Skocz do zawartości

Zdjęcie

Historia Bizona

130 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:34

Historia Bizona

OK, nie uważam że to była reklama, ale jeśli nie wolno podawać linków to trochę ogranicza wymianę informacji. Zresztą tamtej stronki nie można nazwać prawdziwym forum (maluśkie to). Pozdrawiam

Ja też tego nie rozumiem żeby nie można było jakiejś fajnej stronki podać ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Historia Bizona Dzisiaj, 05:29
  •  

#62 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:00

Historia Bizona Jak czytałem ten temat to aż sie płakać, chce co sie stało z Ursusem i FMŻ tyle że FMż wyszła na prostą a co do Ursusa to niejet tak wesoło. produkuja go jusz na w Jednej hali wie on terz albo zostanie sprzedany alebo zamkniąet ja bym wolał aby go przejeł inna firma typu CNH ale co sie stanie ttego nawe najstarsi indianie nie wiedzą.

#63 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:10

Historia Bizona Tylko ty patrzysz na Bizona i CNH z dzisiejszego punktu widzenia nie to co było jak go przejmowali. Pewnie jak większość mówiłeś że zamkną go w pizdz*ec i nic już z niego nie zostanie. Tak samo nie wiadomo jak to będzie z URSUSem :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#64 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:11

Historia Bizona Na to juz wpływu nie mamy... :D Ale nie róbmy OT, jak o przyszłości czy historii polskich ciągników, to przejdźmy do działu "URSUS". Tam juz są tematy... :D

#65 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 07:53

Historia Bizona To akurat nie był OT tylko takie porównanie :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#66 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 10:23

Historia Bizona

To akurat nie był OT tylko takie porównanie :D

To zwracam honory... :D

#67 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 15 luty 2008 - 00:12

Historia Bizona Jak za dawnych lat...
Fabryka
Żniwa

Kiedyś to była potęga... ehh Bizon był w lepszej sytuacji niż Ursus, bo jednak jakoś się rozwijał, więc dlaczego upadł?? ;)

@krolikNH nie spamuj :)

#68 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 luty 2008 - 08:34

Historia Bizona Bizon nie upadł tylko został przejęty (i dobrze) przez NH a to jest róznica - poza tym czasów świetnosci Bizona raczej już nikt z nas nie doczeka poniewaz zobaczcie sobie w jakiej sytuiacji bizon sie rozwijał - kombajnów w Polsce wtedy prawie nie było (no troche Vistul i innego badziewia z CCCP albo innych demoludów) Bizon zmechanizował zbiór zbóż w Polsce ale przecież kombajnów z oku na rok przybywa (a starych ubywa mniej niz przybywa nowych) więc Bizon samoistnie by zbankrutował a tak jest częscią wielkiego koncernu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#69 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 16 luty 2008 - 19:18

Historia Bizona Masz racje, bo jednak ludzie nie stracili pracy. Na pocieszenie zostaje naklejka na NH "Bizon" .

Zapomniałem dodać, że w pierwszym filmie (pod koniec filmu) jest pokazany chyba ostatni model Bizona, o którym była wcześniej mowa. ;)

#70 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 luty 2008 - 19:26

Historia Bizona Ja mam stronke z historia bizona http://bizon.xt.pl/ od VISTULI do Tc 54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 luty 2008 - 20:32

Historia Bizona po pierwsze jesli chodzi o "historię Bizona" to w przygotowaniu jest artykół do wiki na ten temat (bardzo obszerny)

po drugie to za reklame konkurencyjnego fotum możesz dostac %%%

po trzecie to chyba kazdy z AF przynajmniej raz na tym forum był

a po czwarte to niektóre wątki historii Bizona tampokazane są błędne
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#72 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 22 luty 2008 - 20:00

Historia Bizona

Bizon nie upadł tylko został przejęty (i dobrze) przez NH a to jest róznica - poza tym czasów świetnosci Bizona raczej już nikt z nas nie doczeka poniewaz zobaczcie sobie w jakiej sytuiacji bizon sie rozwijał - kombajnów w Polsce wtedy prawie nie było (no troche Vistul i innego badziewia z CCCP albo innych demoludów) Bizon zmechanizował zbiór zbóż w Polsce ale przecież kombajnów z oku na rok przybywa (a starych ubywa mniej niz przybywa nowych) więc Bizon samoistnie by zbankrutował a tak jest częscią wielkiego koncernu

moim zdaniem jednak bizon upadł bo czytałem już o tym na kilku stronkach i wyszło na to ze bizon miał długi z powodu załamania się sprzedaży ledwo co przędł no i później sąd rejonowy w płocku ogłosił upadłość mfż a ze odrazu fabrykę wykupił nh to wszyscy mówią ze tylko przejął a bizon to tak naprawdę świetnie sobie radził- bzdura kompletna :angry: bo bizon miał kupę długów a nh nie był głupi i okazyjnie tą całą fabrykę kupił i robi kombajny bo co niby ma robić przecież to normalne ze w kraju powinna być przynajmniej jedna marka kombajnów, nh nie był by tak głupi żeby zostawić Polskę bez produkcji kombajnów. wiadomo ze nh znajdzie polskich odbiorców swoich maszyn za coś tam ponad 300 tysięcy bo są to mniej skomplikowane i jednak lepsze od przestarzałych juz rekordów maszyny i bedą do nich części tu na miejscu w Polsce, :) jakie sie chce :) tak jak do naszych prawdziwych polskich tak kochanych bizonów ;) :D

#73 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 23 luty 2008 - 19:31

Historia Bizona czy Bizon upadł czy nie - nie zmienia to faktu ze ma ciekawą historie którą zawarłem w artykule w wiki http://www.agrofoto....t...ticle&id=16

#74 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 23 luty 2008 - 20:41

Historia Bizona Artykuł @MECHANIZATORA przedniej marki... Gratuluję profesjonalizmu... :rolleyes:

#75 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 23 luty 2008 - 23:50

Historia Bizona z tego co wiem to CNH duzo kombajnów sprzedaje. Ciekawe jakby to było gdyby nie przejeli bizona czy tez bizon miał by sie dobrze?

#76 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 24 luty 2008 - 08:42

Historia Bizona Artykuł na medal :rolleyes:

Bizon pewnie by się utrzymał ale by był w takiej sytuacji jak ursus. No chyba że by ceny były niskie to by rolnicy kupowali

#77 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 24 luty 2008 - 13:19

Historia Bizona

Artykuł na medal :rolleyes:

Bizon pewnie by się utrzymał ale by był w takiej sytuacji jak ursus. No chyba że by ceny były niskie to by rolnicy kupowali

dlaczego wy sie sami oszukujecie pisząc ze bizon by sie utrzymał jak prawda jest taka ze bizon upadł z powodu długów i załamania sie sprzedaży a po upadku cała fabrykę bizona wykupił nh i dalej produkuje kombajny tylko ze swoje :angry:

#78 Share NewHollandowiec

NewHollandowiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 luty 2008 - 18:53

Historia Bizona Ja tez sądzie ze bizon sam by sie nie utrzymał na rynku. NH uratował ich kupując fabryke i jeśli na kombajnach nie robił by napisu "bizon" to juz nikt by o nich nie pamiętał.
NEW HOLLAND !! :)

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 kwiecień 2008 - 12:21

Historia Bizona Chyba sie zabujalem... B)

Bizon Super TO JEST TO!!!
(Giganty i rekordy tez sa nie najgorsze :)

Edytowany przez andrzej2110, 30 kwiecień 2008 - 20:42.
łączenie ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 14:57

Historia Bizona @mlodymechanik niepisz posta pod postem uzywaj opcji EDIT

no bizon by sie napewno nie utrzymal ale cóz ............ my zyjemy dalej B) Szkoda bo to fajne kombajny.......
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Dodaj odpowiedź