Skocz do zawartości

Zdjęcie

dominator 78- pomocy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:09

dominator 78- pomocy Witam. W tym roku kupiłem claasa dominatora 78(rok 1991, 1495mth, heder 3,9) i oczywiście wyszły już pierwsze wady po koszeniu jęczmienia. Po pierwsze pękł przewód od hydrauliki i wyciekł cały olej, lecz po wymianie przewodu i filtrów w zbiorniczku oleju cały czas słychać jakiś stukot/warkot np. przy kręceniu kierownicą. Po drugie przy włączeniu bębna młócącego cały czas kombajn wydaje dziwne odgłosy. Dochodzą one z (postaram się to dokładniej wyjaśnić): w zbiorniku w środku jest taka kwadratowa klapa i to właśnie stamtąd dochodzą te dziwne dźwięki(spod tej klapy- to chyba są wytrząsacze). Proszę o pomoc gdyż nie znam się na tym kombajnie bo claasa mam dopiero pierwszy rok. Jeśli ktoś wie jak pozbyć się tych usterek to proszę o pomoc, bo niedługo żniwa a kombajn nie gotowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dominator 78- pomocy Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:38

dominator 78- pomocy To wycie przy kierownicy to serwo. U mnie w kombajnie też tak wyje i na razie nic z tym nie robie, bo jak rozbiore, to mogę nie złożyć. To może być wina oleju. Do układów hydr. jak serwo, hydrostat powinno lać się czerwony olej, a ja leję Boxol.

#3 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 12:48

dominator 78- pomocy

To wycie przy kierownicy to serwo. U mnie w kombajnie też tak wyje i na razie nic z tym nie robie, bo jak rozbiore, to mogę nie złożyć. To może być wina oleju. Do układów hydr. jak serwo, hydrostat powinno lać się czerwony olej, a ja leję Boxol.

co to znaczy "serwo"? ale i tak, dzięki za info. A na ten drugi problem masz może jakąś radę???

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 14:24

dominator 78- pomocy Ten drugi problem to pewnie panewki na wytrząsaczach, mają za duży luz. Powyjmuj po podkładce które są między półpanewkami w ten sposób zmniejszysz luz i nie będzie stuków. Tylko niczym nie smaruj tych panewek.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:41

dominator 78- pomocy

Ten drugi problem to pewnie panewki na wytrząsaczach, mają za duży luz. Powyjmuj po podkładce które są między półpanewkami w ten sposób zmniejszysz luz i nie będzie stuków. Tylko niczym nie smaruj tych panewek.

Ale chodzi o to że one mają właśnie bardzo mały luz te pod klapą zbiornika, za to te na tyle kombajnu mają większy, a stukot dochodzi spod klapy wnętrza zbiornika na ziarno. Proszę o rady bo we wtorek planuję kosić więc na naprawę pozostał mi tylko poniedziałek.

#6 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:51

dominator 78- pomocy czy mógłby ktoś więcej coś napisać, bo nie wiem co robić. Gdyż jeśli coś tam ociera to żeby się kombajn nie chciał zapalić. Bardzo proszę o rady. Co wy na moim miejscu sprawdzili byście na pierwszym miejscu jeśli chodzi o te odgłosy? Wczoraj dostrzegłem że i podczas jazdy się pojawiają a przy włączeniu bębna młócącego stają się coraz głośniejsze.

#7 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 13:33

dominator 78- pomocy Nie wiecie może ile wzięli by z serwisu claasa za generalny przegląd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:33

dominator 78- pomocy To jest Claasik. Moim zdaniem przy tym przebiegu nic nie piwinno sięjeszcze dziać. A co do stuków to raczej jest normalne. Dla pewności puść go z godzinę w robotę i zobacz czy gdzieś się nie grzeje. Zresztą jeśli jest on z 1991r to masz wszedzie czujniki prędkości i jeżeli coś zwolni to będzie moduł piszczał i zapali się lampka stop a na tabloicy pokaże się symbol który podzespół zwolnił.