Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach

114 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:28

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Moze masz te zwykłe właśnie a nie robocze co rozpraszają światło, najlepiej zobacz na szkło u siebie i podejdź do sklepu niech Ci pokażą taki sam ale roboczy i porównasz sobie. Też gdzieś mam założone zwykłe a nie robocze i świecą w jednej lini zamiast rozpraszac. Ale żadko ten sprzęt użytkuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Dzisiaj, 23:06
  •  

#22 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:52

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Przeciwmgłowe reflektory najłatwiej poznać po kloszu. Nie trzeba znać się na homologacjach, wystarczy na niego spojrzeć: jeśli klosz jest dzielony na "pionowe paski" to reflektor jest przeciwmgłowy, natomiast reflektor roboczy ma fakturę szkła składającą się z "kwadracików" lub prostokątów ułożonych w formie siatki, ewentualnie promieniście.
Ale nie powiem, żeby aż tak wielka tragedia była przy stosowaniu przeciwmgłowych, jeśli żarówki są odpowiednio mocne i nie ma problemów z prądem to i tak jest dobrze. Mam na kombajnie dwa halogeny przeciwmgłowe Boscha ze Scanii z żarówkami 55W i świeci to to lepiej niż większość tanich lampek roboczych, a na pewno lepiej niż każdy plastikowy Wesem...
good God damn and other such phrases...

#23 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 29 lipiec 2010 - 13:50

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Nie mówię, że reflektory przeciwmgłowe święcą całkiem, źle ale po prostu święcą inaczej, ich światło jest bardziej skupione, niż w roboczych, i tyle. Jeśli potrzeba coś oświetlić punktowo to się nadają.
Kolego @Gacuseks jeśli przeniesiesz na dach, to powinny świecić trochę lepiej, ponieważ będzie większa odległość o ziemi, i wiązka się bardziej rozproszy. A może świeca kiepsko przez podłączenie, może są zbyt duże spadki napięć. Najlepiej napisz jak masz podłączone.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#24 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 20:18

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Jutro zmierzę napięcie i na pewno przeniosę wszystko na górę. Napięcie pewnie jest marne bo poprzedni właściciel pociągnął prąd od tylnych świateł. Zakupiłem dwa przekaźniki elmotu bodaj 561(lub coś koło tego) i tak sobie myślę może by od wycieraczki podpiąć lub posprawdzam wolne przewody bo takowe mam(poprzedni właściciel zmieniał instalacje na nową i są wolne z tyłu pary).

#25 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:17

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach i jak co mi jeszcze dopowiecie na ten temat ?
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#26 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:35

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach A co chciałbyś wiedzieć? ;)

Edytowany przez andrzej2110, 02 sierpień 2010 - 21:37.
Cytowanie poprzedniego posta

#27 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 07:07

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach No to ja jeszcze coś powiem.

Jeżeli montujecie światła do góry na kabinie, to montujcie tak, żeby światło nie padało na szybę. Jak szyba jest zakurzona, to potem nic nie widać. Ale to chyba już każdy wie.

#28 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 06:12

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach ,,odgrzejemy kotleta,, Zamontowałem oświetlenie nad tylną szybą w U 1012, znaczy się przykręciłem 2 Wesemy prostokątne. Czy ma ktoś koncepcję jak puścić kable żeby dużej szpety nie robić. Może w profil kabiny się przewiercić i próbować przeciągnąć, ciągnik ma gruby typ dachu.

#29 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 15 wrzesień 2010 - 09:19

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Gacuseks jak masz gruby dach to pusc kable pod obudowa dachu i kable wypusc przez tylna czesc dach przez ta blache i tam tez zamontuj lampy, a naj lepiej popatrz na allegro jak maja to pomontowane zawsze cos tam widac na zdjeciach.

#30 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 13:12

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Najlepiej przejdź jakoś z kabelkami do środka do kabiny, a potem puść w uszczelkach bocznych szyb. Mała część kabelka będzie widoczna tylko w górnej części kabiny, na ramie, między dachem i szybą. Z wierceniem i przeciąganiem jest dużo roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 14:12

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Jak masz gruby dach, to puść kable pod tapicerką dachu i po sprawie. Łatwo, miło i ładnie.

#32 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:13

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Czy mozna uzyc przelacznik kierunkowskazow jako wlacznik swiatla roboczego w c330?Mam stary wlacznik i myslalem nad tym rozwiazaniem ale niewiemczy wypali

#33 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:28

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Jeśli zastosujesz przekaźnik to możesz. Jeśli podłączysz bezpośrednio przez przełącznik to bardzo szybko wypalą się w nim styki i będzie nadawał się do wyrzucenia.

#34 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:50

Czy mozna uzyc przelacznik kierunkowskazow jako wlacznik swiatla roboczego w c330?Mam stary wlacznik i myslalem nad tym rozwiazaniem ale niewiemczy wypali

Jeśli to tylko jedna lampa to na jakiś czas wystarczy.
Jak ma być profesjonalnie to tylko przekaźnik.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#35 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 19:42

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach michal7211jaron mam gruby dach tylko nie widzę szansy żeby odpiąć tapicerkę(chyba nie da rady, ale jurto oblukam temat co i jak). Dzięki za pomysł. Może jeszcze ktoś coś podpowie ?

#36 Share matus123

matus123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 maj 2012 - 07:22

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach koledzy która lampa lepsza do ciągnika do tyłu doradźcię która lepsza z tych

co podałem linka bo chce je pozakładac u góry do ciągników na dachu

http://allegro.pl/re...2237388699.html

czy ta
http://allegro.pl/re...2237388699.html

tu zdjęcia

Przeniesiony

#37 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:31

Jeśli zastosujesz przekaźnik to możesz. Jeśli podłączysz bezpośrednio przez przełącznik to bardzo szybko wypalą się w nim styki i będzie nadawał się do wyrzucenia.

Lepiej nie bawić się w przekaźniki i zastosować porządne włączniki, przekaźnik to dodatkowe komplikacje np. więcej połączeń, kabli i przekaźnik też ma styki jak zwykły włącznik. Sam zrobiłem sobie na przekaźnikach światła i halogeny co pozwala na mały włącznik, ale więcej już nie będę robił i lepiej kupić włącznik o odpowiednim amperażu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#38 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 02 maj 2012 - 17:20

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach Tak, też ma styki tylko, że o obciążalności 20-30A dzięki czemu możemy podpiąć pod taki jeden np. dwie lampy z Wesem z podwójną żarówką H3 co daje nam około 15A, a włącznik co to wytrzyma będzie miał nie mała budowę, jeśli w ogóle taki znajdziemy.

Także ja jestem zwolennikiem stosowania przekaźników do lamp roboczych i przednich reflektorów oczywiście w połączeniu z grubymi przewodami.

Jest kupę przeróbek na necie jeśli chodzi o przednie lampy w samochodach, całe fotostory itp.
Stosują tam przekaźniki przewody 2.5mm2 i chwalą się małymi spadkami napięcia przy lampach i o niebo lepszymi światłami.

#39 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 maj 2012 - 00:03

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach @Junkers
Tak jak napisał SipmaZ224 ciężko jest znaleźć wyłączniki o obciążalności styków porównywalnej do przekaźnika (np 30A) Poza tym montując przekaźnik można do minimum ograniczyć długość przewodu do odbiornika (do wyłacznika trzeba przecieź pociągnąc przewody w których płynie prąd do odbiornika)
A co do komplikacji w podłączeniu to jeśli ktoś się choć trochę zna (a tylko takie osoby powinny się za to brać) to podłaczy to bez problemu. A jeśli się postara to można rzewody ułożyć w schludną wiązkę i zachować ład i porządek w instalacji.

Edytowany przez wierzba1272, 06 maj 2012 - 00:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:13

Dodatkowe oświetlenie w ciagniku i maszynach słyszał kotoś o tym że od czerwca wszystkie ciągniki będą musiały jeździć z kogutami?