Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony URSUS C-360

155 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:24

Opony URSUS C-360 ja mam w swojej c360 420/70/28 i bardzo dobrze sie spisują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony URSUS C-360 Dzisiaj, 23:27
  •  

#22 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 20:20

Opony URSUS C-360 Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus C-360 a niewiecie jaki to jest rozmiar tych opon z tyłu ??

#23 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:16

Opony URSUS C-360 Opony od Zetora, pewnie 16.9-28

#24 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:44

Opony URSUS C-360 A ja mam 14.9-28 moim zdaniem są w sam raz nie gniotą bardzo a jak na moc ciągnika są akurat tylko że ja nie wjeżdżam nimi w redliny bo od tego mam 9.5-35 i na moje oko to jest bardzo dobry zestaw a więc nie kombinuj tylko bierz taki sam rozmiar jak miałeś czyli 14.9-28

#25 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:09

Opony URSUS C-360 Dla @lukash0 w jego tereny lepszy jest szerszy rozstaw kół. I 16.9-28 sie tak nie zapadają i ciągnik ładniej idzie(ma większą przyczepność). Ja będę myślał o takich za rok

#26 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:13

Opony URSUS C-360 Mamy zamiar wymienić opony w naszym 3P i się zastanawiamy czy nie brać 16,9. Ciagnik nei pracuje w ziemniakach czy opryskach więc chyba takie mogę być. Firma BKT jest dobra? Poleci ją ktoś? Sąsiad ma takie opony w swojej 60-tce i ogólnie mi się podoba jeszcze ten uciąg. Kosmos. Tylko nie wiem jak z żywotnością bo ma je dopiero rok.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#27 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:35

Opony URSUS C-360 bkt to dobra firma :) :) :) :) ,mam 2,5 roku i niedlugo trzeba bedzie wymienic a guma jak ktos tu napisal to z recyclingu kondonow.po oprysku 1 ha scietej wikliny 8 dziur w tym 2 na wylot na wierzchu bieznika,z drugiej strony byla stara polska-ani sladu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#28 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 01 luty 2010 - 23:12

Opony URSUS C-360 A firma Petlas ? turecki producent. Ma ktoś takie opony ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#29 Share radzio1912

radzio1912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:48

Opony URSUS C-360 Z tego co mi wiadomo to Petlas to Czeska firma. Ogólnie opony zbieraja dobre recenzje wiec są chyba warte polecenia ( tak słyszałem bo sam takich nie ma ;[ ) a zna ktoś marke Taurus? To chińskie badziejstwo czy jakaś eyropejska marka bo nie moge znaleść ich stronki na necie ;[

#30 Share kot251

kot251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 luty 2010 - 12:03

Opony URSUS C-360 Panowie jak już ktoś wcześniej wspomniał wszystko zależy do czego ma służyć ciągnik...Moim zdaniem najlepszy rozmiar dla 60-tki na tył to 420/70 R 28 firmy UNIROYAL. Sam jestem użytkownikiem takich ^^ pochodzących z przedniej osi jakichś dużych maszyn z przedziału 120-150KM oczywiście kupiłem używane od kolegi po 200 zł za sztukę, ale to co na nich można zrobić odnośnie uciągu to rewelacja. Dla porównania powiem że orka na głęboko ziemia 3-4 klasa glina i górki, koło w bruździe-opona taurus 420/70 r 28, koło lewe w/w opona i co się dzieje?!!!!!- koło w bruździe fika a lewe jakby je przykleił do podłoża!!!!!!!!! Oczywiście wadą tego rozmiaru jest praca w ziemniakach poza tym nie zauważyłem.
A TAK ZUPEŁNIE PRYWATNIE TO RADZIŁBYM ZACZĄĆ OD UTRZYMANIA ODPOWIEDNIEGO CIŚNIENIA W OPONACH!!!
BADANIA WYKAZAŁY ŻE OK 80 % KÓŁ W CIĄGNIKACH ROLNICZYCH MA ZBYT WIELKIE CIŚNIENIE!!!- PRAWIE WSZYSCY ANKIETOWAnI TŁUMACZYLI SIĘ NAPISAMI NA OPONACH GDZIE ZAMIESZCZONE SĄ WARTOŚCI MAXYMALNE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 luty 2010 - 13:51

Opony URSUS C-360 Witam posiadamy z ojcem 60 i zamierzamy wymienic opony badz opone. Jedna jest diagonalnma a drugia radialna ta radialna zdecydowanie lepiej sie trzyma bierznik jest w nie najgorszym stanie zas diagonalna wymaga wymiany na nowa. Tu jest problem ponieważ nie wiemy czy wszystko bedzie ok jezeli wymienimy tylko jedna bo przeciez ta nowa bedzie wieksza i nie beda równe a moze zainwestowac w 2 nowe opony co o tym myślicie ? Zaznacze chociaz nie wiem czy to ma jakies znaczenie ze chcemy wymienic ta opone która podczas orki jest na górze czytli ona przeważnie bierze.

#32 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:15

Opony URSUS C-360 widzę że szukasz oszczędności, ale na tym nie radzę ci oszczędzać i zakładać dwie nowe opony. po pierwsze zauważysz znaczną różnicę w uciągu a po drugie jak założysz jedna nową oponę i będzie ona wyższa to zadasz nie potrzebną pracę układowi różnicowemu co pewnie skróciło by jego życie.

#33 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:52

Opony URSUS C-360 zakładaj dwie takie same u mnie sa dwie radialne i prawie rowno sie zuzywają.

#34 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 luty 2010 - 16:53

Opony URSUS C-360 Pewnie zakładaj dwie nawet ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ jak będziesz jechał z ciężarem to może ci jedna pęknąć od obciążenia.:P

#35 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:28

Opony URSUS C-360 ja od dawna jezdze na jednej nowej[radial] a drugiej starej[diagonal] i nic sie nie dzieje,nawet teraz w zimie. w ekstremalnych warunkach blokada.po co wydawac niepotrzebnie min 800 zl-nie kupuj chinskich czy indyjskich dziadostw. te stare opony pewnie niejedna nowa przetrzymaja.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#36 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:05

Opony URSUS C-360 Radze lepiej 2 nowe zakupić. Bo 1 nowa i 1 stara mogą nie zdać egzaminu.

#37 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:16

Opony URSUS C-360 Nie przesadzajcie, nie jeden ciągnik widziałem na jednej nowej a druga używka i jakoś sobie radził. Na pewno jeśli są dwie nowe to w uciągu będzie to widać. Przy oraniu ważna jest ta która idzie po twardym. Jeśli prawą masz jeszcze w miarę, nie widzę potrzeby wymiany dwóch sztuk

Napisz jak długo masz tą radialkę??

Co do Indyjskich opon to co w nich złego?? Mitasy są bardzo dobre:)

#38 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 22 luty 2010 - 10:16

Opony URSUS C-360 załóż 2 nowe,zawsze można sprzedać tą jedną , mogła komuś się rozerwać albo pęknąć, opona co idzie po twardym szybciej się żdziera. Mitasy chyba są tureckie ale mogą być

#39 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 22 luty 2010 - 14:30

Opony URSUS C-360 Też zakładałbym 2 nowe, starą sprzedać (radialną)
Ja mam radialne Kormoran Pro - polecam - 900 za sztukę w 2007r.

Natomiast chińskich nie polecam - pewnie jak ktoś ma to będzie zadowolony bo nie ma porównania
Ja założyłem radialne, natomiast szwagier diagonalne. W tym roku była wyprawa do lasu i okazało się ze radialne o wiele lepiej sobie radzą.

No ale twój wybór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 22 luty 2010 - 21:20

Opony URSUS C-360

załóż 2 nowe,zawsze można sprzedać tą jedną , mogła komuś się rozerwać albo pęknąć, opona co idzie po twardym szybciej się żdziera. Mitasy chyba są tureckie ale mogą być

mitasy nie są ani indyjskie ani tureckie tylko czeskie jak już :P
a indyjskie i chińskie to o kant ... rozbić jedną mieliśmy indyjską w przyczepie kupowana na szybko była więc braliśmy co było po 2 sezonie na pusto w garażu wybuchła dziura na 30 cm :( a bieżniki ubywa w oczach na tych oponach od tego dziadostwa to juz lepsze są bieżnikowane i pewniejsze

a co do wysokości opon to u mnie w 355 kiedyś były jedna 14,9 a druga 16,9 i nic sie nie działo w czasie jazdy strasznego a kosz satelitów też jakoś to przeżył mimo że z 5 lat tak ten ciągnik latał ale fakt jak wymieniać to lepiej dwie