Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupowanie ciągnika używanego

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:18

Kupowanie ciągnika używanego Witam

Mam ochotę kupić ciągnik używany kwota do 10 tys zł.
Będzie on używany do
a) odśnieżania - sam sobie dorobię pług
:) przewożenia różnych rzeczy wokół domu
c) małego gospodarstwa na potrzeby własne 2 ha kiedyś było 20 ale ponieważ nie widzę możliwości rozwoju rolnictwa poniżej 100 hektarów więc poszedłem do pracy i skończyłem z rolnictwem

Niestety nawet produkując na własne potrzeby 100 kur i 100 królików potrzebny jest ciągnik. W chwili obecnej mam ciągnik Sam z silnikiem Andoria 15 Km ale to trochę mało poza tym jak by to powiedzieć kończy się i ciężko o części ze starych ziłów.

NA mechanice trochę się znam naprawiam samochody w rodzinie ale z ciągnikami nie bardzo miałem do czynienia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej C-360 C-330 Wiadomo luzy wycieki ale na pewno podpowiecie coś jeszcze.

Stwórzmy taką listę punktów do sprawdzenia przy zakupie takiej używanej 20 letniej maszyny

Dzięki

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupowanie ciągnika używanego Dzisiaj, 03:18
  •  

#2 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:31

Kupowanie ciągnika używanego w c-360 to na pewno podnośnik czy nie opada i jak podnosi

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:45

Kupowanie ciągnika używanego w ciągniku do 10k nie ma za bardzo co sprawdzać, ważne aby silnik był na chodzie i nie miał oznak nadmiernego zużycia, najlepiej sprawdzić ciśnienie oleju i ogólne oględziny jak pracuje czy nie dymi z z innych miejsc jak komin i czy nie dmucha do chłodnicy, oraz sprawdzić czy nie ma wody w oleju (najlepiej jakby było widać że olej już trochę pochodził a nie przed sprzedażą wymieniony), co do skrzyni to pojeździć na wszystkich biegach i ogólnie po włączać wszystko i sprawdzić czy działa

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:47

Kupowanie ciągnika używanego Podnośnik to najmniejsza sprawa, napewno skrzynia, silnik, luzy w przodzie, ale za tą cene to 20 letniej maszyny nie kupisz, chyba że 30 letnią :)

#5 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 12:56

Kupowanie ciągnika używanego Ja kupiłem na wiosne Kubote L1501Dt, tez właśnie do odśnieżania i jestem bardzo zadowolony, w końcu japoński sprzęt. Ciągniczek ma 15km, przedni napęd i naprawdę fajnie chodzi, w polu kultywatorem czy zabronować nie ma najmniejszego problemu. Dorobiłem pług do odśnieżania, w zimie super sprawa bo pali bez najmniejszego problemu, jest zalany płynem, ma przedni napęd, pali 1,5 l/h. A wez odpal c330 na 20 stopniowym mrozie raz na tydzień :) Ciągniczki te są bardzo dobrze wykonane i pomyślane ale przy zakupie trzeba uważać żeby nie kupić wyjechaneggo egzemplarza bo części są BARDZO drogie. Dodam ze dalem 8500 zl, a za tyle to ursusa nie kupi chyba ze caly do remontu.

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 13:10

Kupowanie ciągnika używanego ja kupięm niedawno c-385 za 8tys zł. ilnik pracuje bez problemu, skrzynia tak samo. nad elektryką muszę trochę popracować i będzie bardzo dobry ciągnik
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 13:34

Kupowanie ciągnika używanego kupi kupi za 10 tys ludziom to się wydaje że 20 tys wezmą. Daj im Panie Boże życzę im z całego serca by drogo sprzedali, ale widać po allegro jak długo stoją ciągniki. Z ciągnikami podobnie jak z autkami niby są a ciezko kupić , niby można sprzedać ale tak naprawdę też jest ciężko.

Nad Kubotą też się zastanawiałem ale skoro piszesz że części drogie.........

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 14:01

Kupowanie ciągnika używanego kilka ciekawych ofert :)
http://allegro.pl/it...agnik_c360.html
http://allegro.pl/it...011_okazja.html
http://allegro.pl/it...c_355_c360.html
http://otomoto.pl/ur...enie-A2256.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 22 lipiec 2010 - 14:18

Kupowanie ciągnika używanego kupując c360 to mozna sprawdzic silnik, podnoisnik i skrzynie, silnik- sprubuj ruszyc z 4 nie z duzych obrotów zobaczysz czy ten silnik ma cos jeszcze siły...(mozna i z 5), podnosnik czy n ie opada czy nie szarpie..., skrzynia- jak wchodzą biegi, na terenowych-czy nie tłucze sie nic podczas jazdy, totak z bardzo grubsza...,
do 10 tys nie spodziewaj sie ideału, ale cos kupisz...

>>>>>> 

#10 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:54

Kupowanie ciągnika używanego Dzięki to już dużo mi podpowiedzieliście z tym ruszeniem z 4 tego nie wiedziałem...

#11 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:14

Kupowanie ciągnika używanego Mam 3 c-360 w jednej silnik już wyrzuca olej ale z 4 to ruszam bez problemu :)

#12 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:45

Kupowanie ciągnika używanego po mojemu to chyba lepiej było by sie rozglądnąć za jakimś władimircem... do 10 tys spokojnie znajdziesz jakiś nie wytłuczony egzemplarz a na Twoje potrzeby spokojnie wystarczy

#13 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 06:36

Kupowanie ciągnika używanego nie :) mam uraz do rosyjskiej motoryzacji :) z dzieciństwa i młodzieńczych bojów ze starą ładą .....która przy przesiadce do opla Omegi A ....stała się wyspą nienawiści na oceanie rupieci...

#14 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 10 sierpień 2010 - 08:10

Kupowanie ciągnika używanego Tak teraz się zrobił mały zastój na maszyny rolnicze. Mój wujek kupił Zetora 8111 i miał go na sprzedarz za 19 tys. i nikt sie nie trafił wiec zmienił opony i zostawił go do siebie. A przed zetorem sprzedał Ursusa c-360 za 20tys. :)
Case <3

#15 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 08:27

Kupowanie ciągnika używanego Szkoda że jesteś z Tarnowa bo ja za niedługo będę miał swoją C360 do sprzedania cenie ją tak 14 tyś więc tez więcej niż chcesz dać :)
A z tymi japońskimi ciągnikami to niegłupi pomysł małe zwinne i z tego co widziałem to większość z napędem na 4 koła :)

A i ktoś pisał wcześniej patrz na tylni podnośnik czy nie ma wycieków i jak podnosi (wycieki pewnie będą, to będzie argument do targowania), obowiązkowo się przejedź i sprawdź jak biegi chodzą czy się nie zakleszczają itp. (nie wiem czy jeździłeś wcześniej c360 ale spróbuj np. jechać do przodu, zatrzymać się i wrzucić bieg wsteczny u mnie tak czasem potrafi się bieg zaciąć :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 09:04

Kupowanie ciągnika używanego no bajka osobiście dziękuję za przywrócenie tematów w przeglądzie dziennym

Dodaj odpowiedź