-U-R-S-U-S-

Opony URSUS C-360

Polecane posty

jakub16    122

Mamy zamiar wymienić opony w naszym 3P i się zastanawiamy czy nie brać 16,9. Ciagnik nei pracuje w ziemniakach czy opryskach więc chyba takie mogę być. Firma BKT jest dobra? Poleci ją ktoś? Sąsiad ma takie opony w swojej 60-tce i ogólnie mi się podoba jeszcze ten uciąg. Kosmos. Tylko nie wiem jak z żywotnością bo ma je dopiero rok.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

bkt to dobra firma :):):):) ,mam 2,5 roku i niedlugo trzeba bedzie wymienic a guma jak ktos tu napisal to z recyclingu kondonow.po oprysku 1 ha scietej wikliny 8 dziur w tym 2 na wylot na wierzchu bieznika,z drugiej strony byla stara polska-ani sladu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

A firma Petlas ? turecki producent. Ma ktoś takie opony ?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio1912    0

Z tego co mi wiadomo to Petlas to Czeska firma. Ogólnie opony zbieraja dobre recenzje wiec są chyba warte polecenia ( tak słyszałem bo sam takich nie ma ;[ ) a zna ktoś marke Taurus? To chińskie badziejstwo czy jakaś eyropejska marka bo nie moge znaleść ich stronki na necie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot251    0

Panowie jak już ktoś wcześniej wspomniał wszystko zależy do czego ma służyć ciągnik...Moim zdaniem najlepszy rozmiar dla 60-tki na tył to 420/70 R 28 firmy UNIROYAL. Sam jestem użytkownikiem takich ^^ pochodzących z przedniej osi jakichś dużych maszyn z przedziału 120-150KM oczywiście kupiłem używane od kolegi po 200 zł za sztukę, ale to co na nich można zrobić odnośnie uciągu to rewelacja. Dla porównania powiem że orka na głęboko ziemia 3-4 klasa glina i górki, koło w bruździe-opona taurus 420/70 r 28, koło lewe w/w opona i co się dzieje?!!!!!- koło w bruździe fika a lewe jakby je przykleił do podłoża!!!!!!!!! Oczywiście wadą tego rozmiaru jest praca w ziemniakach poza tym nie zauważyłem.

A TAK ZUPEŁNIE PRYWATNIE TO RADZIŁBYM ZACZĄĆ OD UTRZYMANIA ODPOWIEDNIEGO CIŚNIENIA W OPONACH!!!

BADANIA WYKAZAŁY ŻE OK 80 % KÓŁ W CIĄGNIKACH ROLNICZYCH MA ZBYT WIELKIE CIŚNIENIE!!!- PRAWIE WSZYSCY ANKIETOWAnI TŁUMACZYLI SIĘ NAPISAMI NA OPONACH GDZIE ZAMIESZCZONE SĄ WARTOŚCI MAXYMALNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam posiadamy z ojcem 60 i zamierzamy wymienic opony badz opone. Jedna jest diagonalnma a drugia radialna ta radialna zdecydowanie lepiej sie trzyma bierznik jest w nie najgorszym stanie zas diagonalna wymaga wymiany na nowa. Tu jest problem ponieważ nie wiemy czy wszystko bedzie ok jezeli wymienimy tylko jedna bo przeciez ta nowa bedzie wieksza i nie beda równe a moze zainwestowac w 2 nowe opony co o tym myślicie ? Zaznacze chociaz nie wiem czy to ma jakies znaczenie ze chcemy wymienic ta opone która podczas orki jest na górze czytli ona przeważnie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

widzę że szukasz oszczędności, ale na tym nie radzę ci oszczędzać i zakładać dwie nowe opony. po pierwsze zauważysz znaczną różnicę w uciągu a po drugie jak założysz jedna nową oponę i będzie ona wyższa to zadasz nie potrzebną pracę układowi różnicowemu co pewnie skróciło by jego życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Pewnie zakładaj dwie nawet ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ jak będziesz jechał z ciężarem to może ci jedna pęknąć od obciążenia.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja od dawna jezdze na jednej nowej[radial] a drugiej starej[diagonal] i nic sie nie dzieje,nawet teraz w zimie. w ekstremalnych warunkach blokada.po co wydawac niepotrzebnie min 800 zl-nie kupuj chinskich czy indyjskich dziadostw. te stare opony pewnie niejedna nowa przetrzymaja.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Nie przesadzajcie, nie jeden ciągnik widziałem na jednej nowej a druga używka i jakoś sobie radził. Na pewno jeśli są dwie nowe to w uciągu będzie to widać. Przy oraniu ważna jest ta która idzie po twardym. Jeśli prawą masz jeszcze w miarę, nie widzę potrzeby wymiany dwóch sztuk

 

 

Napisz jak długo masz tą radialkę??

 

Co do Indyjskich opon to co w nich złego?? Mitasy są bardzo dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

załóż 2 nowe,zawsze można sprzedać tą jedną , mogła komuś się rozerwać albo pęknąć, opona co idzie po twardym szybciej się żdziera. Mitasy chyba są tureckie ale mogą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Też zakładałbym 2 nowe, starą sprzedać (radialną)

Ja mam radialne Kormoran Pro - polecam - 900 za sztukę w 2007r.

 

Natomiast chińskich nie polecam - pewnie jak ktoś ma to będzie zadowolony bo nie ma porównania

Ja założyłem radialne, natomiast szwagier diagonalne. W tym roku była wyprawa do lasu i okazało się ze radialne o wiele lepiej sobie radzą.

 

No ale twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

załóż 2 nowe,zawsze można sprzedać tą jedną , mogła komuś się rozerwać albo pęknąć, opona co idzie po twardym szybciej się żdziera. Mitasy chyba są tureckie ale mogą być

 

 

mitasy nie są ani indyjskie ani tureckie tylko czeskie jak już :P

a indyjskie i chińskie to o kant ... rozbić jedną mieliśmy indyjską w przyczepie kupowana na szybko była więc braliśmy co było po 2 sezonie na pusto w garażu wybuchła dziura na 30 cm :( a bieżniki ubywa w oczach na tych oponach od tego dziadostwa to juz lepsze są bieżnikowane i pewniejsze

 

a co do wysokości opon to u mnie w 355 kiedyś były jedna 14,9 a druga 16,9 i nic sie nie działo w czasie jazdy strasznego a kosz satelitów też jakoś to przeżył mimo że z 5 lat tak ten ciągnik latał ale fakt jak wymieniać to lepiej dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

tak tak mitasy mam na zetorze, na 60tce miałem petlasy ale trzymały się dobrze, pomimo jeżdżenia po asfalcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

A wiec chcemy wymienic ta opone która idzie po twardym czyli ta która za zwyczaj ciagnie. Zaś drugiej raczej nie bedziemy wymieniac z tego względu iż ma dość dobry bieżnik jest diagonalna no i w sumie nie ma zbyt sensu jej wymieniac tylko ciekawi mnie czy traktor podczas jazdy bedzie szedł równo bo jak wymienimy to jedna bedzie torche wieksza i bedzie szybciej jechac i według mnie moze troche sciagac na jeden bok co o tym myslicie. A opone znaleźlismy taka

http://www.allegro.pl/item923177020_opona_14_9r28_14_9r28_14_9_28_380_85r_28.html co o niej myslicie macie znaleźliscie moze jakies leprze oferty? Wiem ze dobrze by było wymienic na opone firmy kormoran ale one sa sporo droższe o jakies 300 zł od tej z linku czekam na odp . POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ukraińska, powinieneś na niej pojeździć nie jest to może najwyższa półka ale niespodzianki z wybuchem raczej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jako szczesliwy[?]uzytkownik takiej opony w 60 od 2 lat nie polecam-waski bieznik,bardzo miekka guma, kolega ma wiekszy rozmiar a mowi ze bardzo dobre.no chyba ze malo jezdzis to mozesz kupic -sa jeszcze gorsze,poszukaj firmy chromex sedlce oni ukrainskie maja najtaniej,wtedy dalem 780


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ja tez bede wymienial oponki bo ze starosci jaja sie porobily,ale bede zakladal tzw.kartoflaki radialki odpadaja mam takie w ursusie 4512 i w te zime to nawet bitki nie ruszyl,wziolem ciapka i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

420/70 R28 Taurus. Marke chwalą sobię w okolicy. Tylko taka opona kosztuje 1500 zł. Nowe pronary wychodzą właśnie na Taurusie więc zawszem ożna sobie luknąć jak opony tej marki wyglądają jak ktoś ma w okolicy nowego Pronka :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj pytałem o oponki w rozmiarze 14,9-28 i tak :diagonalny Mitas 950zł/szt brutto i radialny Taurus 1450zł/szt brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

taurus jest oponą węgierską(przynajmniej na moich pisało),jest to grupa mischelin-kleber,są na prawdę super,oponki z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Ja na jesieni kupowałem radialki taurusa 14.9R28 po 1150zeta. Made in Poland pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj