Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z czym na ściernisko?

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:02

Z czym na ściernisko?

Efektów po agregacie to jeszcze u siebie nie widziałeś bo agregat masz dopiero od maja :D

Agregat ścierniskowy mam od czerwca :D
efekty bedą dobre ponieważ przedtem jak nie miałem talerzówki to robiłem agregatem uprawowym po ściernisku i perzu nie było :)
rok potalerzowałem i perzu jest wiecej :D
Przeciesz wiadomo że po agregacie perz się nie rozmnoży a talerzówką potniesz go i jest go z roku na rok wiecej :)
NIGDY TALERZÓWKI NA ŚCIERNISKO!!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z czym na ściernisko? Dzisiaj, 17:48
  •  

#22 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:50

Z czym na ściernisko? Mam od dzis talerzowke Bometa 2,0m z wałem rurowym. Całośc wazy ok 650kg, jezdzi z tym zetor 7211. Przodu nie podnosi, jest w miare stabliny. Szerokosci talerzowki w ogole nie czuje. Jezdze 3 szosową. Byc moze jest troszke za mala, ale chodzilo mi o to a by móc szybko jechac, wtedy efekt talerzowania jest lepszy, poza tym mam wał, a 2,5m z wałem mogloby byc juz za duzo.
Nie moge jej dokladnie ustawic, tak aby nie zostawiala po sobie 'kopca' z prawej strony. Jezeli macie jakies doswiadczenia co zrobic aby wszystko dobrze ustawic. Jaki ma byc kąt natarcia talerzy? Jak na cięgle? wykrecone, czy bardziej skrecone? No i jest jeszcze wal, ktory pelni role kola kopiujacego, a wiec glebokosc pracy uzalezniona jest od jego ustawienia.
pozdro!

zdjecia talerzówki:
http://www.fotosik.p...6e6f4cd9d5.html
http://www.fotosik.p...b1d404c58c.html
http://www.fotosik.p...d4236ffa14.html
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 26 listopad 2010 - 00:13

Z czym na ściernisko? Co wy sie tak macie z tymi kopcami po talerzówce:)? Już kilka razy czytałem na forum że mu talerzówka bruzdę robi. Można wymienic skrajny talerz na mniejszy ale najprostsze rozwiązanie to chyba przejazdy po polu zgodnie z ruchami wskazówek zegara. Zaczyna się od lewej czesci pola i cały czas skrecamy tylko w prawo i bruzda nie bedzie się robic za kazdym przejazdem.
Chyba że nie zrozumiałem problemu i jest jakaś inna ważna przyczyna nierównej pracy?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.