Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model Belarusa wybrać???

102 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 19:35

Jaki model Belarusa wybrać??? Witam. Mam problem jaki model belarusa wybrać do gospodarstwa o powierzchni 35 ha, dodam że jest to gospodarstwo ekologiczne. Ciągnik będzie dużo pracował z turem ponieważ posiadam hodowlę bydła mięsnego. Bardzo proszę o podpowiedzi jaki model będzie pasował do tura, z turbiną czy wolnossący??? jaki tur polecacie do belarusów???? proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model Belarusa wybrać??? Dzisiaj, 08:46
  •  

#2 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:09

Jaki model Belarusa wybrać??? odnosnie modelu to 920 bylby wystarczajacy, co do tura to moze tur z pronara jakis, odrazu fabrycznie bys wzial, a co do turbiny, to jak nie bedzie robil ciezkich prac polowych typu orka z ciezkim plugiem to jest zbedna

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:09

Jaki model Belarusa wybrać??? Z racji że kupiłem belarusa 952.3 z zsynchronizowaną skrzynią i troszkę nim pojeździłem to nie bardzo rozumiem dlaczego tak wiele osób pakuje na niego TURa - ułożenie biegów do tura ma kiepskie wg mnie. Lepsze już ma Ursus 1014, JD26550/2850 itp. POdejrzewam że ten z niesynchronizowaną skrzynią jest troszkę gorszy jeżeli idzie o wygodę.
Belarus owszem do pracy w polu spoko - tani i dobry ale do tura szukałbym czegoś innego.
Przypuszczam że np Farmtrac będzie lepszy do tura.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:16

Jaki model Belarusa wybrać??? ja mam belarusa 920 z turem stoll i napewno ci styknie a do tura to szukaj belarusa z rewersem dasz drozej ale jest lepiej dla skrzyni i ciebie

#5 Share mateusz731

mateusz731

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:21

Jaki model Belarusa wybrać??? nie pchaj się w ten ruski sprzęt. poszukaj czegoś droższego, ale zachodniego.

#6 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:32

Jaki model Belarusa wybrać??? jak niemasz dużo kasy na zagraniczny sprzęt to lepiej kup zetora niż mtz

#7 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:33

Jaki model Belarusa wybrać??? daj se spokoj z tym zachodnim, bo tam jak zaczniesz cos naprawiac to trzeba jakby 2 ciagnik splacac, a co chcesz od ruskiego sprzetu, miales takiego, czy rozsiewasz plotki tak jak reszta jeden poprzez drugiego, jakos ludzie maja i nie narzekaja, on sie pyta jaki model a nie jaki ciagnik, chyba widzisz roznice ??!!

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:38

nie pchaj się w ten ruski sprzęt. poszukaj czegoś droższego, ale zachodniego.

Za takie pieniadze za jakie jest Belarus To jest Najlepszy sprzęt w swej cenie! Na takie ha starczy spokojnie po co wydawać kupe kasy potem byle co też słono kosztuje, wszystko0 co na gwarancji ci robia płacisz kilka razy tyle a taki belarus spokojnei natłucze 15tyś MTH Mogą jakieś pierdólka nawalic typu bezpiecznik, włącznik. Wymiana grosze na gwarancji free. Tak filiplemken rozsiewa bzdury :) Jak każdy kto widział ten traktor na obrazku :)
Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 04:18

Jaki model Belarusa wybrać??? Wg mnie na 35 ha to bym się zastanawiał nad 1025 i 1221. Ale jeżeli miałby pracować z turem to bym wziął 1025, ponieważ mniej pali.

#10 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 26 lipiec 2010 - 05:41

Jaki model Belarusa wybrać??? Na 35 to by styknął 920,3 albo 952,3(jest chyba lepszy)A jeśli lubisz mieć zapas mocy i nie chcesz mieć dużo napraw z przyczyn mechanicznych to bym się zastanowił nad 1025 bo 1221 to jest chyba za duży na tura
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 06:35

Jaki model Belarusa wybrać??? Lepiej kup coś innego napewno nie Belarusa. Jak do tura tym bardziej odpada. Widoczność kiepska brak rewersu a ułożenie biegów masakra!!!! Może kiedyśte MTZy robiły 15 tyś motogodzin ale te co produkują to plastelina. Zemsta Łukaszenki.

#12 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 07:10

Jaki model Belarusa wybrać??? kolejny JD-fan :)

#13 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 07:17

Jaki model Belarusa wybrać??? hehh żaden fan JD po prostu mam dość radzieckiej myśli technicznej.

#14 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 26 lipiec 2010 - 09:00

Jaki model Belarusa wybrać??? Widać że się za bardzo nie znasz bo belarusy są z rewersem!Bo co ma się pchać w kredyty kilka set tysięcy a potem dzieci będą spłacać.Do skrzyni się przyzwyczaisz.A czy ty w ogóle pracowałeś mtz?
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#15 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 10:28

Jaki model Belarusa wybrać??? Jasne masz racje każdy ma swoje zdanie. Tylko jeżeli ktoś poprosił o porade to trzeba jej udzielić po to jest forum. Jak kupowałem Belarusa nie zasięgałem od nikogo porady tak że teraz bym tego błędu nie popełnił. A jeżeli kolega prosi opinie na temat Tura Ja mam ŁC-1650 sprawuje sie znakomicie jedynie co w nim brakuje to amortyzacji hydraulicznej oraz uciążliwe jest podpinanie węży. Poza tym polecam

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 15:36

Jaki model Belarusa wybrać??? Panowie do jasnej anielki - nie chciałem wszczynać wojny belarus kontra reszta świata.

Wypowiedzi typu:

nie pchaj się w ten ruski sprzęt. poszukaj czegoś droższego, ale zachodniego.

albo

jak niemasz dużo kasy na zagraniczny sprzęt to lepiej kup zetora niż mtz

są lekko denerwujące.
Belarus to najlepszy sprzęt w swojej cenie. Ale zakup ciągnika z turem ma sprawić że ciągnik będzie pracował a wygoda i efektywność pracy przy ciągniku z turem jest ważna i wg mnie niech wypowiadają się Ci co jeździli różnymi ciągnikami z TURem. Dla mnie jak już pisałem wyżej - mtz z turem w ogólnodostępnej skrzyni 18 czy 14 biegowej to porażka.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 26 lipiec 2010 - 16:42

Jaki model Belarusa wybrać??? Nareszcie jakaś sensowna wypowiedź kolegi @Nikita_Bennet, trochę uzasadnionej krytyki. Ja bym poczekał na wypowiedź kogoś kto jeździł Belarusem z rewersem, bo jeszcze z takim wynalazkiem w ruskim sprzecie się nie spotkałem, a być może to naprawdę sensowne rozwiazanie :)
@ aro321 więc kolego najlepiej proponował bym ci żebyś każdym z tych ciagników się przejechał (o ile masz taką możliwość) i ocenił w którym najlepiej ci się pracuje.

@wojoch7340 a jakiego zetora polecasz?? jeśli z rewersem to ok, bo jeśli chcesz polecić skrzynie 10/2 to czy tam wsteczny jest synchronizowany?
A Jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup ciągnika lub zestawu?

#18 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:37

Jasne masz racje każdy ma swoje zdanie. Tylko jeżeli ktoś poprosił o porade to trzeba jej udzielić po to jest forum. Jak kupowałem Belarusa nie zasięgałem od nikogo porady tak że teraz bym tego błędu nie popełnił. A jeżeli kolega prosi opinie na temat Tura Ja mam ŁC-1650 sprawuje sie znakomicie jedynie co w nim brakuje to amortyzacji hydraulicznej oraz uciążliwe jest podpinanie węży. Poza tym polecam

Ja tam nic nie chce mowic alep o prostu trafil ci się awaryjny model... Tak juz jest nigdy 100% egzemplarzy nie będzie oh ah także aż tak nie oczerniaj bo mamy jeszcze 80 % użytkowników zadowolonych!!

A załozyciel tematu to najlepiej niech wejdzie w kategorie Belarusa i napsize na priv do niektórych co maja tura na nim i wtedy będzie najlepiej poinformowany
Mój Wladimirec podbija świat

#19 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:13

Jaki model Belarusa wybrać??? kolego @kris19911 na zakup chce przeznaczyć ok 120 tyś, nie chce sie odrazu wciągać w duży kredyt ponieważ jestem młody rolnikiem (3 lata gospodarze) i jak na razie to dużo inwestuję w gospodarkę. Od 5 lat mój ojciec posiada mtz 80 ale operatorem jego jestem tylko ja, przez te lata oswoiłem się z ta maszyną i dobrze się mi nią pracuje, napewno nie zamieniłbym go na ursusa 912 czy zetora 8011. Koledzy macie jakieś namiary na uczciwą firmę która sprzedaje belarusy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:22

Jaki model Belarusa wybrać??? wsiądz do jakiegokolwiek ciągnika z rewersem i skrzynią 12/12 :)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź