Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak na słabej ziemi

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:43

Rzepak na słabej ziemi w tym roku taki znajomy miał 50 ha rzepaku na 4-5 klasie. miejscami był przypiasek. plon około tona z hektara. mówił że i tak troche na tym zarobił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak na słabej ziemi Dzisiaj, 08:40
  •  

#22 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 28 sierpień 2011 - 13:49

Rzepak na słabej ziemi No na 50ha coś tam zarobi, ale żadnych wielkich zysków.. My średnio mamy 4,3 - 4,7 tony z ha. Rocznie te 20ha siejemy najmniej, zyski oj są :)

#23 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:43

Rzepak na słabej ziemi witam. planuje w tym roku posiac pierwszy raz rzepak. i powiem w prost nie wiem jak sie do tego zabrac. wziolem w dzierzawe 4.5h ziemi polowa z tego to nieużytki i co z tym zrobic? dopieru jutro moge wejsc na te pole z robota nie za pozno na sianie? co z tym nieuzytkiem randup czy orka na gleboko? mam jeszcze jedno pytanie czy rzepak nie boi sie terenow zalewowych bo tam sa 2 miejscach dolki i po zimie zalewa je? ogolnie to po deszczach jest tam troche mokro. prosze o pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 wrzesień 2013 - 00:34

Rzepak na słabej ziemi Teraz to już pozostaje tylko rzepak jary. Zanim to obrobisz, zasiejesz itd to już będzie zdecydowanie za późno na siew rzepaku ozimego.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:29

Rzepak na słabej ziemi no jeszcze teraz u nas dopadalo to calkiem po robocie. bedzie trzeba posiac zyto lub pszenzyto. i tu moje pytanie co lepsze na rok przed rzepakiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:14

Rzepak na słabej ziemi Jak żyto czy pszenżyto to wszystko jedno, zboża są słabymi przedplonami.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#27 Share nht6030

nht6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:49

Rzepak na słabej ziemi Kolega dobrze napisał, jesli da sie dobrze obornika lub gnojówki to rzepak będzie na każdej ziemi, ja pod rzepak staram się dać 50 ton obornika na hektar a na słabych ziemiach i lepiej, oczywiście nawozy fosforowo potasowe także , mam ziemie klasy od 3 do 6 i powiem szczerze że różnicy nie widze ;) Rzepak na słabiej zwięzłej ziemi ma, że tak powiem więcej luzu i na jesień urośnie po kolana, grunt to utrzymać, w zeszłym roku jesienią jak zasiałem już rzpak robiłem badania ziemi, na jednym z kawałków wykazało mi ph 4,5 a plon ponad 4 ton z hektara, więc wniosek jest taki, w oborniku siła ! :)

#28 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 14:40

Rzepak na słabej ziemi Ok, ok, ok a jeżeli ktoś nie ma obornika :-). I ma słabe ziemie...i ma dosyc owsa i lubinu... :-)
I chcialby rzepak zasiać....? To jakie nawożenie i najlepiej jaką odmiane moze ktoś zaproponowac?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 19:33

Rzepak na słabej ziemi

to trzeba brac rzepak, ktory rosnie na słąbych ziemiach i znosi okresowe niedobory wody.

Mi sie na piachach (50% IVb, 50% V) sprawdzał forza (niski, mało zielone masy, a sypał łądnie ponad 4 tony)

W tym roku zasiałem SY Samoa, bo niby tez toleruje słabe stanowiska, a forze juz miałem 4 lata pod rzad wiec pora na zmiany)