Skocz do zawartości

Zdjęcie

rzepak po raz pierwszy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:50

rzepak po raz pierwszy witam. pisze aby sie poradzić. otoz w tym roku bede siał rzepak. obecnie na tych polach rosnie zyto i pszenica jara.tam gdzie jest zyto pole bylo wapnowane wapnem magnezowym 2 lata temu w ilosci 1,5tony a pola jest 70arów.był równiez razem z wapnowaniem zwalczany perz raundapem. teraz tak..teraz bedzie zbior slomy ,podkładka.....a co potem??jak przygotowac pole pod rzepak??jakie opryski od chwastu i nawozy??pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rzepak po raz pierwszy Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:03

rzepak po raz pierwszy nie rób podorywki bo po co 2 razy orać tylko talerzuj albo agregatem ścierniskowym przejedź i wtedy orka siewna nawozy agregat i siew
red power

#3 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:03

rzepak po raz pierwszy Ja wcześniej siełem rzepak ale miałem przerwę i teraz też będę siał. Ja robiłem orkę razówkę bo nie opłacało się robić podorywki. W tym roku pryskam ścierń Roundap, gdy spali chwasty przed orką wywóz obornika orka siewna, wysiew P i K , doprawienie, siew. Nie wiem czy pryskać na jesieni od chwastu czy dopiero na wiosnę. Rozmawiałem z kolegami co uprawiają rzepak na dużą skale to mówili ,że lepiej na wiosnę zwalczyć chwasty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemas8595

przemas8595

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:39

rzepak po raz pierwszy Witam Po uprawie ścierniska proponuje rozsiać nawóz (P,K) następnie orka,agregat , i siew, jeżeli rozchodzi się o oprysk to moim zdaniem zaraz po siewie ,najtaniej i najskuteczniej i na sam początek proponuje odmianę Californium.Pozdrawiam (nie wiem jak dokładnie pisze się nazwę odmiany rzepaku)

#5 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:39

rzepak po raz pierwszy

witam. pisze aby sie poradzić. otoz w tym roku bede siał rzepak. obecnie na tych polach rosnie zyto i pszenica jara.tam gdzie jest zyto pole bylo wapnowane wapnem magnezowym 2 lata temu w ilosci 1,5tony a pola jest 70arów.był równiez razem z wapnowaniem zwalczany perz raundapem. teraz tak..teraz bedzie zbior slomy ,podkładka.....a co potem??jak przygotowac pole pod rzepak??jakie opryski od chwastu i nawozy??pozdrawiam

to że wapnowałeś to nic nie mówi, zrób analizę gleby, raz musisz posypać tyle, a kiedy indziej więcej...

#6 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:35

rzepak po raz pierwszy Chwasty to tylko na jesień przed wschodami, od samosiewów zbóż tez na jesień w październiku, PK najlepiej przed orką, na jesien popryskaj odżywkami bor, magnez, siarka i miedź. Na jesień tez trzeba pryskać od robaka i chorób.

#7 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:41

rzepak po raz pierwszy a nawoz jaki sypnąć i w jakiej ilości?po roundapie trzeba czekać troche zanim spali chwasty...do kiedy jest najpozniejszy termin siewu rzepaku??
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share przemas8595

przemas8595

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:51

rzepak po raz pierwszy Termin siewu zależy od regionu (kujawsko-pomorskie 24.08 termin najpóżniejszy)co do nawożenia to stosuje najtańszą formę P i K chyba że Cie stać na droższe nawozy to proponuje typowe nawozy pod rzepak np Kemira

#9 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:56

rzepak po raz pierwszy ja proponuje przed siewem wysiac jeszcze 100 kg mocznika . lepiej rosnie jesienia i ma pozniej duzo rozgalezien na wiosne

#10 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 06:14

rzepak po raz pierwszy Ja nawożenia azotowego na jesień nie stosuje, bo jak daje NPK 5-15-20 w ilosci 400kg, to dostarczam 20kg N, i jak pryskam na jesień to daje 10kg mocznika na ha, pryskam tak 2 razy, wtedy rzepak nie jest taki wielki na jesień i lepiej przezimuje, śnieg go tak mocno nie połamie i zwierzyna go nie wpiernicza, za to jak tylko da sie wjechać na pole wiosna to daje około 100kg soli potasowej 200kg siarczanu amonu i po niecałym tygodniu 250kg saletry.

#11 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:50

rzepak po raz pierwszy A jak ja będę dawał obornik w dawce ok 30 t/ha to ile powinienem da nawozu mineralnego i jakiego?

#12 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 lipiec 2010 - 10:08

rzepak po raz pierwszy Zalezy jakiego obornika dasz. panowie czy da sie wogule zarobic gdy zasieje sie 70 a rzepaku? jest jakas zasada zeby zarobic to zasiac np. 2ha?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#13 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 15:58

rzepak po raz pierwszy Obornik posiadam spod świń i bydła.I siać będę 2 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2010 - 20:19

rzepak po raz pierwszy @wacek a dlaczego tylko 70a? zasiej te 2 ha jak piszesz. Ja bede siał ok 5ha. Nawóz pod rzepak jesienią proponowałbym polifoskę duzo rodzajów jest. I oczywiście odzywki w połowie października Pozdrawiam ;)

PS: Kolego @Lukaszjarm dzis Twój post na temat kontraktacji rzepaku był w agrobiznesie, ładnie wypadł :D

My siejemy, a Bóg daje plony.