Skocz do zawartości

Zdjęcie

Historia Bizona

130 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 październik 2010 - 15:09

Historia Bizona

brawo za odwage :) Wielcy fani Bizonów działaja w drugą strone. Plują na zachodnie nie wiedząc nic o nich. Znając cos nei coś niemieckiego poczytałem sobie historie zachodnich marek tkaże tam to był szał. w Bizonie, jak zawsze z tyłu. Chcoiaż taki fortschritt. w latach 60 krótko po wprowadzeniu modelu E-512 nakazano zakładać kabiny z nawiewami. Bo komfort nie spełniał wymagan. A u nas co? Jakiś zje** daszek :blink: Widać MADE IN POLAND. Zaraz zostane zlinczowany ze przecież też wychodziły z kabinami. Ale pokaż mi niemca z daszkiem B) jak znajdzieś z lat 63-65 to ok potem nie było już takowych tylko kabiny. Nawet umieli zadbać o komfort a u nas? A skrzynie biegóww suprze to mogli najlepiej kombajniście w du*e wsadzić ;[ Bizona nie miałem, bizona miałem (nie)przyjemnosć przygotowywać do sezonu. Bizon kosil na moich polach. Bizona mieć nie mam zamiaru już. Pozwólcie nie będę sie zniżał w XXI w do tego poziomu. Nie stać mnie na najnowocześniejszy kombajn, kuupiłbym jedynei używany lata 80 ale taki który ma konstrukcje bardziej przemyslaną, jest wygodniejszy i naprawde taki claas czy JD z lat 80 jest jeszcze prostrzy w naprawie i wiele mniej awaryjny. Częsci drogie ale ich jakość? Oryginalne dostępne od ręki. Bizon nie istnieje więc większości części oryginalnych sie nie dostanie

Kosiło się tym , co było dostępne nie patrząc na komfort. Spytaj się ojca czym kiedyś kosił swoje pola.
Co do nowoczesność to wszystko mówi fakt exportu do wielu krajów począwszy od 1973 roku do Szwecji modelu 5040 o zgrozo :P Mającego czujniki strat ziarna. Szwecja , Dania , Holandia , Anglia a nawet Tunezja i Brazylia Je kupowali. Nie będę mówił że jest najlepszy skoro nie jest ale @Czesiu skoro na oczy widziałeś tylko zwykłego superka to nie nawalaj na Bizona że to totalny szrot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Historia Bizona Dzisiaj, 17:24
  •  

#122 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 październik 2010 - 03:16

Historia Bizona Kolego Maqlek twoje posty rozbawiają mnie.Ty uważasz polskiego rolnika za ciemniaka?Bardzo się mylisz i nie pisz tu kacapołów o próbówce i woltomierzu.Co ci dadzą kody błędów jak je odczytasz?I wiedz jeszcze jedno-elektronika diagnozuje usterki elektryczne,mechanicznej ci nie zdiagnozuje.Dam ci John Deera 2266 i dam ci do niego zespół tnący (heder) byś mi to skalibrował.Zapowietrzy mi się na polu CTS i poprosze ciebie byś mi szybko odpowietrzył układ paliwowy Coman Rail.Powiedz,czy nie raz ten nadmiar nowej techniki wręcz nie przeszkadza?Jak jeszcze nie byłeś w planach Bizon był dobrym kombajnem.Fakt że pierszeństwo w jego zakupie miały SKR-y i PGR-y.Płockiego Bizona zgubił brak modernizacji maszyn,a gdy zaczeli to robic,to było już za pózno i ciągła wiara PFMŻ że będzie zbyt na te maszyny.W 1989r zmieniła sie polityka,wszedł do Polski pełną parą Zachód i dni świetności Bizona się skonczyły.Ale to nic nie oznacza,już nie raz widzialem na polu poczciwego Bizona w parze z zachodnim sprzętem.I wybieram opcje koszenia-wolniej,a dokładniej gdzie Bizon brał przewage w czystości ziarna i mniejszych stratach.W Bizonie coś nawaliło-godzinka max i młóci dalej.W zachodnim coś poleciało-no od dwóch godzin serwis dzwoni,że już jedzie.Dużo rolników ma wiedze techniczną na temat swojego sprzętu i w nagłych sytuacjach awaryjnych nie chcą być uzależnieni od serwisu.Powiem szczerze-zauważam,że ta cud technika z elektroniką i systemem GPS potrzebnym na polu jak świni siodło,powoli się sprzykrzyła.

#123 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 14 październik 2010 - 04:54

Historia Bizona Chodzi mi o to że ten kombajn który został pokazany z aukcji to kombajn przeznaczony dla "działkowiczów" a nie maszyna taka jak bizon która miała wymłócić całą Polskę. Znajdź kombajn który mniej więcej odpowiada gabarytowo. A walcze zawsze i tylko zawsze o prawdę :blink:

#124 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 październik 2010 - 16:40

Historia Bizona Kolego Mix Bizon Rekord w wersji eksportowej nie był modelem z aukcji.Gdzieś miałem książke-katalog wszelkich maszyn,kombajnów i ciągników dostępnych w punktach sprzedaży w latach 80-tych.Bardzo żałuje,że nie moge jej znależć.Mickas dobrze pisze,że w tamtych latach wybór kombajnów był bardzo skromny.Kosiło się Bizonami bo nie było czym,to nie te czasy jak dziś,że wchodzisz na allegro i kombajnów masz full.Pamiętam z tej książki,że nawet dostępne było jakieś samobieżne monstrum z ZSRR o nazwie kombajn zbożowy,ale nigdy na żywo tego nie widziałem.Dlaczego uważasz,że gabaryty mają wpływ na wydajność kombajnu?Może być większy zbiornik ziarna i raczej nic poza tym,a może być dosyć duży kombajn ale o niewielkiej wydajności,np.Dominator w wersji górskiej(to nie żart,bo to widziałem) posiadał on duży silnik w układzie V i heder o szerokości 3m.Tak samo byś zobaczył Dona-potężne monstrum ze zbiornikiem słomy,a wydajność bardzo niewielka.Mam na myśli stare modele tej chyba białoruskiej firmy.Uważam,że były lata gdzie Bizony "wymłóciły" Polskie.Nawet młóciły przez całe dziesięciolecia.

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2010 - 19:45

Historia Bizona

Skrzypek ty znajdź kombajn gabarytami podobny do bizona a nie małego juniora przeznaczonego na małe areały. Ten kombajn to chyba rocznie więcej niż 25ha nie skosił....

Pamiętaj kiedy bizon wszedł do produkcji.Większość zachodnich kombajnów które produkowane były w latach 70-80 była pozbawiona kabiny lub była ona opcją.Nowsze maszyny posiadały ją już w standardzie,podobnie jak i nasz Rekord,Gigant lub BS.
Zresztą rolnicy w Polsce kupowali najchętniej wersję bez kabiny,sam kupując nowy kombajn Bizon Super w roku 90 wybrałem jako nieliczny wersję z kabiną,dopłacając odpowiednia kwotę.Większość brała bez kabiny,i pretensje może mieć tylko do siebie.
Zobacz zresztą sam jak to z kabinami bywało http://www.konedata.net/puimurit.htm i uszanuj że była opcja Bizona bez kabiny.
Ja znam osobiście gościa,który kupił kiedyś nowego Dominatora bez wózka do hedera,a to nie dlatego że wózka nie dawali, a dlatego że kosztował prawie tyle co bizon którego się pozbywał.

#126 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 październik 2010 - 18:40

Historia Bizona

Kosiło się tym , co było dostępne nie patrząc na komfort. Spytaj się ojca czym kiedyś kosił swoje pola.
Co do nowoczesność to wszystko mówi fakt exportu do wielu krajów począwszy od 1973 roku do Szwecji modelu 5040 o zgrozo :blink: Mającego czujniki strat ziarna. Szwecja , Dania , Holandia , Anglia a nawet Tunezja i Brazylia Je kupowali. Nie będę mówił że jest najlepszy skoro nie jest ale @Czesiu skoro na oczy widziałeś tylko zwykłego superka to nie nawalaj na Bizona że to totalny szrot.

Widocznie koszenie snopowiązałka było dużo szybsze, wygodniejsze i bezawaryjne ;[
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 17:04

Historia Bizona

http://otomoto.pl/ko...r-48-A3052.html @UrsusCzesio coś kiepsko z tym niemieckim skoro wyczytałeś że po 65r tylko kabiny o tu jeszcze jedna zaj** kabina z 1981r http://otomoto.pl/cl...-50-A16246.html

Mówiłem o marce fortschritt bo oni robili podbne kombajny o podobnych mocach i wydajnościach
Mój Wladimirec podbija świat

#128 Share mieciel

mieciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 maj 2011 - 09:02

Historia Bizona

Bizon nie upadł tylko został przejęty (i dobrze) przez NH a to jest róznica - poza tym czasów świetnosci Bizona raczej już nikt z nas nie doczeka poniewaz zobaczcie sobie w jakiej sytuiacji bizon sie rozwijał - kombajnów w Polsce wtedy prawie nie było (no troche Vistul i innego badziewia z CCCP albo innych demoludów) Bizon zmechanizował zbiór zbóż w Polsce ale przecież kombajnów z oku na rok przybywa (a starych ubywa mniej niz przybywa nowych) więc Bizon samoistnie by zbankrutował a tak jest częscią wielkiego koncernu

kolego a wiesz o tym ze duża cześć bizonów szła na export i to nie taki badziew jaki sprzedawli na polske tylko duzo lpeij wyposażone tak samo było z ursusem no ale czemu tu sie dziwić takie potężne fabryki upadły ponieważ nie było wizji na przyszłość nie było środków co by rozwijac technologie jednym słowek rozkradli wszytko jak mogli i daltego upadły czemu to NH przeją Bizona a nie odwrotnie? Bo tam jest inne żądzenie i wizja nie ma takiego złodzieja jak u nas wszytko wysprzedali i tylko to potrafia robic nic wiecej!! W tej chwili bizon powinien być jak JOHN DEERE LUB inne zagraniczne marki to samo z ursusem ale jakie żady taka sytuacja w kraju. ŻAL!!!!! KONIEC kropka.

#129 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 15:13

Historia Bizona http://www.facebook....253534488083317 Zapraszam wszystkich fanów bizona!

#130 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 09:02

Historia Bizona Co do histori to w 15:05 minucie jest wytłumaczenie czemu Bizoniy nie są trwałe.

View on Vimeo.

Edytowany przez Rolnik1111, 07 lipiec 2013 - 09:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share MrJohnyPL

MrJohnyPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 09:03