Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria świateł.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 25 lipiec 2010 - 10:54

Awaria świateł. Od pewnego czasu mam problem z światłami i kierunkowskazami. Jeśli zapalę postojówki, lub krótkie światła to pali się prawy kierunek lecz nie przerywa. A jeśli włączę prawy kierunek to ale postojówki mam wyłączone to kierunek prawy mruga wraz z wszystkimi postojówkami. Ja jak włączę lewy kierunek to wszystko jest ok. Myślę że przyczyna jest chyba zwarcie. Ostatnio była zakładane nowe klosze wraz z nowymi żarówkami i wszystko było ok.
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria świateł. Dzisiaj, 20:12
  •  

#2 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:39

Awaria świateł. Sprawdź czy masa jest dobrze przykręcona. To znaczy by dobrze dotykała metalowej obudowy. U mnie w c330 było to samo. Dobrze przypiąłem masę i po problemie.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#3 Share ARQ

ARQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:44

Awaria świateł. Ja miałem podobny problem w U-4011. Jak wciskałem hamulec to ze stopem żarzyły się kierunki i pozycyjne, a w ogóle była choinka:). Problem był taki, że nie było masy przy tylnych lampach i tych na błotniku koło kabiny. Miałem zbyt duże otwory na śruby i nie stykały się dobrze z błotnikiem. Sprawdź wszystkie lampy i styki, może są zaśniedziałe, albo śrubki mocujące lampy są zardzewiałe. Ja je z zewnątrz posmarowałem lekko smarem (można zamalować też farbą) żeby już nie mieć podobnych problemów:).

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:47

Awaria świateł. Jeżeli nic nie działałeś przy elektryce, a problem wystąpił sam z siebie, to radzę zacząć od sprawdzenia masy przy kloszach.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:48

Awaria świateł. Sprawdzę i zobaczę. A do przerywacza powiny isć 3 kable? Bo u mnie jest tylko do + i do L a do P nie ma. Ale przecierz było wszystko ok jeśli by sie odczepił kabel to by gdzieś był a tu go nie ma
Case <3

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:16

Awaria świateł. Starego typu przerywacz działa jak przekaźnik, w przerwie na L prąd płynie na P, dlatego do kierunkowskazów wystarczą dwa kable.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:26

Awaria świateł. Aha. No posprawdzam bo nawet przekładałem nowy przerywacz i nic, ale sprawdze to co mówiliście. Musze naprawić bo bedziemy słomę wozić i światła potrzebne
Case <3

#8 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 29 lipiec 2010 - 04:47

Awaria świateł. cala dyskoteka spowodowana brakiem masy w tylnej lampie.Odepnij przerywacz zepnij kable od niego i do dzieła sprawdzamy raz lewy kierunkowskaz raz prawy ... zalecane aby jednak zrobić osobną masę w tyle do kazdej lampy i niema bata że dyskoteka sie pojawi no chyba że niemasz dobrego połaczenia pomiedzy błotnikiem a korpusem ciagnika

ps zachęcam do wykorzystania przerywacza kierunkowskazów z cinqecento koszt mniejszy i lepiej działa -montujemy dodatkowy kabel zasilajacy z skrzynki bezpieczników...i cała sprawa-bimetale szybko lecą

#9 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 29 lipiec 2010 - 04:50

Awaria świateł. Co do przerywacza z CC, jest tam styk 31 czyli dodajemy masę :D bo 49 i 49a są w instalacji

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#10 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:33

Awaria świateł. Cos dokładnie to jest w tylnej prawej lampie. A te na błotniku lampy też z prawej strony cos nie łaczy ona, bo jak rusze kablami to jest dobrze kierunek ale znów postojówki są żle.
Case <3

#11 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:22

Awaria świateł. wyczyść styki,żarówki też śniedzieją zrób masę i spoko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 31 październik 2010 - 13:22

Awaria świateł. Doszedłem czemu sie robiło zwarcie.! Był troszke ukruszony kabel w prawej lampie i robiło zwarcie. Teraz ładnie zlutowałem i świeci jak trzeba, tylko postanowiłem że porobie do każdej lampy osobna masę :D
Case <3