Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 7512TS Problem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:27

Renault 7512TS Problem Witam Mam pytanie a raczej problem. Jestem zainteresowany kupnem Renówki 7512Ts z 84r i wszystko jest z nią w miarę w porządku, chociaż jest problem, który Mnie martwi a mianowicie ze skrzynią biegów. Wygląda to tak, że jest w tym ciągniku skrzynia 12 biegowa czyli 3x4 i wyskakuje drugi zakres prędkości czy jak to nazywa się fachowo i podobnie rewers nie trzyma na jeździe do przodu. Co może być problemem czy to może być kwestia jakiejś regulacji czy to będzie jakiś większy problem? Proszę o pomoc i z góry Dziękuje

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 7512TS Problem Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 13:49

Renault 7512TS Problem Ja mam 77-14 TS z półbiegami jest to taka sama skrzynia jak u Ciebie z tym ze ja mam połówki.U nas działo sie tak ze jak się jechało to drążek strasznie drżał i potem wskakiwał na luz i ciągnik nie jechał.Rozebrałem skrzynie i się okazało że tryb tego zakresu miał zjechane zęby a do tego 4 wybite,co świadczy że ciągnik był przeciążany w moim przypadku i ktoś zmieniał za szybko biegi w polu jak ciężko robił.U ciebie jest to samo musisz wymienić tryb zepsutego zakresu oraz łożyska no i nowy wodzić by się zdał i olej.ja to miałem 2 lata temu a koszt to 2300 złotych.wtedy jeszcze części trudno było dostać ale dziś jest juz łatwiej.Napisz ile ma przejechane ta renatka i ile liczą.

#3 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:11

Renault 7512TS Problem Dziękuje muszę po orientować się jak jest z częściami i się zobaczy czy kupimy Renatka ile ma mth nakręcone to nie wiem szczerze a ceni się 13tyś netto Jak Mi się uda to dodam jakieś jej zdjęcie

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:52

Renault 7512TS Problem Kolego "erwin" twoja skrzynia jest inna od opisanej w temacie. Sam mam 75-12 i grzebałem niedawno w skrzyni i przy okazji porobiłem dokumentację fotograficzną, naprawa wymienionych usterek jest prosta ale czasochłonna a części używane dostaniesz za niewielkie pieniądze. Za taką kasę sam bym sobie kupił jeszcze jedną "renię". W razie czego służę zdjęciami i namiarami na części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 05:05

Renault 7512TS Problem 77-14 ts kolego jest to przejściowa wersja miedzy 80-14 a 85-14 i faktycznie skrzynie moga byc inne ale moj egzemplaz ma taka skrzynie jak 75-12 tylko z polowkami wiem bo jak kupowalem czesci u goscia co sprowadza z francji ciagniki na czesci to razem z moim mechanikiem rozkrecalismy skrzynie ze spalonego 75-12 ts i tryba sa te same roznica to ze sa połowki,byly tez wersje 77-14 bez polowek.
Co do renatek to ogolnie dobre sprzęty za tą cen co mówisz jak by srzynia była dobra to bym wziął 13 tys .a jesli chodzi o przebieg to powiem ze jak byłem we francji po swoją renowke to widziałem jedna z przebiegiem 18000 i jakos sie jeszcze kulała