Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach

114 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:56

Takie jak wyżej :0 Podłączasz przekaźnik i halogeny świecą ci pełną mocą i nie powstają przeciążenia w instalacji. :)

jesli będzie miał słaby alternator to przekaźniki raczej na wiele się nie zdadzą gdy ten nie będzie mógł nadążyć z produkcją prądu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Dzisiaj, 08:58
  •  

#62 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:20

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Jak będzie miał popalone diody w alternatorze to wtedy tak.Bo pod obciążeniem nie będzie dawał prądu.

Kolego, uparcie twierdzisz, że przekaźniki są rozwiązaniem problemu ze zbyt małą mocą alternatora, a wcale tak nie jest. Nie jest również prawdą, że przekaźniki odciążają w jakiś sposób instalację. Jeżeli już to tylko pomiędzy przełącznikiem a przekaźnikiem. Także na przyszłość zastanów się dobrze zanim cokolwiek napiszesz na ten temat, bo będę zmuszony nagrodzić Cię punktami.

Edytowany przez Elektrotechnik, 22 styczeń 2013 - 12:58.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#63 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:41

Przekaźnik raczej odciąża przełącznik.

Przekaźnik nie obciąża przełącznika bo przełącznikiem uruchamiasz przekaźnik.

Alternator aby osiągnąć pełną moc przy maksymalnym obciążeniu potrzebuje odpowiednich obrotów.

Jeśli kolego nie chcesz zmieniać alternatora na większy to pozostaje zmienić źródło światła z konwencjonalnych żarówek na Ledy.
http://www.agrofoto....dy-do-ciagnika/

I podobny temat:
http://www.agrofoto....ku-i-maszynach/

Edit:
Poprawiałem link.

Edytowany przez mtracz, 22 styczeń 2013 - 12:49.

#64 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:36

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Dobry alternator wzbudza się już przy 400 obrotach...
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#65 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:42

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach I co w związku z tym?

#66 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:31

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Jajco.Nie wypowie się autor tematu co zrobił w tej sprawie.
Grzeczniej!

Edytowany przez danielhaker, 22 styczeń 2013 - 19:07.

#67 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:07

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Tematy połączone.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#68 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:53

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Witam podłącze się do tematu chciałbym założyć w moim 3p halogeny 2 z przodu i 2 z tyłu na dachu halogeny takiej jak z allegro po 25złi żarówka 55W i moje pytanie brzmi podłączać przez jakieś przekaźniki czy bez i tylko dać bezpiecznik na lini?

Edytowany przez MAT912, 26 czerwiec 2013 - 10:39.

#69 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:57

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Przekaźnik musi być bo spalisz przełącznik/ki zalezy na ilu to zrobisz. Bezpiecznik musi być też.

#70 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:17

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Chcę założyć 2 przełączniki od malucha od świateł przy liczniku
Więc czy przy takim założeniu muszę dawać przekaźniki bo jedni piszą że tak a drudzy że nie?

Edytowany przez Ramzes1987x, 28 styczeń 2013 - 15:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:57

Dobry alternator wzbudza się już przy 400 obrotach...

Dobroć alternatora nie zależy od obrotów przy których się wzbudza, moment rozpoczęcia ładowania zależy poniekąd od mocy żarówki.
Dobry alternator jest mocny i niezawodny.
Przekaźniki są niepotrzebne jeśli mamy odpowiednio mocne włączniki, ja nigdy ich nie stosuje daję tylko jak napisałem mocniejszy włącznik.
edit: Poza tym alternator powinien się wzbudzać lekko poniżej wolnych obrotów, żeby nie dawał obciążenia na silnik rozrusznika podczas rozruchu. Zaobserwowałem to osobiście gdy zrobiłem przenośny sprzęt to ładowania akumulatorów z alternatora sprzęgnięty z silnikiem z pralki Frani, który po zgaśnięciu lampki mocno zwalnia i po 10minutach jest gorący, dlatego i poszukuję jakiś inny silnik 1-no fazowy tylko duużo szybszy i mocniejszy.

Edytowany przez Junkers, 02 luty 2013 - 10:09.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#72 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:46

Chcę założyć 2 przełączniki od malucha od świateł przy liczniku
Więc czy przy takim założeniu muszę dawać przekaźniki bo jedni piszą że tak a drudzy że nie?

Jaką obciążalność prądową maja te przełącznika? Powinno być na nich napisane.
Dwa halogeny po 55W pobierają prawię 8A a to już sporo, przekaźniki zastosuj i się nawet nie zastanawiaj, nie zapomnij o odpowiedniej średnicy przewodów.

Polecam: http://www.agrofoto....-elektrycznych/

#73 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:10

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Potrzebuje halogeny ledow z białym światłem do ciągnika. Jakiej firmy polecacie halogeny?

#74 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 maj 2013 - 18:53

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Na dzień dzisiejszy najlepsze będą te z Wesemu 22W: http://sklep.wesem.p...i_led1f_12v_24v

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#75 Share lukaszn

lukaszn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:04

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Tematy połączone

Mam takie pytanie do was. Jakie polecacie oświetlenie dla tzw. 40 i MTZ82 belarus oczywiście chodzi mi o halogeny itp. Jak możecie to podajcie od razu firmę jakąś dobrą ?

Edytowany przez KRISTOFORn, 20 listopad 2013 - 22:10.

#76 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 10:30

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach a można gdzieś kupić sam odblask? potrzebuje do agrotrona do lamp roboczych

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2013 - 16:38

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach @tomek0889 najlepiej to kup kwadratowe firmy wesem, pasują w te oprawkę na dachu z przodu. Owszem kupisz gdzieś sam odblask ale zapłacisz za niego jak za...(sam sobie dokończ :P)

#78 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:15

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Wesema kwadratowe jak najbardziej ale tylko te z przeźroczystym szkłem. Przynajmniej na przód. Jak je rozchylisz na boki tak by na środku łączył się snop światła to masz przód oświetlony mocno i szeroko. Wesemy kwadratowe z matowym szkłem świecą krócej i wąski. Nadają się najwyżej na oświetlenie najbliższego otoczenia za ciągnikiem.
A jeśli z przodu stwierdzisz że masz mało kup wesemy prostokątne które występują w dwóch wersjach przeciwmgłowych i drogowych. Załóż drogowe i ustaw tag by oświetlały przestrzeń zaraz za snopem światła z kwadratowych. Przód masz wtedy szeroko na około 20 metrów, do przodu 20 z kwadratowych plus dodatkowo 20-30 z prostokątnych.
Światła podstawowe jak burzysz w polu możesz wtedy wyłączyć.
Sprawdzone bo mam tak zrobione w swoim. A i żarówki 100 wat założone. Ale to nie jest konieczność.
KPK Kumurun Team

#79 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:49

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach dzięki za info. Właśnie potrzebuje te 2 kwadratowe pod dachem z przodu i 2 na tyle tez mam do wymiany. Na tył tez lepiej dać te z przezroczystym szkłem? czy np z przezroczystym na gore a te oryginalne na dół dać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:00

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Ogólnie te z przeźroczystym są lepsze. jak nie zapomnę to zrobię ci jutro foto jak świecą.
A czemu lepsze bo szerszy jest snop światła, ma wyraźną granicę mocnego światła za którą jest znów obszar oświetlony troszkę słabiej i oświetlają większą powierzchnię.
Co do lamp na dole to nie jestem zwolennikiem takiego umiejscowienia. Lepiej dać dwa u góry robocze oświetlające teren za ciągnikiem i jeden lub dwa słabsze skierowane w dół na układ zaczepowy czy maszynę. Te na błotnikach za ciągnikiem robią cień jak jest maszyna wysoka, przy przyczepie nic nie dają prócz tego że widzisz dyszel i nie da się ich skierować na układ zaczepowy.
http://zapodaj.net/c...e67339.jpg.html
Tak świecą kwadratowe przeźroczyste a na zdjęciu to co oświetla jedna z dwóch. Na foto nie widać ale przed ciągnikiem jest totalnie jasno. Musiał by w aparacie pogrzebać żeby zdjęcie było takie jak w realu.
Można lampy dać niżej to powierzchnia oświetlona powiększy się.

Edytowany przez seweryn20, 21 listopad 2013 - 21:22.

KPK Kumurun Team