Igor89

Doradzcie co wybrać DF Agrofarm 410 dt cz Proxima power 85?

Polecane posty

Igor89    60

Df agrofarm 410dt czy proxima power 85?Bardzo prosze o opinie na ich temat,jakie mają wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

napisz jeszcze jakie i ile ziemi masz, do czego będą używane 


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ziemi mam 40ha 4,5kl,ciągnik będzie wykorzystywany do wszystkiego (oprócz ładowacza bo do niego mam proxime 8441), czyli orka,uprawa,prasa,rozrzutnik,kosiarka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

Witam, więc tak ja bym proponował DF bardziej mi sie podoba ma lepszą widoczności w kabinie bo zetorki maja bardzo małą podoba mi się również wnętrze a co do pracy to wydają sie porównywalne tylko komfort ma lepszy DF sam się zastanawiałem nad DF bardzo mi się podobają gdy mógł bym powiększyć areały to kupił bym DF K420 bardzo ładny ale trzeba szykować 250 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Też właśnie jestem za df-em ale kuszą mnie załączane pod obciążeniem półbiegi i rewers EH w proximie no i proxima jest tańsza o jakieś 10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

Igor jeśli masz kasę to bierz DF powiem krotko i na temat będziesz zadowolony jak tak zrobisz i wtedy mogę ci tylko pozazdrościć a to co u mnie stoi na podwórku też jestem bardzo zadowolony :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Mój najbliższy diler za proxime z oponami 380 i 480,obciążniki przód/tył i klimą wyliczył mi 144tys brutto,natomiast za deutza z oponami 420/480,skrzynią 20/20,obciążniki z przodu i z klimą powiedział mi 153tys. brutto.

I co wy o tym sądzicie?Czy to dobre ceny czy jeszcze da się coś urwać?

Bardzo podoba mi sie deutz,ale kiedy jeżdze swoją proximą(skrzynia 12/12) bardzo brakuje mi półbiegów których nie będzie też w agrofarmie a mogły bybyć w powerce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zapytaj o cenę DF z skrzynia wyposażoną w półbiegi. A Zetor ile ma tych biegów pod obciążeniem? Kupujesz na PROW? Bo jeśli tak to lepiej dołożyć. Bo ciągnika nie kupuje się codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

O cene deutza ze skrzynią 40/40 i EH rewersem to sie nie pytałem ale pewnie gdzieś około 170tys, a ja moge najwięcej wydać 155tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Jak do orki i agregatu nie wolał byś Zetora Forterry 95 ? Jest cięższy i masywniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

A ile taka forterka może kosztować z szerszymi oponami i klimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

porównujecie tylko wyposarzenie i dane techniczne, a co z jakością wykonania, ergonomią, wytrzymałością głównych podzespołów, tutaj na duży plus będzie df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

Witam. Również zastanawiałem się między DF a Zetorem i wybrałem Zetora ale forterre 95. Więc tak ztr forterra 95 z fotelem grammer, klimą, kołami tylnymi 18,4R-38, przednimi 14,9R-24, obciążnikami 500 kg, listwą do przyczep jednoosiowych i tablicą cyfrową wycenili mi po upuście na 163 brutto ale jeszcze można z niego dużo urwać. Nad proxą power bym się zastanowił, bo do pracy w polu nie jest potrzebny aż tak bardzo EH rewers, natomiast półbiegi bardzo przydatne. U dilera pytałem o power to powiedział, że ten rewers co przegląd trzeba regulować, a potrzebny do tego jest specjalny komputer(z tym raczej nie będzie problemu), ale problem jest taki, że taka usługa kosztuje 3 tysie(wg dilera).

 

Igor89 zastanów się dobrze nad kupnem forterry, bo te 3 tysie zaoszczędzone co przegląd, dadzą ci dopłate do forterry, a warto zauważyć, że forterka ma EHR i większą wydajność pompy co bardzo usprawnia pracę w polu, niż "wajhowanie" ze zbyt wolno unoszącym się podnośnikiem.

 

Kris19911 zgadzam się z tobą, żę ciągnika nie kupuje się codziennie, ale myślmy przyszłościowo. Prędzej czy później coś się zepsuje w DF`ie i będziesz płakać płacąc za części, a wszędzie podróbki albo zamiennika nie włożysz i co wtedy? A i dostępność części jest inna. Jak Ci stanie ciągnik w polu to co wtedy? Stoisz i czekasz, odnośnie zetora to może najlepiej też nie jest z dostępnością części, ale jak myślisz szybciej dostaniesz części do maszyny której dilerów jest kilkunastu w kraju, czy takiej której jest kilkudziesięciu?

 

Kupując ciągnik należy też wziąść pod uwagę serwis (odległość do gospodarza, cenę serwisowania, ale również opinię o serwisie).

 

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów, zadowolenia z nabytych maszyn i bezawaryjnej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tylko ze DF Ci po 10 tys h siadzie a zetor po 5 bedzie wygladal jak wrak.

 

NIe ma co porownywac skrzyni, jej trwałosci. Jaka jakosc ma zetor kazdy wie. Czasy serii 7211 i pochodnych minely i na pewno nie ma takiej trwalosci.

 

Bez zastanowienia wybralbym DF i mowie to jako uzytkownik Forterry


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja napewno n ie brałbym zetora bo jak mówi kolega wyżej te udane czasy zetora minęły i jakość tych ciągników się pogorszyła od czasu wejścia proxy i forterry bo one są już składane ze względu na ilość a nie na jakość... bierz DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

Nie zgodzę się z wami. 5 lat temu kupiłem z ojcem zetora. Ma już ponad 5 000 mth i od nowości tura tl 220sl. Jak do tej pory nic w nim nie siadło i chodzi tak jak powinien. Mój kumpel kupił też kilka lat temu proxę i forterrę i jak do tej pory wymienił w forterce pompkę hamulca. Inni moi znajomi też pokupywali zetory i chodzą im bezawaryjnie, oczywiście nie biorę pod uwagę jakichś bzdetów typu jakaś linka, czujnik czy żarówka albo bezpiecznik, bo dla niektórych to jest poważna wada maszyny ;) .Drugi kolega kupił DFa agrotrona i po miesiącu wymienili mu całą skrzynię i coś jeszcze, a powiem też że ciągnik robili mu dwa miesiące. Co Wy na to? Nie powiecie mi chyba, że trafił mu się gorszy egzemplarz, a mi i moim znajomym lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja mam forterre i srednio jestem zadowolony, naprawde mialem z nia sporo problemow, teraz dopiero chodzi jak powinna

 

Co do proximy chodzi w okolo 5 szt. 2 wymionione turbiny, 3 tarcze sprzegla i 1 pompa. Wszystko na gwarancji


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

Masz rację nie w każdym, ale tak samo jest z zetorami czy jakimi kolwiek innymi markami. Zawsze trafi się egzemplarz albo partia, która będzie psuć się co chwila, dlatego nie należy oceniać marki po jednym czy dwóch egzemplarzach. Ja wybieram zetora bo ma bogatsze wyposażenie i to co mi akurat jest potrzebne, ale również duży wpływ na moją decyzję ma fakt że od zawsze na placu stały zetory i nigdy na nie nie narzekałem.

Wybór należy do kupującego, a ja próbuje przybliżyć realia.

 

Statek dlaczego jesteś średnio zadowolony i dlaczego dopiero teraz chodzi jak należy?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

I znaleźli się obrońcy marki Zetor...

@Sklodos więc nie ma co chwalić zetora bo i w Deutz mógł trafić się felerny egzemplarz więc nie chwal zetora mieszając z błotem Deutz'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

A czy ja powiedziałem złe słowo na DFa? Mówie tylko jakie zdarzenia były u mnie w okolicy. Na początku napisałem, że miałem brać DFa a to chyba świadczy o tym że mam o nim wysokie mniemanie, a do zetora przekonało mnie tylko lepsze wyposażenie. I nie jestem obrońcą zetora tylko jego wieloletnim użytkownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przesadzacie, co do proximy i regulacji za 3 tyś coprzegląd to na pewno dieler coś wkręca bo chce forterre ożenić, ale co do cen części do zetora ferterra/proxima to nie będą to ceny części do 7211 i starszych, co nie zmienia faktu że cny części do df będę o wiele wiele wyższe, ale kupując nowy ciągnik nie ma co się nastawiać na remonty chyba he, ale spalanie forterry w porównaniu do agrofarma 100 np. z belarką lub w transporcie to już inny temat, przynajmniej w paliwie szybko się zwróci ten df ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj