Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 23:02

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Ja swojego U912 zalewam Lotos City Diesel 20W50, wcześniej był Milvus. Choć na okres zimowy wypadało by zmieniać na jakiś lekkobieżny bo są problemy z rozruchem.

@mateunia19
Zmień olej na jakiś dobry gęsty, zalej do max. na bagnecie (ciągnik ma stać równo), przepracuj 200mth i zobacz ile go zostanie (oczywiście okresowo sprawdzaj stan!). Jeśli łyknie nie więcej jak do min. na bagnecie to daj spokój z remontem. Po co szukać dziury w całym? Remont czy choćby pierścienie zmienia sie gdy między wymianami trzeba robić dolewki po kilka litrów. Aha, wyczyść też filtr olejowy odśrodkowy, możesz sie zdziwić jaki syf tam siedzi :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Dzisiaj, 00:08
  •  

#22 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 08:37

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady filtr odśrodkowy też mam wymieniony. dzięki za wszystkie rady

#23 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 08:42

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Najlepiej wstawić filtr pełno-przepływowy, poza tym ilość oleju pomiędzy stanem max a min nie jest taka duża. Zimą ciągnik bierze więcej oleju, no i niedogrzany. :(

#24 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 09:53

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady i jak silnik wyremontujesz to przez 200mtg tez bedzie ci troche olejku pobierał dopóki wszystko sie nie dotzre i ułozy

#25 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 12:15

a czy przyczyną że bierze olej może być że ciągnik się przegrzewał?
ciągnik miał kilkanaście lat temu robiony silnik po czym nie był prawie zupełnie używany tylko stał na podwórku. jego eksploatację rozpocząłem półtora roku temu. Ciągnik pali na dotyk.

z tego co piszesz to wszystko wskazuje na to że wystarczy mo zdiąć głowicę i założyć nowe uszczelniacze przy zaworach . ja miałem ten sam problem w 1224 wystarczy że się przegrzeje pare razy i branie oleju gwarantowane . a czy w miejscu gdzie przykręcony kolektor wydechowy pojawia się olej ?

#26 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 13:39

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady przy kolektorze pojawia sie olej. dzięki za opinie

#27 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:59

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Chłopaki a jaki najlepszy olej do C-330?

#28 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 19 sierpień 2008 - 20:37

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Ja bym sie koledze radził nie przejmowac i olac to jeśli od wymiany do wymiany jest miedzy min a max to silnik jest moim zdaniem ok
A czemu piszecie że trzeba juz zmieniac juz po 200mth mi sie zdaje ze 250mth
Chociaz fenomenem jest moja C-330 8 lat po remoncie ani praktycznie nic nie bierze i jest po przejściach kiedyś olej był ten sam przez 3 lata (rocznie ok 350mth) do tego kiedys w zime poleciał korek w głowicy i sie woda wlała do oleju i tak chodzil z 5 min
To sa wolnoobrotowe silniki o niskim wspóczynniku mocy z pojemnosci wiec nie maja wysokich wymagań no bo co to jest np.C-360 3100cm i nie całe 50kmheheheh
Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 15:37

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady W instrukcji serii 912-1614 napisane jest że wymiany trzeba dokonywać co 200 mth. Te silniki nie mają wysokich wymagań co do klasy jakościowej oleju, a wymiany najlepiej robić tak jak zaleca producent.

#30 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 15:02

Czy był w czasie postoju chociaz odpalany raz na miesiąc, dwa? Bo jeśli nie był uruchamiany długi czas to szlag trafił tuleje. Ale zaraz, spokojnie, przez 240mth zjadl Ci tylko tyle ile jest miedzy górnym a dolnym stanem na bagnecie. To nie tragedia. Kopci mocno na niebiesko? Ja bym nie panikował tylko wymienił olej i zobaczył ile tym razem weźmie.
Btw. w 385 olej silnikowy wymienia sie co 200mth albo co sezon.

no zjawisko zaćniedzienia tulei to w dieslach ewidentnie zadko spotykane zjawisko! w benzyniakach często. ja mam c328 którego od początku listopada do marca nie odpalam i tak jest co roku i jakoś kłopotu nie ma z nim
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lkt

lkt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:10

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady jaki olej najlepiej wlac do silnika ursusa 385

#32 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 18:23

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady przeczytaj ten temat od początku tam znajdziesz odpowiedź :D

#33 Share lkt

lkt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:23

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady jak rozebrac fltr oleju i co zrobic jak niebedzie sie krecił w ciagniku 385

#34 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:38

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Jaki olej do 6-tki z turbo ?? wiem że podchodzi inny niż do zwykłego. pozdr :D i jeszcze jedno gdzie znajduje się filtr odśrodkowy jeśli to nie ten przy bloku

#35 Share lkt

lkt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:00

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady jakie jest prawidłowe cisniene oleju w silniku 385 jesli jest ciepły silnik

czym rozni sie serwo od orbitrolu

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowany przez krolikNH, 19 lipiec 2009 - 11:20.

#36 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 20:56

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady Mam pytanie ostatni zrobiłem remont silnika c385 tzn tuleje , pierscienie , tłoki i panewki nowe głowica nie ruszana bo była robiona wczesniej, chodził w miare dobrze az ostatnio troche zesłabł i na korektorze 4 cylinra pojawił sie olej, od czasu do czasu lubi puscic biały dymek, oleju troche wzioł ale to na dotarciu, i przy zapalaniu puszcza strasznie duzo dymu. co to moze byc czyżby pierscienie juz poszły?

#37 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 17:30

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady A czy masz połączoną odme z kolektorem ssącym?? jeśli tak to ten olej pochodzi z oparów z odmy, ja tak mam od kiedy osiadam c385, nawet po kapitalce silnika, którą rok temu robiłem jest to samo, więc mi sie zdaje ze tego nie zmienisz. A na dotarciu jak miałem 385 to z wydechu aż olej ciekł, to zjawisko układania się pierścieni. A jakie masz ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach tj ok 600 rpm i jakie masz na gorącym silniku przy tych samych obrotach?? Jeśli mógłbyś sprawdzić to byłbym wdzięczny :(
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#38 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:23

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady na zimnym silniku jest około 5-6 a na goracym spada do około 1,5 ale pompy nie robiłem olejowej i szlifu wału wiec to jest tego wina ze tak spada ,cisnienie , problem sie chyba wyjasnił siadła pompa paliwowa , pech bo gwarancja sie skonczyła 3mies temu.

#39 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:47

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady ja tak samo wału nie tykałem bo czopy ładne jak lustro, tylko panewki korbowodowe new, a pompy oleju też nawet nie oglądałem, ale to niestety mój błąd bo teraz mi ciśnienie skacze. Jak go zapale to na wolnych obrotach coś w granicach 4,5-5 a jak rozgrzeje go mocno to na wolnych obrotach spada nawet do 1, ale jak mu dam gazu i osiągnie jakies 1500 rpm to cisnienie wskakuje na 3 więcsam juz nie wiem jak to ocenić
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:21

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady zmień filtr oleju z bąka na dwuwkrętny a ciśnienie skoczy ci o dobrą jedną atmosferę jak nie więcej