Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model Belarusa wybrać???

102 odpowiedzi na ten temat

#41 Share WojtekZF

WojtekZF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 13:45

Jaki model Belarusa wybrać??? http://allegro.pl/it...ur_maileux.html
Jakbys poszukał to spokojnie coś takiego^ za 6 dyszek dostaniesz :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MTZ 82TS

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 42000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model Belarusa wybrać??? Dzisiaj, 19:26
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6433 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 lipiec 2010 - 15:25

kolego @nikita Bennet za bardzo nie mam jak przejechać się traktorem z taką skrzynią ponieważ w moich stronach są słabe ziemie i nikt nie inwestuje w drogie ciągniki a nowego mało gdzie widać. Podejrzewam że jak kupie jakiegoś ładnego belarusa w plastkiu to sąsiedzi będą zaglądać przez sztachety w płocie :D

No ja żeby nie praktyki poza PL też wiele bym sprzętów nie ujrzał na oczy a i wieloma bym sobie nie pojeździł. Po prostu smutna polska rzeczywistość ale zawsze lepszy nowy belarus niż 10-15 letni zajechany zachodniej marki ciagnik.
PS: sąsiedzi u mnie przez płot nie zaglądają, przyjdą po prostu :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#43 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 27 lipiec 2010 - 16:29

Jaki model Belarusa wybrać??? Nie którzy tak bardzo zachwalają farmera a znajomemu przy 4-ce obrotowej pękł,a skąd sprowadzali części?z ARGENTYNY! :D A belarus jest robiony fabrycznie z część ruskich albo z dodatkiem europejskich.Wojtek te Case są na samej elektronice a to jak się spier** to musisz trochę zabulić
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#44 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:12

Jaki model Belarusa wybrać??? Moj 820 jest u nas od 5 lat ale nie mam na nim tura i nie narzekamy na niego w tym roku kupilismy MF 125KM ale przed zakupem myslelismy nad kupnem wiekszego brata belarusa. Wada jest brak rewersu (dobrze ze w nowych juz jest) i troche sie poci ale nie widac pod nim ani kropli oleju. Ogolnie dobre ciagniki tylko na monoblocku i na moście krzyzakowym i szkoda ze nie stosuja eurohakow do wszystkich modeli i zwracajcie uwage na zaczep tylni bo nie wszyscy daja staly zaczep nam dali tylko oryginalny mocowany na dolnych cięgłach i musielismy dorabiac zeby sie nie meczyc z zmienianiem zaczepu na ramiona i odwrotnie
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#45 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:21

Jaki model Belarusa wybrać??? Co do tematu to radzę spojrzeć na allegro i wybrać tego Belaruska 104KM(nie pamiętam dokładnego numeru).
Co do wątpliwości w jakości Belarusa, co tutaj dużo mówić - nie jest to ciągnik jakiejś super jakości, ale swoje w polu zrobi i dla małych oraz średnich gospodarstw jest ciągnikiem odpowiednim. Obecnie zaczynają montować w nich rewers oraz hydraulikę BOSH, czyli tą, która występuje w najlepszych ciągnikach. Skrzynie synchronizowane też już montują i całkiem wygodne siedzenie. Jeszcze niech przedni napęd poprawią i będzie to całkiem dobry ciągnik jak za swoją cenę. Mam nadzieje,że oczywiście nie podrożeje znacznie :D

#46 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:02

Jaki model Belarusa wybrać??? oczywiście, że brutto. A jaki pług polecacie do modelu 952,3 o mocy 95 km??? ziemie lekkie miejscami piaszczyste

#47 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:14

Jaki model Belarusa wybrać??? nowy czy uzywany ten pług ? jak nowy to agromasz obrotowy 4 skiby by starczyl spokojnie 15 000 zl, a jak uzywany, to niema to znaczenia

#48 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:33

Jaki model Belarusa wybrać??? ja nie chcę żadnych zachodnich wynalazków. sąsiad kupił tanio kombajn john deree wykosił 4 ha rzepaku i coś w nim siadło. Sciągną mechanika i okazało się ze w naprawe musi włożyć 15 tys i teraz chłop drapie sie po głowie skad kase wziąść. Belarus to dla mnie jedyne wyscie, czesci wszedzie i tanio kupie a naprawi mi mechanik z sąsiedniej wsi który robi prawie za darmo :D

kolego @ filip94lenkmen ja nie potrzebuję obracalnego, zagonowy wystarczy tylko nie wiem czy 5x40 da rade.dodam, że mój mtz 80 bez napędu spokojnie gania z 4x35

#49 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:15

Jaki model Belarusa wybrać??? http://moto.allegro...._sprezynie.html
http://moto.allegro....rk_4_skiby.html
http://moto.allegro....zstaw_0_45.html
Te są fajne.Widzę że mamy podobne myślenie.Znajomy mechanik bardzo poleca belarusa

#50 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 04:20

Jaki model Belarusa wybrać??? Mam 920, krzyżak, monoblok, WOM załączany przyciskiem, blokada mostów załączana przyciskiem, do tego maska plastikowa, skrzynia 14/4 synchronizowana. Na razie ciągnik ma 50mth. Do zalet mogę zaliczyć:
- bardzo duży uciąg
- wygodne siedzenie
- mocny podnośnik
- wygoda pracy z WOM
- biegi dobrze synchronizowane , chodź na początku ciężko wszystko chodzi :D

Wiadomo jak każda maszyna ma też swoje wady:
- zbyt duża różnica prędkości między ostatnim biegiem a przedostatnim
- trochę zbyt głośno w kabinie
- brak rewersu,( to akurat można chyba było dostać za dopłatą)

Do tego wszystkiego idzie się naprawdę szybko przyzwyczaić, dzięki czemu mamy do dyspozycji bardzo funkcjonalną maszynę która zrobi robotę w polu taką samą jaką wykonalibyśmy ciągnikiem zachodnim tej samej mocy za 2-krotnie większe pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 28 lipiec 2010 - 06:56

Jaki model Belarusa wybrać??? co do tego overum to trochę za duży jest pług na tą moc

#52 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:00

Jaki model Belarusa wybrać??? kolego mariush19 gdzie kupowałeś tego belaruska??? ile kosztował?? jakie maszyny masz do niego?

#53 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:21

oczywiście, że brutto. A jaki pług polecacie do modelu 952,3 o mocy 95 km??? ziemie lekkie miejscami piaszczyste

Jeżeli wszystkie ziemię masz lekkie 5x40 podoła ale ja bym ci radził porządne 4x40 przynajmniej bedziesz szybko jeździł.

#54 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 06:37

Jaki model Belarusa wybrać??? ja myslałem nad 5*35 z agromaszu. w łukowie mozna kupić go za 4600 zł tylko on jest trochę za niski i boję sie zeby sie za czesto nie zapychał (dużo oram poplonów i wiadomo jak ekologia to i perz) koledzy czy któryś z was spotkał sie z rewersem w modelu 952,3???

#55 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:22

Jaki model Belarusa wybrać??? Co do pługa to u mnie Pronar 82TSA ciąga 4x36 (gleby klasa od 2-4 ciężkie) Vogla i jeszcze do tej pory nigdy nie miałem problemu z zapchaniem, czy to gorczyca (bez talerzowania) czy oborywanie granic perz itd. Ale to już kwestia kieszeni i tego co oczekujesz.

#56 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:33

Jaki model Belarusa wybrać??? Ja mam taki z udziwigiem nie ma problemu tak samo z uciągiem, na piachach idzie super nawet ponad 8km/h przy orce, na moich glinach ten pług dla mojego belarusa to troche za dużo. Pług idzie super nic nie sićąga w ziemie wchodzi super, zakrywa dobrze zabespieczenia działająnie zapycha się , lemieszy co prawda po 100 zł sztuka ale komplet na dwa sezony. Naprawde polecam cie ten pług 4 skibowy ci w zupełności wystarczy ja za swój dałem 4 tysiące

#57 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:12

Jaki model Belarusa wybrać??? Trochę drogo go ceni, fakt zabezpieczenie hydrauliczne, ale u mnie jak na zwykłą "śrubę" to w ciągu 5 lat tylko 2 razy śrubę zmieniłem, jak złapałem o fundament. o mój jest taki
http://allegro.pl/it...vogel_noot.html tylko w lepszym stanie :D

#58 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 09:01

Jaki model Belarusa wybrać??? ARO321 w tym modelu jest rewers ale chyba mechaniczny.

#59 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:15

Jaki model Belarusa wybrać??? Tak jest rewers mechaniczny czyli nic specjalnego. Montowany w miejsce reduktora czyli masz poł biegów mniej lub w specjalnej przystawce z lewej strony skrzyni wraz z reduktorem dającym full wolnych biegów. Ani ta opcja ani ta mi by nie odpowiadała bo więcej z tym kłopotu niż korzyści a jeszcze za dopłatą. Coś lepszego pewnie jest w tych nowocześniejszych belarusach ale nie w tej serii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:32

Jaki model Belarusa wybrać??? o pługu bede myslał póżniej jak na razie to muszę kupić traktor. Strasznie podoba mi sie model 923,3 ale nie na moją kieszeń (109 tys brutto)

Dodaj odpowiedź