Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam 7211 i 3 sezon już śmiga albo i 4ty nie pamiętam nawet :P Radzić sobie radzi ale 10KM nie zaszkodziło by więcej ... Więc U902 da rade spokojnie... te prasy chodzą naprawdę lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

da sobie rade bez większego problemu sam presuje taką co prawda dopiero pierwszy sezon ale bezproblemowo 385 dawała sobie z nią radę wiadomo dymek musi puscić ale u mnie dopiero puszczała jak prasowałem jęczmionke co było jej tyle ze eh 3 szosową naginałem z górki i pod górkę (4 nie dało rady bo bym wypadł z ciągnika :D) i nie było problemu takiego zeby ciagnik stanał albo zeszedł o 400obr schodzić schodziłale o jakieś 200obr raczej nie wiecej i za mną tez chmury nie bylo a mója 385 potrafi taką chmurę zrobić ze ho ho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Jeśli ktoś poleca prasę JD to 550 - 590. Szukam teraz prasy i podoba mi się 545. W czym ona jest gorsza od 550?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmm w niczym :)(chyba), 545 ma mniejsza maksymalna średnice balota koledzy a jak z owijaniem 545 ma chyba elektryczne???chodzi o sznurek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

545 nie ma zamków na klapie, a obwiązywanie elektryczne a raczej załączanie elektryczne obie mają :) Chyba że ktoś przerobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nooo prawie ze tak ale mi chodzi o sa,mo owijanie bo w 550 jest hydrauliczne a coś mi sie wydaje ze znajomy ma 545 lub 540 teraz nie wiem i ma obwiązywanie czy tam owijanie elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

540 ma owijanie elektryczne a 545 (a przynajmniej większość) hydrauliczne

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

interesuje mnie taka prasa i jak wygląda u nich awaryjność i co może się psuć poza pasami, ile mogą wytrzymać pasy oczywiscie prasa będzie garażowana, wiem że pas kosztuje jakieś 1300zł a spinki do 100zł jakie spinki polecacie i jak wyglada spinanie pasów wyczytałem że można jakimiś wkrętami lub nitami


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

@massey ja swoją 550 mam już 4 sezon i jak na razie chodzi bezawaryjnie, kilka razy mi pękł pas ale to usterka czy awaria, ja kupowałem pas do niej ok 5m, to kupowałem zamiennik po 10,50 za 1m i na razie pas trzyma, ja za 0,5m spinek dałem ok 300 zł, teraz kupiłem takie spinki, tylko nie mam do niej maszynki, http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/280686-spinki-i-olej-do-prasy-jd/ jak najbardziej ci polecam tą prase, zależy czym będziesz ją ciągał, jeśli jakimś większym ciągnikiem to kup już lepiej JD 590 a jak mniejszym to 550


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9
jeśli jakimś większym ciągnikiem to kup już lepiej JD 590 a jak mniejszym to 550

 

jaka jest między nimi różnica? Ostatnio spodobała mi się jedna 580, ona potrzebuje więcej mocy niż 550?

580 jest mniejsza...

Edytowano przez jerzy86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to teraz zapytam ja czy ktoś może mi wytłumaczyć jak krowie na granicy różnice między prasami 550,580 i 590 ? ze swoich obserwacji różnią się szerokością podbieraka i wielkością bel tylko co i jak jest w której ? prosze o pomoc


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ok dzięki


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

zauważyłem że w tych prasach można zmienić obroty na 1000, robił to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a czy ktoś ma intrukcję obslugi po polsku ? do modeli 550-590


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

kolego atomik ja sobie do firefoxa zainstalowałem dodatek my-translator i klikam prawym i na tłumacz całą stronę i mi wszystko tłumaczy ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak tylko chciałem sobie wydrukować w dobrym tłumaczeniu, angielski znam na tyle że rozumiem bez tłumaczenia, ale mam jeszcze ojca który tego ułatwienia nie ma i nie zna


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

To może w tych nowych prasach serii 900 .Nie wiem mogę się mylić ale ja mam 550 i pisze WOM 540


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Ja ją ciągam ursusem c-4011 :D zbija bardzo dobrze szczególnie rdzeń jak podkręcę na 3/4 w zbijaniu to zęba w środek ciężko wbić


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam parę dni temu kupiłem prasę 550 i mam kilka pytań. Czy da się na pusto uruchomić owijanie sznurkiem? W mojej starej DF 2,30 dało się tak zrobić. Czy złączka która ma zerwany jeden ostatni element kwalifikuje ją do wymiany? Jak się ustawia gęstość zbicia i wielkość belki? Kupiłem instrukcję ale ma tak badziewnie odbite zdjęcia że nie widać gdzie to jest. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj