kessler

Podnośniki wyległego zboża - Bizon Z056

Polecane posty

kessler    0

Ma ktoś coś takiego? Sprawdza się, czy nie? Słyszałem różne opinie na ten temat i nie wiem, czy to kupić. Trafiają mi się kamienie na polu a po ostatnich ulewach część zboża leży plackiem. Ile tych podbieraczy ma być? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Mój wujo ma. Jak jedziesz pod włos to się sprawdzają, a jak nie to nic to nie daje.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

moje zdanie jest takie, że warto zamontować podnośniki wyległego zboża.

Ja jak kupiłem kombajn to nie było żadnego, po dwóch sezonach postanowiłem siś "zrujnować" i kupiłem 8 sztuk, oryginalnie jest ich chyba trochę więcej (ale to szczegół), różnica jest niesamowita. Zgodze sie z przedmówca, że jeżeli kosisz "z włosem" to nie spełniają one całkowicie swojego zadania, ale podczas jazdy "pod włos" oraz w kierunku ukośnym do wyległego zboża to na pewno są bardzo przydatne i bardzo ułatwiają pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kosze z włosem badź z ukosa, nogdy pod włos bo mi Bizon strajkuje wtedy. Poolecam max wysunięcie i opuszczenie motowideł.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pirat255    0

Witam mam komplet odkręcony po pierwszym koszeniu. W bizonie nie sprawdza się to ponieważ staje wszystko na sztandze a potem łup i bęben stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja polecam tylko w moim zestawie kilka jest wykonanych ze stali sprężystej te są OK, ale kilka jest nie sprężystych i z tymi jest lipa po napotkaniu przeszkody się odkształcają i trzeba prostować.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pare lat temu kosiłem zyto biozenm zo40 zyto było jak walcem przejechane kosiłem z włosem moto widły tak mocno do przodu jak siędało heder max w dół w przednich kołach powietrza nabite( na oko) ale tak zeby ani troche się nie ugieły nawet przy pełnym zbiorniku (opony 16,9-28) a z tyłu powietrze upuszczone a wszystko po to zeby kosa poszła nizej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Z włosem czyli w jedną stronę a z powrotem na pusto?To hektar pewnie kosiłeś ze dwie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,dobra sprawa te podnośniki na wyległe zboże ale mają swoje minusy wyrywają i podbijają z ziemi kamienie choćby i nie duże i momęnt masz je w hederze i w młocarni ,a już nie radzę z tymi podnośnikami wykonywać choćby lekkich skrętów wybierają każdy kamyk które idą ze zbożem dalej do góry, jeszcze pół biedy jak pole było wałowane,ale ja to prędzej zdjełem jak zakładałem po zobaczeniu co kamyki zrobiły z cepami i klepiskiem w kombajnie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wczoraj kosilem mozna powiedziec uwalowane zboze bez podnosnikow lanu ktorych nigdy nie mialem. Trzeba jezdzic najwolniej jak sie da, heder do ziemi (jak nie ma kamieni), nagarniacz do dolu, wysuniety do ok polowy i max obroty nagarniacza. To jest najlepszy przepis na podnoszenie wyleglego zboza, najlepiej jak lezy bokiem bo inaczej jest bardzo ciezko. Nie trzeba dziekowac :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja osobiście nie polecam podnośników. Kupiłem 2 do Bizona na próbę, a przy pierwszym wyległym zbożu 1 z nich wywinął się pod heder (a rurka została gdzieś w ziemi). Jeśli ktoś chce zamontować podnośniki, to koniecznie muszą być sprężyste, a nie zwykłe co je można ręką przeginać. Muszą też być odpowiednio ustawione, bo jeśli będą za głęboko, to skończą pod hederem, a za wysoko będą pogarszać sprawę.

I oczywiście jak wyżej koledzy piszą: nagarniacz do dołu, do przodu i obroty na ful.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj