza późno. Ja tylko dlatego kupiłem nowego Belarusa bo te MTZy produkowane w latach 80 i 90 były nie do zabicia. Teraz produkują plasteline. Mam przykład kolegi (zdjęcia mam w galeri nowego 820) zrobił już 800godzin i już ma jakieś problemy. Porażka NIE PORÓWMUJMY TYCH STARYCH MTZ DO NOWYCH BELARUSÓW

#25 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:35

Jaki model Belarusa wybrać??? @UrsusCzesio najpierw dla ciebie zetor był taki wspaniały, niby z turem go nie podrywało z belą siana, o jaki on był wspaniały dla ciebie a teraz tylko mtz...

P.S mam do ciebie prośbę czy byś mógł przetać najeżdzać ciągle na c-360 ?? Już ma dość twoich wypowiedzi jaka to ona zła jest... Kogo to wina że poprostu niedbasz o sprzęt i twoja c-360 jest jaka jest ?? Ja mam 3 c-360 i robi mi się nimi bardzo dobrze, ale jak patrze na twoje posty to mi się rzygać chce ! :)

#26 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:56

@Ursusczesio mi nie trafił sie wadliwy model bo wszystkie Belarusy czy Pronary są takie same. Ty raczej nie masz takiego ciągnika to sie nie wypowiadaj. U mnie w jednej wiosce jest 5 Belarusów w jednym wieku więc wiem co mówie. Jeżeli kolega chce kupić Belarusa to napewno nie do tura, a zwłaszcza że chce nim dużo pracować. Ja turem zrobiłem ponad 2tyś godzin coś o tym wiem. Poza tym 3 tyś w 4 lata to mam zdanie na temat tego ciągnika brat Pronarem 82A w 5 lat zrobił niecałe 6 tyś. Ile Ty pracowałeś tym ciągnikiem że sie wypowiadasz?? Ale jasne nie znajdzie sie nowego ciągnika w tej cenie.

tym razem ty przesadzasz, bo ja mam pronara, rokol mnie ludzie maja pronary i belarusy, jeszcze nawet te stare mtz 82 i nikt nie narzeka, pewnie jak miales teego belarusa to zrnales go ile wejdzie, bo niewieze ze nowy ciagnik tak poprostu sie psuje, i czym wiecej tej elektryki i bajerow, tym gorzej bo jak ci sie cos spier****** to kilka tys nie twoje, a tutaj sobie samemu cos zawsze zrobisz, w pronarze to z elektryka to sobie ja nawet poradze, a wez sie za kabelki w jd, tam nawet elektryk sie pogobi

#27 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 21:11

Jaki model Belarusa wybrać??? Naprawde nie wieżysz że się nowe ciagniki psują ?? :) To zapytaj się uzytkownika tego Farmera :) http://www.agrofoto....rmer-f-10244c1/
Jeszcze są inne ciagniki w których nie ma elektroniki, typu Case JX, Zetor Proxima, Farmtrac i Ursus :)

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 21:14

Jaki model Belarusa wybrać??? @UrsusCzesio najpierw dla ciebie zetor był taki wspaniały, niby z turem go nie podrywało z belą siana, o jaki on był wspaniały dla ciebie a teraz tylko mtz...

P.S mam do ciebie prośbę czy byś mógł przetać najeżdzać ciągle na c-360 ?? Już ma dość twoich wypowiedzi jaka to ona zła jest... Kogo to wina że poprostu niedbasz o sprzęt i twoja c-360 jest jaka jest ?? Ja mam 3 c-360 i robi mi się nimi bardzo dobrze, ale jak patrze na twoje posty to mi się rzygać chce !

Haa to sem iej jak chcesz sie tym męczyć ja pomyślałem troche inaczej i nie mam zamiaru bo sa lepsze ciagnikipodkreślam NA Moją kieszeń! i po co sie tym męczyć 3P sprzedałem już dawno i jestem szcześliwy będę szczęśliwszy jak i zwykłą sprzedam. Nie nie zetor bo chce większy z przodem więc MTZ82 tak ok 96 rok

Mi sie też chce rzygać po 2 godzina pracy na tym gównie! Ani komfortu ani uciągu. A tobie co w c-360 nie podnosi tylu z belą? Jak tobie nie to Zetorowi wogóle który jest cięższy, ma krótszy silnik i wiekszą kabine wiec gdzie jest cieżar? Na tyle. Niektórych myslenie boli.
A ty to sie ruskich czepiasz. Oni chociaż robili Twarde maszyny za małe pieniadze dla każdego rolnika. Ja mam ostatniego ursusa. dbam o niego zmiana oleju wszystko ok ma 7500 MTH Silnik ok reszta to złomstwo olej z ośki sprżegła się leje wymiana uszczelniaczy juz nie pomaga jest wyrobiona. Ja się pytam Po co tambyło pchać tą ośke? Nie szło zrobić uchwytu jakiegoś u góry i tam zamocować pedał sprzegła a reczny zrobić obok siedzenia. Nie musieli cudować. To był pierwszy i ostatni Ursus :)
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 21:18

Jaki model Belarusa wybrać??? a z jakiego to powodu??, chyba nie z tego ze stal sobie i pekl? po 2 to ja juz mialem 2 ciagniki zetora 5245 i byl dobry, po 14 latach mial 4tys mth, i trzeba bylo robic silnik caly, i uklad kierowniczy, ale dobrze ze go przed tym sprzedalem ;p;p, a pronar, jak narazie sobie dobrze radzi, nic mu sie nie dzieje, niewiem co wy tak na niego sie uwzieliscie ? kupcie sobie i wtedy wydawajcie opinie a nie od osob 3 ktore przerabiaja oponie jak cholera a po 3 to uzytkownik sie pyta o model a nie o marke, wezcie sie w koncu przestancie rądzic nie swoimi $$$

http://allegro.pl/it...kowa_952_3.html

http://allegro.pl/it...owy_okazja.html

i co moze taki belarus nie starczy na 35ha ? u mnie ten 2 ma juz pewne miejsce w parku maszynowym

#30 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 26 lipiec 2010 - 21:44

Jaki model Belarusa wybrać??? Jak dla mnie za te pieniądze to super traktor,szczególnie ten 2.Znajdź mi zachodni w tej cenie.35ha to bym takim opykał z palcem w d*pie.Zachodni jest o 50 tys droższy a za to miałbym już pług i zestaw uprawo-siewny.Co w od nich chcecie.Na jesień Orał u mnie Pronar TSAII z pług fortschritt 5 skib i chodził jak burza,pole po qq.
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 06:20

Jaki model Belarusa wybrać??? Za 3 lata powiesz "k...a mogłem dołożyć te 50 tyś i pracował bym jak gość a teraz sie męcze jaki byłem głupi". Dlaczego twiedzicie że nowy sie nie psuje. Jak pracuje to sie psuje.
@filip94lemken to sie ciesz że nie nażekasz szkoda że nie możesz pogadać z moim bratem opowiedział by Ci historie napraw Pronara 82A (na moście krzyżakowym) Z tego co wiem znowu będą go naprawiać 2 lu 3 rozdzielacz pod siedzeniem do wymiany

#32 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 07:56

Jaki model Belarusa wybrać??? marian, jestes jakas wrozka ze wiesz co by bylo za 3 lata, ja po 7 nie narzekam i kurde, moglem dokupic wiecej sprzetu wtedy, jak nie bylo 22% vatu

#33 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 08:11

Jaki model Belarusa wybrać??? Mój sąsiad ma jednego pronara i takiego złomostwa nie chce widzieć na podwórku :D Od 2004r. ma 2400 mth a miał więcej napraw jak moja c-355 z 1972r. :D
@UrsusCzesio Jakbyś pomyślał to wiadomo że krótszy ciągnik będzie bardziej podnosić przy turze...

#34 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 08:11

Jaki model Belarusa wybrać??? Wiem z własnego przekanania i tylko dobrze radze koledze

#35 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 27 lipiec 2010 - 09:22

Jaki model Belarusa wybrać??? Powiem tak, "jak się dba tak się ma"
@marian892 a moze akurat te 50 tyś to jest dla kogoś bardzo dużo? Ja kupując Pronara nie miałem pieniedzy na nic droższego to już było na mnie dużo, ale dzieki temu pronarowi gospodarstwo się "dźwignęło" i teraz już stać mnie na DF czy JD więc nie mów że lepiej dołożyć bo czasem nie można dołożyć bo się nie ma.
Co do pracy z Turem to brak rewersu jest brakiem i to sporym, ale można też pracować.
Więc wolałbym o opinie różnych użytkowników o WŁASNYM sprzecie który zmieści się w kategorii ceny i siły które podał kolega , aha @aro321, a i czy to cena brutto czy netto?

#36 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 10:03

Jaki model Belarusa wybrać??? Kolego ja opowiadam o własnym ciągniku za własne pieniądze i kupiłem go ja a nie mój tata czy wójek. Osobiście zrobiłem nim 3 tyś godzin i mam zdanie. Ja też go kupiłem bo nie miałem na tyle pieniędzy i teraz żałuje. A zresztą kupi to sie przekona. Pozdrawiam zadowolonych użytkowników Belarusów i Pronarów.
Ps. Jak kupie zachodni ciągnik i coś z nim będzie nie tak napewno będe o tym pisał i ostrzegał innych. Po to jest forum tylko niech wypowiadają sie ludzie którzy mają pojęcie o pracy na danej maszynie a nie dzieci neostrady.

#37 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 27 lipiec 2010 - 10:42

Jaki model Belarusa wybrać??? A no to przepraszam :D

#38 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 10:57

Jaki model Belarusa wybrać??? Ja mam belarusa 920 od niedawna z turem do biegów da się przyzwyczaić pracuje na 39 h no i powiem nie ma lekko.

#39 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 27 lipiec 2010 - 12:07

Powiem tak, "jak się dba tak się ma"

A ja powiem tak: Z gówna bata nie ukręcisz.
W pole jeszcze spoko ale to nie jest ciągnik do tura.
A dlaczego wciąż tak wiele nowych się pojawia? No niestety takie mamy przychody i czasami taki belarus jest najlepszym wyjściem ponieważ coś do tego ciągnika trzeba zapiąć by na siebie zarabiał a dobre maszyny zarobią na siebie. Bo cóż z ciągnika jak nie ma co ciągać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 13:07

Jaki model Belarusa wybrać??? kolego @nikita Bennet za bardzo nie mam jak przejechać się traktorem z taką skrzynią ponieważ w moich stronach są słabe ziemie i nikt nie inwestuje w drogie ciągniki a nowego mało gdzie widać. Podejrzewam że jak kupie jakiegoś ładnego belarusa w plastkiu to sąsiedzi będą zaglądać przez sztachety w płocie :D

Dodaj odpowiedź