Skocz do zawartości

Zdjęcie

Historia Bizona

130 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:14

Historia Bizona Szkoda, że nasz polski bizon nie przetrwał. Czytałem w książce poświęconej produkcji kombajnów zbożowych, że bizon około roku 1997 miał w planach wprowadzenie nowych kabin (to udało się zrealizować) i w przyszłości nowych modeli o znacznie większej wydajności. Niestety fabrykę przeją koncern CNH i skończyło się życie polskiego wspaniałego BIZONA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Historia Bizona Dzisiaj, 18:43
  •  

#42 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:18

Historia Bizona Niestety jak większość polskiego kapitału zostało sprzedane (pewnie za śmieszne pieniądze). Bardzo nad tym ubolewam i nadal nie rozumiem takich idiotów, którzy za marne grosze rozprzedawali polski dobytek. <_<

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#43 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:18

Historia Bizona nie chce byc tutaj wyklęty ale wszyscy postrzegają przejecie przez CNH za coś złego a moim zdaniem lepiej sie stało ze Bizon został przejety i ludzie maja pracę bo gdyby Bizon "walczył" na własny rachunek to podejzewam ze spotkałby go podobny los co rodzimego Ursusa który nie wiadomo czy dotrwa do przyszłego roku <_<
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#44 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:21

Historia Bizona

nie chce byc tutaj wyklęty ale wszyscy postrzegają przejecie przez CNH za coś złego a moim zdaniem lepiej sie stało ze Bizon został przejety i ludzie maja pracę bo gdyby Bizon "walczył" na własny rachunek to podejzewam ze spotkałby go podobny los co rodzimego Ursusa który nie wiadomo czy dotrwa do przyszłego roku :)

To na pewno + dla CNH, że przejął FMŻ i ludzie mają pracę, ale już nie ma produkcji takich pięknych bizonów jakie były. <_< Chociaż teraz TC54 "Bizon" bardzo mi się podoba. <_<

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:24

Historia Bizona no wiesz mnie tez jest "cięzko na sercu" ze bizonów jest coraz mniej - ja pamietam jeszcze czasy gdy w zniwa mozna było zobaczyc na polach TYLKO I WYŁACZNIE bizony, kurs na kombajn robiłem również na Bizonie więc sentyment tak czy siak pozostaje
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#46 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:27

Historia Bizona

no wiesz mnie tez jest "cięzko na sercu" ze bizonów jest coraz mniej - ja pamietam jeszcze czasy gdy w zniwa mozna było zobaczyc na polach TYLKO I WYŁACZNIE bizony, kurs na kombajn robiłem również na Bizonie więc sentyment tak czy siak pozostaje

Ja co roku mam okazję jeździć na Bizonie i ten kurz ten gwar silnika mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie kocham ten głos silnika szczególnie jak dodaje się gazu przed młóceniem <_< Bizon to POTĘGA. <_<

#47 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:30

Historia Bizona Prawda BIZON był bliski bankructwa (upadku) ale CNH które go przejęło z powodzeniem odratowałby markę (gdzieś czytałem że CNH chce wprowadzić z powrotem markę BIZON na rynek POD NAZWĄ BIZON !) W mojej okolicy pracuje Z-058 Rekord (2002') ma znaczki BIZONa i NH pracuje razem z TC54 kombajny są chwalone co prawda BIZON ma swoje mankamenty (jak za słaby silnik) ale ogólnie nie narzekają na niego . A załamywanie się że został przejęty przez zachód to się mija z celem bo chyba lepiej zachodnia marka (która z powrotem chce wprowadzić BIZONa na rynek) a niżeli nasz Uzel & URSUS . Co prawda okazuję się to po kilku latach ale chyba było warto ?? Ja też w się nie cieszłyłem kiedy się dowiedziałem ale cóż... A patrzenie jak BIZON sam się zarzyna było by chyba gorsze ....??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#48 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:35

Historia Bizona

Prawda BIZON był bliski bankructwa (upadku) ale CNH które go przejęło z powodzeniem odratowałby markę (gdzieś czytałem że CNH chce wprowadzić z powrotem markę BIZON na rynek POD NAZWĄ BIZON !) W mojej okolicy pracuje Z-058 Rekord (2002') ma znaczki BIZONa i NH pracuje razem z TC54 kombajny są chwalone co prawda BIZON ma swoje mankamenty (jak za słaby silnik) ale ogólnie nie narzekają na niego . A załamywanie się że został przejęty przez zachód to się mija z celem bo chyba lepiej zachodnia marka (która z powrotem chce wprowadzić BIZONa na rynek) a niżeli nasz Uzel & URSUS . Co prawda okazuję się to po kilku latach ale chyba było warto ?? Ja też w się nie cieszłyłem kiedy się dowiedziałem ale cóż... A patrzenie jak BIZON sam się zarzyna było by chyba gorsze ....??

UZEL to nie ratuje tylko rujnuje URSUSA, a CNH Bizona poprowadził do "drugiej młodości". FMŻ w Płocku się teraz rozwija i rozwijać się będzie. <_<
PS. Żeby Ursus był nowoczesny to chyba właśnie CNH by musiał go przejąć. <_<

#49 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:37

Historia Bizona Ja cały czas mówię ,,Pożyjemy zobaczymy". Chociaż perspektywa ratunku Uzela mnie nie zadowala . Zresztą czas pokaże ,ale chę być jak najlepszej myśli.

Koniec Off Topu już <_<
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#50 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 14:28

Historia Bizona Ciakawe czy Nh naprawde wprowadzi na polski rynek kombajn pod nazwą bizon a nie tak jak teraz Nh z dodatkową naklejką Bizon. Fajnie by było gdyby można było kupić nowego niebieskiego Bizonka. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 14:30

Historia Bizona raczej nie bo nh nie bedzie zmienial barw na inne
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#52 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 14:34

Historia Bizona Pomażyć zawsze można.

#53 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 14:37

Historia Bizona nie ma co sie rozpamietywac nh tez sa dobre
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#54 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 15:46

Historia Bizona Osobiście nie sądzę aby NH zmieniał barwy firmowe kombajnów z żółtego na niebieskie, ale jakby takie cos powstało to bardzo by mi się to spodobało <_<

#55 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:27

Historia Bizona A jeszcze produkują bizony ??

#56 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:51

Historia Bizona

Niestety jak większość polskiego kapitału zostało sprzedane (pewnie za śmieszne pieniądze). Bardzo nad tym ubolewam i nadal nie rozumiem takich idiotów, którzy za marne grosze rozprzedawali polski dobytek. <_<

Ci idioci jak ich nazywasz, to SIPMA, która nie dała rady ratować Bizona i opchnęła go CNH.

Fajna stronka o Bizonkach:
http://bizon.xt.pl/
a

#57 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:44

Historia Bizona

Ci idioci jak ich nazywasz, to SIPMA, która nie dała rady ratować Bizona i opchnęła go CNH.

Fajna stronka o Bizonkach:
http://bizon.xt.pl/

Nie reklamuj innych for. Podobnbo to jest tu zabronione! <_<

#58 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:59

Historia Bizona A co ty modem jesteś czy cenzorem? Skoro agrofoto jest największe w Polsce to chyba nie boi się konkurencji ze strony takiego maluszka. A linka podałem bo można dowiedzieć się tam ciekawych rzeczy i ktoś pytał o Dynamica a tam są foty.
a

#59 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 17:41

Historia Bizona

A co ty modem jesteś czy cenzorem? Skoro agrofoto jest największe w Polsce to chyba nie boi się konkurencji ze strony takiego maluszka. A linka podałem bo można dowiedzieć się tam ciekawych rzeczy i ktoś pytał o Dynamica a tam są foty.

Nie jestem modem ani cenzorem, ale już miałem taka sytuację więc powiedziałem, że nie można rekalmować innych for. <_< AgroFoto na pewno się nie boi innych for, ale taki jest regulamin. Pogadaj z modem <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:27

Historia Bizona OK, nie uważam że to była reklama, ale jeśli nie wolno podawać linków to trochę ogranicza wymianę informacji. Zresztą tamtej stronki nie można nazwać prawdziwym forum (maluśkie to). Pozdrawiam
a

Dodaj odpowiedź